Edukacja

14 lutego 2022

Wicemistrzynie ze Starych Oborzysk

Zawodniczki KS Juna-Trans Stare Oborzyska zajęły drugie miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w piłce nożnej dziewcząt kategoria U-13,

W niedzielę, 13 lutego, w Starych Oborzyskach odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski, w piłce nożnej dziewcząt kategoria U-13, których główny sponsorem była firma Top Farms.

Turniej, w którym uczestniczyło siedem zespołów został rozegrany w formule każdy z każdym. Zawodniczki KS Juna-Trans Stare Oborzyska zajęły drugie miejsce ustępując jedynie zespołowi Polonia Środa Wlkp. Trzecie miejsce zajęła drużyna UAM Poznań.

Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale z rąk prezesa firmy Top Farms Pawła Kaczmarka, prezesa Wielkopolskiego Piłkarstwa Kobiecego Łukasza Kaczmarka oraz Wójta Gminy Kościan Andrzeja Przybyły. Ponadto statuetką najlepszej bramkarki turnieju została nagrodzona miejscowa zawodniczka Aleksandra Włodarczak.

W składzie Juny wystąpiły: Amelia Drzymala, Gabriela Przybylska, Zofia Ambroży, Julia Ambroży, Julia Walkowiak, Aleksandra Leśniczak, Aleksandra Włodarczak, Natasza Jurga, Matylda Wysocka, Maria Michałowska, Oliwia Włodarska, Antonina Nowaczyk trener Natalia Adamska.

Klub z Oborzysk prowadzi sekcje piłki nożnej żeńskiej od ponad 5 lat. Trenuje tu ponad 80 zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych.