Wiadomości
23 czerwca 2026Podpisano umowy na budowę nowych dróg rowerowych
W poniedziałek, 22 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Kościanie podpisano dwie umowy dotyczące rozbudowy dróg powiatowych o nowe odcinki dróg rowerowych. Inwestycje obejmą trasę Gorzyce – Stary Gołębin oraz drogę Piechanin – Srocko Wielkie.
Umowy podpisali starosta kościański Artur Opas, burmistrz gminy Czempiń Konrad Malicki oraz przedstawiciele wykonawców. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele władz powiatu, Zarządu Dróg Powiatowych oraz wykonawcy robót.
W ramach zadania Gorzyce – Stary Gołębin powstanie ponad 2-kilometrowa droga rowerowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym oświetlonymi przejściami dla pieszych i rowerzystów. Wartość robót wynosi ponad 2,8 mln zł. Wykonawcą jest firma PUH BUD-BRUK Ryszarda Mielcarka w partnerstwie z firmą MARDROG Macieja Kubachy.
Z kolei przy drodze Piechanin – Srocko Wielkie wybudowany zostanie odcinek drogi rowerowej o długości blisko 1,3 km. Koszt inwestycji to blisko 1,7 mln zł. Za realizacje prac odpowiedzialna jest Firma Usługowo-Handlowa Adam Sobiech.
Oba zadania zostaną zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj” i są częścią projektu, na który samorządy powiatu pozyskały dofinansowanie z funduszy europejskich w kwocie 60 milionów złotych. Całkowita wartość projektu przekracza 86 milionów.

Zgłaszasz poniższy komentarz:
Bardzo dobra wiadomość. Jak najwięcej dróg rowerowych. To dobre dla zdrowia. Niech leniwce z samochodów zanieczyszczających środowisko przesiada się na rowery dla dobra swojego i innych.