menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
22 października 2017, niedziela, Imieniny obchodzą:

Aktualności

15 marca 2017

Rozpalił ogień w uszkodzonym piecu

Sześćdziesięciolatek rozpalił ogień w piecu, w którym spękane kafle w żaden sposób nie izolowały paleniska. Po kilku minutach mieszkanie stanęło w płomieniach.

Dziś, o godzinie 8.27 straż pożarna przyjęła zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym przy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie w Kościanie. Na miejsce wysłano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie i miejscowej OSP, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne i gazowe.

Minutę po zgłoszeniu strażacy byli na miejscu i ustalili, że pali się w jednym z pokoi. Ogień zagrażał pozostałym pomieszczeniom na parterze oraz mógł się przedostać na remontowane poddasze. Strażacy w kilka minut ugasili pożar i po częściowym wychłodzeniu usunęli z mieszkania spalone mienie.

- Tym razem możemy jednoznacznie wskazać przyczynę pożaru. Mieszkający w pokoju mężczyzna rozpalił ogień w piecu kaflowym pomimo jego znacznych uszkodzeń. Spękane kafle w żaden sposób nie izolowały paleniska. Stojący obok fotel i tapczan po kilku minutach zajęły się ogniem a później sprawy potoczyły się błyskawicznie– mówi Andrzej Ziegler Zastępca Komendanta KP PSP w Kościanie. -Mężczyzna przez pewien czas sam próbował gasić ogień, jednak miska z wodą i kran to zdecydowanie za mało, by ugasić wyposażenie pokoju. Na szczęście poddał się i wyszedł na zewnątrz, gdzie pomocy udzielili mu strażacy. Z powodu podtrucia dymem przewieziony został do szpitala.

O tym jak długo trwał pożar zanim pojawili się strażacy świadczy fakt, że cały pokój wraz z wyposażeniem był objęty pożarem a panująca temperatura spowodowała, że odpadła większa część tynku.

Nie wiadomo dlaczego mężczyzna rozpalił ogień w piecu, który się do tego nie nadawał. Być może robił tak od dawna. Ta lekkomyślność mogła kosztować go życie. Tym razem miał szczęście. Pożar wybuchł w dzień, przez co został szybko zauważony przez sąsiadów, którzy wezwali strażaków.

***

To drugi pożar z jakim walczyli dziś strażacy. W nocy wybuchł pożar na „wystawkach” w Czaczu. Spłonęły dwa foliowe tunele, w których znajdowały się używane przedmioty. Straty oszacowano na 80 tysięcy złotych. Przyczyną pożaru mogło być podpalenie. Dochodzenie w sprawie prowadzi kościańska policja.

Fot. Bogdan Ludowicz 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (5) zobacz

  • 0 (0)

  ech, w dniu 15-03-2017 17:46:12 napisał:

  Przecież to palenisko było zupełnie odkryte! Więcej szczęścia niż rozumu miał ten gość. On na trzeźwo tam rozpalił?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  fifi, w dniu 15-03-2017 19:16:24 napisał:

  teraz mirek zul nie bedzie mial gdzie pic

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Sąsiad sąsiada młody wędkarz , w dniu 15-03-2017 20:14:27 napisał:

  Szkoda mi sąsiada ciekawe gdzie teraz będzie spał

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mario, w dniu 15-03-2017 22:01:33 napisał:

  Na drewnianej pryczy w areszcie bo już to zamkli

  odpowiedz

  • 0 (0)

  WaraH, w dniu 15-03-2017 22:37:55 napisał:

  U trampkow sie palilo

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.225.47.94

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

UROCZYSTOŚCI RODZINNE - NOWA JAKOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
ZOBACZ MENU >>>
Kamień ogrodowy kolorowy 8/16 Otoczak
PRYZMAT 160 zł/tonaPLN
WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK, BRUNATNY
DUSZYŃSKIPLN
Kora kamienna 40/60
PRYZMAT 380 zł/tonaPLN
Burger 100% wołowiny
13,50PLN
FINEZJAFIT oficjalnie otwarty !!!
www.finezjafit.pl zapraszamy PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie