Edukacja

04 grudnia 2022

Sześć medali dla KSW Nokaut

Czterech zawodników kościańskiego klubu wywalczyło sześć medali na zawodach Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Kilka dni temu informowaliśmy o sukcesach kościaniaków trenujących karate i taekwondo. Dziś wieści z zawodów Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu rozegranych 3 grudnia w Luboniu, na których reprezentacja KSW NOKAUT Kościan zdobyła sześć medali.

Bartosz Kaczmarek (kategoria +100kg) zdobył srebrne medale walcząc w kimonie (Gi) i bez kimona (No Gi). Gabrysia Michałowska (kategoria młodszy junior -49kg) dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium walcząc w Gi i No Gi. Brązowe medale walcząc w Gi zdobyli Natan Kozłowski (kategoria dzieci 7-9 lat do 28 kg) i Filip Wrzosek (kategoria młodzik di 28 kg).

- W zawodach startowało ośmiuset zawodników. Jestem bardzo zadowolony z wyników moich podopiecznych – mówi trener Jakub Bresiński z KSW Nokaut Kościan.

Brazylijskie Jiu-Jitsu (BJJ) to sztuka walki wywodzącą się z japońskiego ju-jutsu, zapasów „wszechstylowych” i judo. BJJ opiera się przede wszystkim na chwytach. W treningu i walce sportowej nie stosuje się żadnych uderzeń.
Brazylijskie Jiu-Jitsu można trenować w kimonie (klasyczne BJJ, Gi) lub w spodenkach i koszulce (Submission Fighting, No Gi).