Edukacja

06 lipca 2021

Sukcesy UKS Sokół Kościan

Medale na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i powołanie zawodniczki na Mistrzostwa Europy w Taekwondo Olimpijskim.

Za nami Finał w Taekwondo Olimpijskim XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych ŁÓDZKIE 2021, na których zawodnicy Sokoła spisali się na medal.

Z klubu UKS Sokół Kościan kwalifikacje na Mistrzostwa Polski uzyskało 4 zawodników. Uczestnicy obowiązkowo brali udział w walce sportowej oraz w dwuboju technicznym.

Natalia Langner (kat -59 kg) zdobyła złoty medal w walce sportowej i brązowy w dwuboju. Klaudia Langner (kat -37 kg) zajęła 2 miejsce w dwuboju i 3 miejsce w walce. 3 miejsce wywalczył w pojedynkach Dawid Klemenski (kat -49kg), oraz 9 miejsce w dwuboju technicznym. Na 4 miejscu w dwuboju uplasował się Łukasz Maruszewski i dołaczył do wymienionych wyżej zawodników uzyskując miejsce w składzie kadry województwa wielkopolskiego.

Oprócz zawodników Sokoła w zawodach startowało jeszcze dwóch podopiecznych  Trenerów:  K. Frankiewicza i K. Idziak - Krzysztof Brembor z Rakoniewic, który został Mistrzem w swojej w kategorii +65kg, oraz Marta Kozłowska z Wolsztyna, bez wyniku medalowego, ale z miejscem składzie w kadry wojewódzkiej.

Ponadto Natalia Langner, która należy do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych Taekwondo Olimpijskiego - znalazła się w gronie 10 osób z całego kraju powołanych w okresie letnim przez Polski Związek Taekwondo na szkolenia, po których wystartują na Mistrzostwach Europy w Taekwondo Olimpijskim w Estonii.  Natalia Langner jest tegoroczną Mistrzynią Polski Kadetów w kategorii -59kg i zeszłoroczną vi-ce Mistrzynią Polski Kadetów, która w swojej kategorii w roku 2021, znajduje się na pierwszym miejscu rankingu zawodników prowadzony przez PZTO, oraz na 5 miejscu w klasyfikacji ogólnej rankingu wśród 684 Kadetów. Natalia od kilku lat niezmiennie uzupełnia skład kadry wojewódzkiej.