Edukacja

10 stycznia 2022

Udany początek

Udany występ orlików APR Kościan na pierwszym turnieju o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Turniejem orlików zainaugurowano w sobotę 20. Grand Prix o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze rozgrywano w hali GOSiR Dopiewo. W pierwszym turnieju drużyna orlików z Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan pokonała w finale z AP Wilki Dąbrówka 3:0.

Pierwszy turniej jubileuszowego Grand Prix Orlików i Żaków o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali rozegrano w reżimie sanitarnym. W kategorii orlików o punkty do klasyfikacji generalnej zagrały drużyny: Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan (dwa zespoły), Akademia Piłkarska Wilki Dąbrówka, Canarinhos Skórzewo, GKS Dopiewo, KS Korona Zakrzewo, KS Orkan Konarzewo i UKS Lider Swarzędz. W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym. Grano w dwóch grupach.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dwa zespoły kościańskiej Akademii. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka awansowali do półfinału po wygraniu grupy B. W półfinale ograli GKS Dopiewo 3:1, a w finale pokonali AP Wielki Dąbrówka 3:0. W meczu o trzecie miejsce drugi zespół APR uległ GKS Dopiewo 0:3.

- Cieszę się, że mający tak długą tradycję turniej ponownie gości w Dopiewie. Dostarczył on tyle radości uczestnikom, którzy rywalizowali zgodnie z ideą fair play i obyło się bez kontuzji. Muszę zdradzić, iż dziś historia zatoczyła koło, gdyż jeden z obecnych dziś trenerów będąc w waszym wieku również rywalizował w tym cyklu o Puchar Prezesa WZPN. Brawa dla was. Widzimy się 12 lutego na turnieju, po którym poznamy nowego mistrza halowych zmagań – zwrócił się do zawodników podczas wręczenia nagród Marcin Napierała, dyrektor GOSiR w Dopiewie.

Ponadto organizatorzy przyznali nagrody najlepszemu bramkarzowi, którym został Borys Czyżewski z GKS Dopiewo i króla strzelców, którym został Marcel Skórzanek z AP Reissa Kościan