Wiadomości
22 czerwca 2026Zaprojektują ścieżkę rowerową Bonikowo - Sepno
Umowę podpisano 22 czerwca. Fot. FB GK
W Urzędzie Gminy Kościan podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 308 na odcinku Bonikowo–Sepno..
To pierwszy krok do realizacji inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo i komfort rowerzystów podróżujących między gminami Kościan i Kamieniec. Po przygotowaniu dokumentacji możliwe będzie rozpoczęcie kolejnych procedur, w tym uzyskiwanie niezbędnych decyzji oraz poszukiwanie środków na budowę trasy.
W spotkaniu związanym z podpisaniem umowy uczestniczyli wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła, wójt gminy Kamieniec Kazimierz Breś oraz dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Paweł Katarzyński.
Planowana droga rowerowa ma w przyszłości uzupełnić sieć tras rowerowych w regionie. Obecnie na terenie gminy Kościan i całego powiatu kościańskiego prowadzone są liczne projekty związane z rozbudową infrastruktury dla rowerzystów o łącznej wartości przekraczającej 86,6 miliona. Dzięki współpracy wszystkich samorządów powiatu pozyskano na ten cel blisko 60 milionów złotych ze środków unijnych.
Zgłaszasz poniższy komentarz:
Ścieżka bonikowo-sepno ... super Panie wójcie w kielczewie mamy wyjść z metra czy jeździć po koślawym chodniku z 90 lat moze pora sie obudzić