Magazyn koscian.net

Styczeń 2011

Alarm powodziowy w Kościanie - informacje

Codzienne informacje o stanie wody i podejmowanych działaniach



Odwołano alarm powodziowy w Kościanie

W związku ze stabilnym opadaniem lustra wody w Kościańskim Kanale Obry poniżej stanu alarmowego burmistrz odwołał 3.02.11 alarm powodziowy dla Kościana


Odwołano także zakaz poruszania się wzdłuż kanału, choć z uwagi na stan wałów prosi się o nie wchodzenie na nie.

- Nadal będą nieczynne przejścia pod żelaznymi mostami, które muszą zostać sprawdzone pod względem bezpieczeństwa. Przypominamy, że nadal należy stosować się do ustawionych wzdłuż kanału ostrzeżeń służących zapewnieniu Państwu bezpieczeństwa - informuje UM Kościan.


Alarm powodziowy obowiązywał od 12 stycznia 2011 r.

Poziom wody w Kanale Kościańskim na wodowskazie przy ul. Marcinkowskiego

3   lutego  – 195 cm
2   lutego  – 198 cm
1   lutego  – 206 cm
31 stycznia – 211 cm
30 stycznia – 216 cm
29 stycznia – 228 cm
28 stycznia – 228 cm
27 stycznia – 234 cm
26 stycznia – 239 cm
25 stycznia – 240 cm
24 stycznia – 242 cm
23 stycznia – 244 cm
22 stycznia – 246 cm
21 stycznia – 249 cm
20 stycznia – 250 cm
19 stycznia – 250 cm

18 stycznia – 246 cm
17 stycznia – 242 cm
16 stycznia – 240 cm
15 stycznia – 233 cm
14 stycznia – 228 cm
13 stycznia – 222 cm
12 stycznia – 218 cm


1 lutego, w związku z obniżaniem się poziomu wody, zawieszono działanie całodobowej infolinii (500 014 905). Informacje dotyczące sytuacji w kanale Obry dostępne są na stronie internetowej www.koscian.pl, oraz pod numerem telefonu 65 512 27 00 w godzinach pracy urzędu miejskiego tj. pomiędzy 7.15-15.15.

Informacje z poprzednich dni

1 lutego

W związku z opadaniem lustra wody w Kościańskim Kanale Obry zawieszono działalność Całodobowego Centrum Informacji pod numerem telefon 500 014 905.

Informacje dotyczące sytuacji powodziowej dostępne będą nadal na stronie internetowej www.koscian.pl, oraz pod numerem telefonu 65 512 27 00 w godzinach pracy urzędu miejskiego to jest  pomiędzy 7.15-15.15.
Zawieszono także codzienne spotkania burmistrza z mieszkańcami ulic Kruszewskiego, Berwińskiego, Ciszaka, Mostowej, Moniuszki i Zacisze, które odbywały się od 19 stycznia. Teraz spotkania będę się odbywały raz w tygodniu. Najbliższe zaplanowano na poniedziałek 7 lutego.

Nadal obowiązuje całkowity zakaz poruszania się wzdłuż kanału Obry pomiędzy mostami na ulicy Łąkowej i Marcinkowskiego (z wyjątkiem dojazdu do posesji). Zakaz obowiązuje do odwołania

27 stycznia

Od wtorku prowadzony jest kontrolowany zrzut wody ze zbiornika Wonieść. Pomimo tego poziom wody w Kościanie cały czas opada.

Po uchyleniu płyty czołowej na zbiorniku i skierowaniu wody do kanału Obry poziom wody w zbiorniku obniżył się o dwa centymetry.  Jeżeli zaobserwowane zostanie podniesienie się lustra wody w Kościanie zrzut ze zbiornika zostanie zmniejszony.

Dziś rano na wodowskazie przy ul. Marcinkowskiego w Kościanie zanotowano 235 cm.

22 stycznia

Poziom wody w kanale Obry wykazuje tendencję spadkową. Ustabilizował się w środę rano (19 stycznia) na poziomie 250 cm i po dwóch dobach zaczął powoli opadać. W piątek spadł do 248, a w sobotę o godzinie 15 wynosił 246 cm i wykazuje tendencję spadkową.

Dzisiaj kontynuowano zabezpieczanie skarpy pomiędzy ulicą Marcinkowskiego, a skwerem na ul. Moniuszki.  Na odcinku kilkudziesięciu metrów wycięto krzewy przechylające się w stronę kanału. Miejsce te zabezpieczono workami z piaskiem.

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego przypomina o bezwzględnym zakazie poruszania się po wałach kanału. Osoby niestosujące się do zakazu muszą się liczyć z wysokimi mandatami.

21 stycznia

Po dwóch dobach stabilizacji na poziomie 250 cm, dziś o godz. 12 po raz pierwszy od kilkunastu dniu odnotowano spadek poziomu wody na wodowskazie przy ul. Marcinkowskiego. W południe wskazywał 249 cm.

Stan alarmowy jest obecnie przekroczony o 49 cm. Na początku przyszłego tygodnia należy się jednak spodziewać podwyższenia poziomu wody w kanale w związku z koniecznością dokonania zrzutu wody ze zbiornika Wonieść.

Kontynuowano dziś umacnianie wałów. Strażacy podnosili pobudowane już wały z worków z piaskiem na zapleczu szpitala i przy ul. Moniuszki. Działania te określono jako "prewencyjne".

***

Drugą dobę nie wzrasta poziom wody w kanale Obry. Wodowskaz na ul. Marcinkowskiego wskazuje 250 cm. Na początku przyszłego tygodnia zbiornik retencyjny w Wonieściu rozpocznie kontrolowany zrzut wody

Od godziny 6 rano w środę (19 stycznia) woda nie przybiera. Poziom wody przekracza stan alarmowy o pół metra. Wczoraj kontynuowano wzmacnianie wałów w kilku miejscach oraz rozebrano mostek na kanale przy Al. Lipowej, aby w przypadku przyboru nie tamował przepływu wody.

Z kolei w gminie Kościan strażacy poza zabezpieczaniem  i monitorowaniem wałów musieli ratować przed podtopieniem strażnicę OSP w Starym Lubuszu. Po wypompowaniu części wody ze stawu budynek jest bezpieczny.

Zgodnie z zapowiedzią za kilka dni rozpocznie się kontrolowany zrzut nadmiaru wody ze zbiornika w Wonieściu. Samorządowcy zakładają, że poziom wody wzrośnie wówczas o kilka centymetrów. Zrzut może się zacząć w poniedziałek lub wtorek.

Ponieważ alarm powodziowy obowiązuje w dwóch gminach - w Kościanie i gminie Kościan - wczoraj odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Starosta Kościański poinformował uczestników spotkania o prośbach wystosowanych do Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych o wyrażenie zgody na skierowanie wody z doliny Kościańskiego Kanału Obry do Południowego Kanału Obry.

20 stycznia

Po raz pierwszy od tygodnia nie wzrósł poziom wody w kanale Obry. Przez dobę utrzymał  się na poziomie 250 cm. Na dziś zaplanowano dalsze prace zabezpieczające okolicę targowiska i ul. Łąkowej

Od wczoraj działa całodobowa infolinia udzielająca informacji o aktualnej sytuacji na kanale Obry. Dzwonić można pod numery 65 512 13 00 lub 500 014 905. Z dużą częstotliwością umieszczane są także komunikaty na stronie internetowej urzędu miejskiego.

Wczoraj wieczorem burmistrz Kościana spotkał się z mieszkańcami nieruchomości położonych przy kanale Obry. Spotkania zorganizowano na wałach przy targowisku i ul. Moniuszki.

Kolejne spotkania, podczas których burmistrz odpowiadać będzie na pytania mieszkańców odbędą się dziś (czwartek, 20 stycznia) o godzinie 20 – przy targowisku i 21 – na ul. Moniuszki.

19 stycznia

Poziom wody w kanale Obry osiągnął dziś 250 cm. Podwyższane są wały pomiędzy szpitalem, a Al. Lipową. Zaplanowano prace także w pobliżu mostu na ul. Łąkowej. Samorząd dementował dziś plotki i uruchomił całodobową infolinię dla mieszkańców.

Od momentu wprowadzenia alarmu powodziowego Obra przybrała o 32 cm i o pół metra przekracza stan alarmowy.
Co to oznacza dla Kościana?

W kilku miejscach poziom wody wyrównuje się z poziomem wałów. Tylko w dwóch miejscach zjawisko to występuję w pobliżu domostw: przy targowisku miejskim i w pobliżu ul. Zacisze. Do umacniania skarp zużyto w ostatnich dniach blisko 20 tysięcy worków z piaskiem.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Kościana potwierdził podaną przez Gazetę Kościańską informację, że zbiornik w Wonieściu będzie przyjmował wodę tylko do końca tygodnia.

- Zakładając utrzymanie się obecnych warunków atmosferycznych zbiornik będzie przyjmował wodę do niedzieli. Później będzie musiał zrzucać jej nadmiar. Ze zbiornika będzie wówczas wypływać tyle wody ile do niego wpływa - poinformował burmistrz Michał Jurga.

Oznacza to wzrost lustra wody o około 6 cm. Należy jednak pamiętać, że obecne przyrosty to wynik zasilania kanału przez wody spływające z pól już za zbiornikiem. Zatem rzeczywisty wzrost poziomu wody będzie wyższy.

Burmistrz zdementował plotki o rzekomych problemach zbiornika w Wonieściu i przewidywanym dużym zrzucie wody, czy możliwym pęknięciu wałów.

- Nie mamy do czynienia z falą powodziową, lecz z podnoszeniem się poziomu wody. Nie ma zagrożenia przelania się wałów. Tam gdzie woda zbliża się do ich wysokości układamy worki dające zapas pół metra - informuje burmistrz.

Z prawdziwym niebezpieczeństwem wiążą się spacery wzdłuż kanału. Łatwo zsunąć się do wody wraz z podmokniętą ziemią, dlatego wprowadzono bezwzględny zakaz wchodzenia na tereny wzdłuż kanału Obry w pomiędzy mostami na ulicy Łąkowej i Marcinkowskiego (z wyjątkiem dojazdu do posesji). Osoby łamiące zakaz muszą się liczyć z mandatami.

Miasto uruchomiło całodobową infolinię. Pod wskazanymi numerami można otrzymać informacje o aktualnej sytuacji. Dzwonić można pod numery: 65 512 13 00 lub 500 014 905

18 stycznia

Poziom wody w kanale Obry osiągnął dziś 250 cm. Podwyższane są wały pomiędzy szpitalem, a Al. Lipową. Zaplanowano prace także w pobliżu mostu na ul. Łąkowej. Samorząd dementował dziś plotki i uruchomił całodobową infolinię dla mieszkańców.

Od momentu wprowadzenia alarmu powodziowego Obra przybrała o 32 cm i o pół metra przekracza stan alarmowy. Co to oznacza dla Kościana? W kilku miejscach poziom wody wyrównuje się z poziomem wałów. Tylko w dwóch miejscach zjawisko to występuję w pobliżu domostw: przy targowisku miejskim i w pobliżu ul. Zacisze. Do umacniania skarp zużyto w ostatnich dniach blisko 20 tysięcy worków z piaskiem.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Kościana potwierdził podaną przez Gazetę Kościańską informację, że zbiornik w Wonieściu będzie przyjmował wodę tylko do końca tygodnia.

- Zakładając utrzymanie się obecnych warunków atmosferycznych zbiornik będzie przyjmował wodę do niedzieli. Później będzie musiał zrzucać jej nadmiar. Ze zbiornika będzie wówczas wypływać tyle wody ile do niego wpływa - poinformował burmistrz Michał Jurga.

Oznacza to wzrost lustra wody o około 6 cm. Należy jednak pamiętać, że obecne przyrosty to wynik zasilania kanału przez wody spływające z pól już za zbiornikiem. Zatem rzeczywisty wzrost poziomu wody będzie wyższy.

Burmistrz zdementował plotki o rzekomych problemach zbiornika w Wonieściu i przewidywanym dużym zrzucie wody, czy możliwym pęknięciu wałów.

- Nie mamy do czynienia z falą powodziową, lecz z podnoszeniem się poziomu wody. Nie ma zagrożenia przelania się wałów. Tam gdzie woda zbliża się do ich wysokości układamy worki dające zapas pół metra - informuje burmistrz.

Z prawdziwym niebezpieczeństwem wiążą się spacery wzdłuż kanału. Łatwo zsunąć się do wody wraz z podmokniętą ziemią, dlatego wprowadzono bezwzględny zakaz wchodzenia na tereny wzdłuż kanału Obry w pomiędzy mostami na ulicy Łąkowej i Marcinkowskiego (z wyjątkiem dojazdu do posesji). Osoby łamiące zakaz muszą się liczyć z mandatami.

Miasto uruchomiło całodobową infolinię. Pod wskazanymi numerami można otrzymać informacje o aktualnej sytuacji. Dzwonić można pod numery: 65 512 13 00 lub 500 014 905

***

O godzinie 7. na wodowskazie przy ul. Marcinkowskiego zanotowano 249 cm. W nocy poziom podniósł się o kolejne 3 cm. Od momentu wprowadzenia alarmu powodziowego Obra przybrała o 31 cm

Do wieczora umacniano wczoraj wały przy miejskim targowisku oraz układano worki przy posesjach na częściowo podtopionej ul. Kruszewskiego. Worki układano także przy skrzyżowaniu ul. Zacisze i Moniuszki.

Dziś umacniane są wały pomiędzy szpitalem, a Al. Lipową. Do umacniania skarp zużyto w ostatnich dniach blisko 20 tysięcy worków z piaskiem.

Od wczoraj obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia na tereny wzdłuż kanału Obry w pomiędzy mostami na ulicy Łąkowej i Marcinkowskiego (z wyjątkiem dojazdu do posesji). Zakaz obowiązuje do odwołania

Codzienne komunikaty o poziomie wody w kanale zamieszamy w dostępnym ze strony głównej tekście „Alarm powodziowy w Kościanie – informacje”

17 stycznia

Strażacy, mieszkańcy i strażnicy miejscy podwyższyli workami z piaskiem wał kanału Obry przy ul. Kruszewskiego i Berwińskiego. Zabezpieczono targowisko i jedną z posesji pod którą podchodziła woda z przesiąków. Na zbudowanie wału i zamknięcie niektórych dróg wzdłuż kanału zużyto 8 tysięcy worków z piaskiem

Stumetrowy wał z worków układano przez kilka godzin. Akcję zaczęto wygaszać około godziny 17. Strażakom i strażnikom pomagali mieszkańcy okolicznych domów.

- Wykorzystaliśmy dziś około stu ton żwiru. Zabezpieczaliśmy okolice przed możliwością przelania się wody przez wał. Dużym problemem są podsiąki i woda wydostająca się z kanalizacji deszczowej - informuje Beata Ścigała, kierownik  Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Teren od strony targowiska jest zabezpieczony. Wzmacniamy także brzeg od strony Alei Lipowej.

Dla ruchu kołowego zamknięto cześć ulicy Kruszewskiego.

Ponieważ wielu mieszkańców ignorowało zakaz wchodzenia na nasiąknięte wodą wały trzeba było zamknąć niektóre ciągi piesze blokując przejścia workami z piaskiem. Wzdłuż ułożonego dziś wału przy ul. Kruszewskiego postawiono dodatkowo płot.

Dość długo woda utrzymywała wczorajszy poziom, co sugerowało stabilizowanie się sytuacji. Niestety po południu odnotowano wzrost. Wodowskaz przy ul. Marcinkowskiego wskazywał 242 cm, czyli 42 cm powyżej stanu alarmowego.

16 stycznia

Ze względów bezpieczeństwa zamknięto niektóre przejścia wzdłuż kościańskiego kanału Obry. Nie można przechodzić kładkami pod mostami kolejowymi od strony „Łazienek” i od strony targowiska. Zamknięto także kilkudziesięciometrowy odcinek deptaku na plantach od mostu przy ulicy Marcinkowskiego

Cztery dni temu informowaliśmy o wprowadzeniu alarmu powodziowego w Kościanie. Wówczas poziom wody przekraczał stan alarmowy o 22 cm i wynosił 222 cm. Dziś poziom wody przekracza 230 cm.

W związku z rosnącym niebezpieczeństwem, burmistrz Kościana wydał dziś kolejny komunikat,  w którym poinformował o zamknięciu przejścia kładkami pod mostami kolejowymi od strony „Łazienek” i od strony targowiska oraz kilkudziesięciometrowego odcinka deptaku na plantach od mostu przy ulicy Marcinkowskiego.

Przypomina się o bezwzględnym zakazie wchodzenia na skarpy, które są przesiąknięte wodą. Wejście na nie może doprowadzić do obsunięcia się ziemi i wpadnięcia do rzeki.

15 stycznia

Straż pożarna przez 24 godziny zabezpieczała odcinek drogi krajowej nr 5 na wysokości zjazdu do Kościana od strony Leszna. Droga była podmywana przez wodę spływającą z pól.

W tym samym miejscu wiosną ubiegłego roku spływająca woda zalała ulicę Śmigielską. Tym razem zagrożona była droga krajowa. Woda wdarła się na jeden pas jezdni. Na miejsce akcji ściągnięto ze Śremu pompę wysokiej wydajności, a wzdłuż zagrożonego odcinka drogi ułożono worki z piaskiem.

- Pompa pracowała blisko dobę. Efekty są widoczne, lustro wody obniżyło się o kilkanaście centymetrów. Kończymy akcję, ale będziemy obserwować, czy woda nie przybiera - informuje Andrzej Ziegler, zastępca komendanta powiatowego PSP w Kościanie.

13 stycznia

Poziom wody w Kanale Kościańskim nadal rośnie. Dziś w południe osiągnął 222 cm. W całej dolinie Obry występują liczne podtopienia. W wielu miejscach woda opuściła koryto. Przez drogę ze Świńca do Jrukowa przelewa się dziś woda i kra. Istnieje szansa, że Obra przestanie wkrótce przybierać

Wczoraj burmistrz Kościana ogłosił alarm powodziowy dla miasta. Służby ratownicze do odwołania alarmu obowiązuje stan gotowości, a sytuację przez całą dobę monitoruje  Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Alarm powodziowy w Kościanie ogłoszono gdy stan wody w kanale, na wodowskazie przy ul. Marcinkowskiego, sięgał 213 – 216 cm.

- Dziś w południe zanotowaliśmy 222 cm. Cały czas monitorujemy stan wałów i przyjmujemy sygnały od mieszkańców o pojawiającej się na posesjach wodzie. Jak na razie sygnały te dotyczą wyłącznie wody gruntowej, która pojawia się w niektórych piwnicach. Obra nie opuściła w mieście koryta – informuje Beata Ścigała, kierownik  Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Priorytetem jest utrzymanie wody w korycie. Tej zimy wały wzmacniano dwukrotnie.  W grudniu w okolicy mostu na ul. Wrocławskiej ułożono 1000 worków z piaskiem, a wczoraj przy Skwerze Krimpen, gdzie pojawiła się groźba wylania wody do parku miejskiego i na parkingi zajazdu U Dudziarza ułożono 350 worków.

Rano woda z kanału przelała się przez wyremontowaną dwa lata temu drogę ze Świńca do Jrukowa.

- Praktycznie w całej dolinie Obry są podtopienia. Jeśli chodzi o sytuację powodziową w Kościanie, to istnieje szansa, że woda przestanie przybierać. Od dwóch dni nie przybierają wody płynące z powiatu gostyńskiego. Stopniał już prawie cały śnieg na polach. Wstrzymaliśmy także odpływ wody ze zbiornika Wonieść – informuje Henryk Paździor z leszczyńskiego oddziału  Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych  


Przypominamy, że w Kościanie obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia na skarpy Kanału na deptakach przy ulicach: K. Marcinkowskiego,  Ks. Bączkowskiego, Placu Krimpen, w okolicach targowiska i ul. Łąkowej.

12 stycznia

oziom wody w Kanale Kościańskim przekroczył stan alarmowy. Przy moście na drodze krajowej nr 5 ułożono worki z piaskiem aby uniemożliwić wodzie wdarcie się do parku miejskiego i parkingów w pobliżu zajazdu U Dudziarza. Po południu burmistrz ogłosił alarm powodziowy

Gdy poziom wody w Kościańskim Kanale Obry osiąga 200 cm  ogłasza się, stan alarmowy. Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poziom wody wynosił dziś o godzinie 6 rano 191 cm. O godzinie 11 był już wyższy o 22 cm i osiągnął poziom 213 cm. Były momenty, gdy wzrastał do 216 cm. Po południu  ogłoszono alarm powodziowy dla miasta.

- Sytuacja na Kanale Kościańskim jest stale monitorowana. W związku z niebezpieczeństwem wydostania się wody z koryta w okolicach mostu na drodze krajowej nr 5 podjęto dziś decyzję o podwyższeniu wału workami z piaskiem - informuje Beata Ścigała z Urzędu Miejskiego w Kościanie.

Na miejsce dostarczono 15 ton piasku i pięćset worków. To już drugie tej zimy wzmacnianie wałów w Kościanie. W grudniu wzmacniano brzeg kanału przy moście na ul. Wrocławskiej. Koszty akcji ponosi miasto i straż pożarna. Samorząd dostarcza worki z piaskiem, a na wałach układają je strażacy i miejscy strażnicy.

Przypominamy, że obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia na skarpy Kanału na deptakach przy ulicach: K. Marcinkowskiego,  Ks. Bączkowskiego, Placu Krimpen, w okolicach targowiska i ul. Łąkowej.

Po południu burmistrz Kościana – działając jako Szef Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - ogłosił  alarm powodziowy.

11 stycznia

Po raz drugi tej zimy zanotowano stan alarmowy w Kościańskim Kanale Obry. Woda osiągnęła poziom dwóch metrów. W okresie świąt poziom wody obniżył się, ale po obecnych roztopach ponownie osiągnął poziom alarmowy

Poniżej komunikat burmistrz Kościana o stanie wód

W związku z roztopami, jakie miały miejsce w ostatnich dniach, informujemy iż stan wód w Kościańskim Kanale Obry podniósł się ponownie do poziomu stanu alarmowego tj. 200 cm. Aby zapobiec zagrożeniom z nim związanym, ogranicza się dostępność do miejsc publicznych w obrębie Kanału.

Na deptaku przy ulicach: K. Marcinkowskiego,  Ks. Bączkowskiego, Placu Krimpen, mostkach w okolicach nowego targowiska i ul. Łąkowej wprowadzono bezwzględny zakaz wchodzenia na skarpy Kanału.
 
Miejsca publiczne, z których mieszkańcy nie powinni korzystać są odpowiednio oznakowane.

Informacje dotyczące zauważonych zagrożeń spowodowanych wysokim stanem wód w Kanale prosimy przekazywać na bieżąco do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

tel. kom. 722 323 151, e-mail [email protected].

Burmistrz Miasta Kościana
Michał Jurga

***

Zarządzenie Nr 25/11  Burmistrza Miasta Kościana z dnia 12 stycznia 2011 roku

w sprawie ogłoszenia alarmu powodziowego dla Gminy Miejskiej Kościan


Działając na podstawie art. 31a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1591 ze zm.) zarządzam, co następuje:

§ 1. Burmistrz Miasta Kościana – działając jako Szef Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Kościanie, po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji powodziowej miasta i przekroczeniu stanu alarmowego na Kościańskim Kanale Obry ogłasza: Alarm powodziowy dla Gminy Miejskiej Kościan

§ 2. Zarządzam całodobowy dyżur w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kościanie.

§ 3. Służby ratownicze obowiązuje od dnia 12.01.2011 roku do odwołania alarmu stan gotowości.

§ 4.1. Za przekazywanie meldunków o stanie wody na Kościańskim Kanale Obry czynię odpowiedzialnym Komendanta Straży Miejskiej w Kościanie.

2. Meldunki o stanie wody w Kościańskim Kanale Obry należy składać do odwołania alarmu codziennie na godzinę: 7:00, 12:00, 17:00.

§ 5. Wykonanie zarządzenia powierzam Kierownikowi Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

§ 6. Kierownik Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco informuje o sytuacji powodziowej Kierownika Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

§ 7. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 Burmistrz Miasta Kościana
 /-/ Michał Jurga



Już głosowałeś!

Komentarze (0)

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać numer ip Twojego komputera: 3.142.196.163

Internauci piszący komentarze ponoszą za nie pełną odpowiedzialność karną i cywilną. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich całkowitego usuwania jeżeli: nie dotyczą one artykułu, są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, naruszają normy prawne lub obyczajowe.

Dodaj komentarz
Powrót do strony głównej
×

Dodaj wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji
plik w formacie jpg, max 5 Mb
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.