Wiadomości

16 maja 2023

Siedem medali dla Kobry Kościan

Podczas rozegranych w miniony weekend w Knurowie Mistrzostw Polski Juniorów, Seniorów i Masters w wyciskaniu leżąc zawodnicy klubu Kobra Kościan zdobyli pięć złotych medali i dwa brązowe.

W kategorii 69 kg seniorek pierwsze miejsce zdobyła Natalia Świstara wynikiem 100 kg, Agnieszka Dąbrowska- Posała wynikiem 55 kg w zdobyła pierwsze miejsce w kategorii 57 kg masters oraz trzecie miejsce open. W kategorii 105 kg juniorów do 20 lat złoty medal oraz trzecie miejsce open zdobył Mikołaj Buchwald wynikiem 167,5 kg. W kategorii juniorów do 23 lat pierwsze miejsce w kategorii do 93 kg oraz pierwsze miejsce open zdobył Damian Szczepański wynikiem 235 kg.

Wszyscy nasi zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom sportowy. W większości przypadków uzyskali swoje rekordy życiowe. Zawody były bardzo dobrze zorganizowane począwszy od nagród po poczęstunek śląskich potraw oraz występy artystyczne. Wielkie brawa dla organizatorów! Podziękowania dla naszych sponsorów: Urzędu Miejskiego Kościana, Starostwa Powiatowego i Waldemara Kaczmarka – mówi Roman Szymkowiak, trener kobry Kościan.