Wiadomości

24 czerwca 2026

Nowa siedziba Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

W środę, 24 czerwca, oficjalnie otwarto nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy SP ZOZ w Kościanie. To największa inwestycja budowlana zrealizowana przez Powiat Kościański w ostatnich latach. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 15,4 mln zł.

Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy powstał na terenie szpitala powiatowego w miejscu poprzedniej siedziby, w której  ZOL działał od 1999 roku. Obiekt został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu komfortowych warunków opieki dla pacjentów wymagających długoterminowego leczenia i rehabilitacji. Posiada dwie kondygnacje nadziemne, piwnicę oraz nieużytkowe poddasze. Powierzchnia użytkowa wynosi około 1700 metrów kwadratowych.

Placówka oferuje łącznie 27 miejsc dla pacjentów. Do ich dyspozycji przygotowano 12 pokoi dwuosobowych oraz trzy pokoje jednoosobowe.  

ZOL otrzymał nazwę „Lawendowy domek”, nawiązującą do wartości takich jak spokój, bezpieczeństwo, troska i nadzieja. Ma być miejscem, w którym pacjenci będą czuli się komfortowo, otoczeni życzliwością, szacunkiem i godną opieką.

Realizacja tak dużej inwestycji była możliwa dzięki wsparciu zewnętrznemu. Powiat Kościański pozyskał na ten cel blisko 10 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. Ponad 4 mln zł pochodziło z budżetu powiatu.

W uroczystym otwarciu Zakładu uczestniczyli m.in. I Wicewojewoda Wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc, Starosta Kościański Artur Opas, Przewodniczący Rady Powiatu Kościańskiego Bartosz Kobus, przedstawicielka Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Machulska, i dyrektor szpitala SP ZOZ w Kościanie Wojciech Maćkowiak.

Uroczystość zwieńczyło symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali przedstawiciele administracji rządowej, samorządu, służby zdrowia oraz wykonawcy inwestycji.

 

Już głosowałeś!

Zobacz także:


Komentarze (21)

w dniu 24-06-2026 15:39:50 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

a są poczekalnie i pokoiki VIP ?

a są poczekalnie i pokoiki VIP ?

w dniu 24-06-2026 15:55:32 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Wierzę w żurka on nawet odkurzaczowi nie odpuścił

Wierzę w żurka on nawet odkurzaczowi nie odpuścił

w dniu 24-06-2026 15:56:31 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Pod jakim adresem?

Pod jakim adresem?

w dniu 24-06-2026 16:14:23 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Najpiękniejszy pan dyrektor. Gratulacje

Najpiękniejszy pan dyrektor. Gratulacje

w dniu 24-06-2026 16:30:07 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Notabli nie brakowało!!!

Notabli nie brakowało!!!

w dniu 24-06-2026 16:33:36 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Jak można głosować na ko? Czy wy nie widzicie tego jak oni z was się śmieją?

Jak można głosować na ko? Czy wy nie widzicie tego jak oni z was się śmieją?

w dniu 24-06-2026 17:14:13 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Ciekawe czy nadal zwalniają z braku rzekomego braku lojalności

Ciekawe czy nadal zwalniają z braku rzekomego braku lojalności

w dniu 24-06-2026 17:41:16 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Może warto dodać, że obiekt został poświęcony przez księdza. Tym samym na Facebooku uaktywniła się już właściwie stała grupa hejterów. Jak zobaczą księdza nie przepuszcza żadnej okazji, aby napisać swój szkalujący, powtarzający się komentarz. To się nazywa...tolerancja, może obsesja, nienawiść ? Tak dla refleksji. Ponad miesiąc towarzyszyłam bliskiej osobie w jej odchodzeniu na oddziale paliatywnym. Widziałam wiele łez, dramatów, Można na tym oddziale nauczyć się pokory, przewartościować swoje życie, a ono jest nieprzewidywalne...Niech oddział służy wszystkim pacjentom, bo jest bardzo potrzebny.

Może warto dodać, że obiekt został poświęcony przez księdza. Tym samym na Facebooku uaktywniła się już właściwie stała grupa hejterów. Jak zobaczą księdza nie przepuszcza żadnej okazji, aby napisać swój szkalujący, powtarzający się komentarz. To się nazywa...tolerancja, może obsesja, nienawiść ? Tak dla refleksji. Ponad miesiąc towarzyszyłam bliskiej osobie w jej odchodzeniu na oddziale paliatywnym. Widziałam wiele łez, dramatów, Można na tym oddziale nauczyć się pokory, przewartościować swoje życie, a ono jest nieprzewidywalne...Niech oddział służy wszystkim pacjentom, bo jest bardzo potrzebny.

w dniu 24-06-2026 18:30:50 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Tak rozwija się Kościan. Co chwilę coś nowego.

Tak rozwija się Kościan. Co chwilę coś nowego.

w dniu 24-06-2026 19:51:22 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

G ł u p e k

G ł u p e k

w dniu 24-06-2026 20:48:48 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

To mniej więcej tak wygląda ... gdybym zebrał pieniądze od mieszkańców osiedla na budowę piaskownicy, zaprosił dziennikarzy i przeciął wstęgę chwaląc się wszem i wobec, że wybudowałem piaskownicę

To mniej więcej tak wygląda ... gdybym zebrał pieniądze od mieszkańców osiedla na budowę piaskownicy, zaprosił dziennikarzy i przeciął wstęgę chwaląc się wszem i wobec, że wybudowałem piaskownicę

w dniu 24-06-2026 20:59:00 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Nie Stefan, to nie jest takie proste i wymaga wiele pracy .

Nie Stefan, to nie jest takie proste i wymaga wiele pracy .

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać numer ip Twojego komputera: 216.73.216.172

Internauci piszący komentarze ponoszą za nie pełną odpowiedzialność karną i cywilną. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich całkowitego usuwania jeżeli: nie dotyczą one artykułu, są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, naruszają normy prawne lub obyczajowe.

Dodaj komentarz
Powrót do strony głównej
Zobacz Zwiń najbliższe wydarzenia
25 cze Koncert „Retro Reset: kolorowe 2+1” VOICE STUDIO 25 cze Bezpłatne warsztaty - Inżynieria promptingu i integracje AI” 30 cze Bezpłatne szkolenie „Sztuczna inteligencja w sektorze NGO. Od regulacji do codziennej praktyki”. 01 lip Letnie warsztaty dla dzieci w CJO SUKCES 03 lip KOMBI - historia jednej płyty
×

Dodaj wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji
plik w formacie jpg, max 5 Mb
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.