Edukacja

14 maja 2022

Sukcesy śmigielskich tenisistów

Zawodnik Polonii Śmigiel zajął dziewiąta pozycję na Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym.

Mistrzostwa, będące częścią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, odbyły się w miniony weekend w Białymstoku. KS Polonię Śmigiel reprezentowali: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Julia Borowska i Michał Kaźmierczak.

Najlepszy wynik wśród śmigielskich tenisistów w turnieju indywidualnym zajął Michał plasując się na 9 miejscu. Z bardzo dobrej strony pokazał się również debel: Kaźmierczak/Pyra (Wierzbięcin), który otarł się o medal, ulegając w decydującej grze najwyżej rozstawionej parze w turnieju, zajmując ostatecznie 5 lokatę.

Na wysokim poziomie zagrały także dziewczyny, które w klasyfikacji drużynowej zajęły 9. lokatę. Sukcesem dla klubu jest również liczna grupa reprezentantów KS Polonia, którzy zakwalifikowali się na mistrzostwa Polski.