Edukacja

19 maja 2022

Sukcesy w taekwondo olimpijskim

Zawodnicy klubu UKS Sokół Kościan zdobyli brązowe medale na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w taekwondo olimpijskim.

Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w Białymstoku i były częścią XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2022 w Sportach Halowych. Podopieczni trenerów: Katarzyny Idziak i Krzysztofa Frankiewicza wystartowali w konkurencjach sprawnościowych (dwubój techniczny) i walk.

Dwa brązowe medale zdobyła Klaudia Langner, która startowała w walkach kat -44kg i dwuboju technicznym. Wiktoria Wójcik zajęła 3 miejsce w walkach kat -55kg i 5 miejsce w dwuboju technicznym, Dawid Klemenski zajął 3 miejsce w walkach kat -57kg i 5 miejsce dwuboju technicznym. Poza podium, ale z ważnymi punktami i 5 miejscem w walkach uplasował się Sebastian Armin Gembara.

Z Olimpiady ze złotym medalem powróciła podopieczna z klubu UKS Taekwondo Wolsztyn Sara Matuszewska, która została Mistrzynią w kategorii +59kg.

W klasyfikacji województw w taekwondo olimpijskim Wielkopolska zajmuje 1 miejsce. UKS Sokół Kościan plasuje się na 9 miejscu spośród 45 klubów.

Od lewej Dawid , Wiktoria, Klaudia, Sara, Sebastian Od lewej Dawid , Wiktoria, Klaudia, Sara, Sebastian