Wiadomości

24 marca 2014

Wywalczył tytuł, puchar i rower

Mariusz Staroń z Borowa wywalczył tytuł mistrza gminy Kościan w kopa sportowego.

W sobotni wieczór w Domu Ogrodnika w Widziszewie rozegrano VII Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego. Do gry przystąpiło 136 zawodników, w tym 3  panie.

Mistrz gminy Kościan roku 2014 zdobył 23 pkt. duże i 110 pkt. małych. Zwycięzcę wyróżniono Pucharem Wójta Gminy Kościan. W nagrodę Mariusz Staroń odebrał też rower ufundowany przez wójta Henryka Bartoszewskiego.  Tytuł wicemistrza wywalczył Grzegorz Sokół z Turwi, którego uhonorowano Pucharem Przewodniczącego Rady Gminy Kościan.

Trzeci w stawce Jerzy Kortus z Kluczewa odebrał Puchar ,,Gazety Kościańskiej'', czwarty - Piotr Cichocki ze Starej Przysieki puchar i nagrodę firmy Kormex z Kościana, piąty - Tadeusz Grzegorczyk ze Starego Gołębina puchar firmy PUH Bas Jacka Kopienki z Widziszewa, a szósty - Tadeusz Krysztof z Boszkowa puchar radnego Rady Gminy Kościan Ksawerego Sadowskiego.

W pierwszej dziesiątce  znaleźli się ponadto: Andrzej Skórzewski z Kobylnik, Henryk Jankowski ze Starego Gołębina, Edward Mazurczak z Głuchowa i Zdzisław Majorek z  Jerki.

W kategorii kobiet zwyciężyła Jadwiga Hampel z Nielęgowa, którą wyróżniono pucharem ufundowanym przez Sklep Sportowy Mirosławy i Jana Biernackich z Kościana. Puchar Justyny Mocek, sołtys Widziszewa dla najstarszego zawodnika mistrzostw trafił do rąk Brunona Ratajczaka z Wolsztyna.

Nagrody rzeczowe otrzymało 20 najlepszych zawodników mistrzostw. Wręczali je radni z gminy Kościan Marian Sikora i Stanisław Sikora w towarzystwie sołtys Justyny Mocek. Organizatorem i sędzią głównym zawodów był Grzegorz Ratajczak.