menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

01 Gru 2017

Świąteczny Kościan

Grudzień w Kościanie obfitować będzie w wydarzenia ze świątecznym akcentem. Na początek konwój Świętego Mikołaja, a po nim koncerty, jarmark i spektakl...

Już po raz drugi do Kościana zawita Konwój św. Mikołaja. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia. O godz. 16.30 ruszy parada od ul. Piłsudskiego w kierunku Rynku. Na godz. 17 zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy. Później dla wszystkich dzieci udostępnione zostanie: miasteczko elfów, poczta św. Mikołaja, pracowania Elfów i Kuchnia Pani Mikołajkowej. Nie zabraknie także samego św. Mikołaja, który będzie przyjmował dzieci w specjalnym pokoju.

Kolejny weekend (8 – 10 grudnia) upłynie pod znakiem Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pierwszego dnia na Rynku rozświetlona zostanie choinka. Wzorem ubiegłego roku, w centrum miasta, staną stoiska handlowe. Na scenie zaprezentują się: w piątek Joanna Dudkowska z zespołem, w sobotę Flow Garden z Darią Kaczór i gośćmi, w niedzielę Rosalie Chatwin, Mus trio i Sara Kicińska.

W niedzielę, 10 grudnia, w KOK odbędzie się świąteczny koncert charytatywny kościańskich muzyków - Gramy dla Zosi i Patryka. Wystąpią: Chór MUZA z Zespołu Szkół nr. 3 im. Feliksa Stamma pod batutą Izabeli Woźniak, zespół Grandpas, zespół Flow Garden, Renata Majorek, Marek Smelkowski, Michał Dolata, Marcin Ruszkiewicz, Daria Kaczór, Jarosław Jaromi Draźewski, Tomasz Boguś, Marta Handke.

W piątek, 15 grudnia, na placu za KOK odbędzie się plenerowe przedstawienie "Kolaż Bożonarodzeniowy". Spektakl dla widzów dorosłych, młodzieży oraz dzieci rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa około 45 minut. Obok scen choreograficzno-aktorskich zobaczymy kilkumetrowe kukły, ogień i pirotechnikę.

W sobotę, 16 grudnia odbędzie się kolejna edycja artystycznego przedsięwzięcia Karola Flaka „Gramy w szklarni”. Przy ulicy Krańcowej w programie „Blues pod choinką” zagrają: Grandpas, Natalya Vakshynska, Lech Niedźwiedziński and Funky Band, Blues Flowers. Wstęp od godz.18.

We wtorek, 19 grudnia w kościańskiej farze odbędzie się koncert IX Wielkopolskiego Kolędowanie z Gwiazdami. To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko oraz samorządów Kościana i powiatu kościańskiego. W kolędowym repertuarze zaprezentują się: Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Camerata pro Arte z Łodzi pod dyrekcją Krzysztofa Kamińskiego.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (3) zobacz

  • 2 (4)

  Anonim, w dniu 01-12-2017 12:36:23 napisał:

  Przed nami piękny czas :) Obyśmy go nie przegapili zasuwając w koło zegara...

  odpowiedz

  • 0 (6)

  IvI, w dniu 01-12-2017 15:11:48 napisał:

  Super atrakcje :) Zaraz zacznie się hejt, że zamknęli tory a chcą blokować Piłsudskiego paradą :D A co tam, raz w roku tyłka nikomu nie urwie :) Pozdrawiam ciepło i życzę duuuużo luzu :)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jack, w dniu 02-12-2017 00:17:47 napisał:

  Zasuwam tak do 15grudnia potem odpuszczam nie patrząc na koszta...polecam

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.82.81.154

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Mieszanka Wawel kg
19,99PLN
ORZECH - SUPER JAKOŚĆ ! NAJLEPSZA CENA !
DUSZYŃSKI 770zł/tonaPLN
U nas zjesz najtaniej i najsmaczniej !!!
NOWA DOSTAWA BOGATYNIA
370zł/tona DUSZYŃSKIPLN
Burger 100% wołowiny
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie