Wiadomości

18 czerwca 2022

W „ćwiartce” triumfują kościaniacy

Za nami kolejna edycja Triathlonu w Cichowie. Na dłuższym dystansie zwycięzcą został Mikołaj Tomaszewski z Kościana oraz kościańska sztafeta: Maciej Woźniak, Bartosz Wesoły i Daniel Bosy.

Tegoroczne zawody odbyły się na dystansach 1/8 i 1/4 Ironmana. W ponad trzydziestostopniowym upale zmagało się blisko 200 zawodników.

Na krótszym dystansie 1/8 ironman (475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5,25 km biegu) wśród mężczyzn wygrał Kacper Koszal z Konina z czasem 01:07:27. Wśród kobiet najszybszą okazała się Julia Kwiatkowska z Mórkowa z czasem 01:23:20.

Na dystansie 1/4 IM, zwanym „ćwiartką” (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem oraz 10,5 km biegu) triumfował kościaniak Mikołaj Tomaszewski z Augustyniak Triathlon Team, który po mocnym biegu nadrobił 4 minuty straty i na ostatnim podbiegu wyprzedził rywala o 4 sekundy. Zawody ukończył z czasem 02:20:31. Wśród kobiet najlepszy wynik osiągnęła Małgorzata Nowak z Pleszewa (02:27:36). Druga była Marta Brukwińska z Kościana (02:37:05).

Sukces odnotowała także sztafeta z Kościana w składzie: Maciej Woźniak, Bartosz Wesoły i Daniel Bosy, która zajęła pierwsze miejsce na dystansie ¼ ironman kończąc zawody z wynikiem 02:09:43.

Odnotujmy, że zawody w Cichowie nazywane są „najbardziej kulturalnym triathlonem w Polsce”, ponieważ meta mieści się w skansenie filmowym Soplicowo. To scenografia filmowej adaptacji Pana Tadeusza w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Mikołaj Tomaszewski zawody ukończył z czasem 02:20:31. Mikołaj Tomaszewski zawody ukończył z czasem 02:20:31.