menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

15 czerwca 2017

W innych światach

Jeszcze przez tydzień można oglądać w KOK debiutancką wystawę rysunku i malarstwa Sylwii Kozłowskiej zatytułowanej ,,Inne światy’’.

Sylwia Kozłowska jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Od wielu lat amatorsko zajmuje się sztuką w różnej formie. Interesuje się też historią sztuki. Za swoich mistrzów uważa artystów renesansu, baroku, romantyzmu, impresjonizmu, a także współcześni polscy malarze z nurtu magicznego realizmu. W swoich pracach wykorzystuje farby olejne, ołówki, kredki, cienkopisy, markery, rzadziej pastele i akwarele. To jej pierwsza wystawa.

- Dlaczego inne światy? Uważam, że rzeczywistość mamy na co dzień, więc lepiej pokazać coś niezwykłego, fantastycznego. Tworzenie nowych światów, właśnie to chcę robić – mówi autorka. - Sztuka od zawsze była dla mnie bardzo ważna. Rysuję odkąd pamięta, a przygodę z malarstwem olejnym zaczęłam w 2008 roku. Pomimo braku formalnego wykształcenia artystycznego, nie rezygnuję z realizacji moich życiowych pasji i z twórczością wiążę swoją przyszłość.

- Sylwia jest skromną, ale utalentowaną artystką, która ma wyobraźnię i potencjał twórczy. Podziwiam ją, że tworząc potrafi wejść w ten inny świat - mówi Galina Domagała, w pracowni której dziewczyna zgłębia tajniki malarstwa. - Nie wszystkie zaprezentowane na wystawie prace powstały w pracowni. Część Sylwia malowała w domu. Życzę jej, żeby zdała na studia artystyczne, a jej pasja stała się zawodem.

Inspiracje autorka czerpie z szeroko pojętej fantastyki, magii, mitologii różnych kultur. Tworzy istoty z nieistniejących światów, ilustruje postacie z podań i literatury. W jej twórczości są elfy, smoki, postacie mitologiczne, futurystyczne roboty. Wszystko to ma choć na chwilę oderwać odbiorcę od rzeczywistości i inspirować.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy KOK do 22 czerwca 2017 roku.

kar / Gazeta Kościańska / Fot. Bogdan Ludowicz

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.82.81.154

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

UROCZYSTOŚCI RODZINNE - NOWA JAKOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
ZORGANIZUJEMY DLA CIEBIE UROCZYSTOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
Burger 100% wołowiny
ZOBACZ MENU >>>
ZORGANIZUJEMY DLA CIEBIE UROCZYSTOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
Kamień granitowy żółty 8/32
PRYZMAT 260 zł/tonaPLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie