Wiadomości

28 września 2022

Hertmanowski trzeci na świecie

Tegoroczny wicemistrz Europy w armwrestlingu (siłowanie na ręce) zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata rozegranych we Francji.

Pochodzący z Piechanina Mirosław Hertmanowski - obecnie mieszkaniec gminy Czempiń - w środę, 28 września, zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Świata w armwrestlingu czyli siłowaniu na ręce rozgrywanych w Dieppe we Francji. Siłował się na lewą rękę.

To kolejny sukces Hertmanowskiego. Na Mistrzostwach Polski zdobył dwa srebrne medale w kategorii Masters +105kg lewa i prawa ręka, a z mistrzostw Europy powrócił ze srebrnym medalem siłując się lewą ręką.

Przypomnijmy, że brązowy medalista Mistrzostw Świata i wicemistrz Europy przygodę z siłowaniem na ręce rozpoczął w czasach, gdy nie była to jeszcze dyscyplina sportowa w Polsce. Zainspirował go ojciec. Jako amator zaczął startować w zawodach w roku 2009. Hertmanowski konsekwentnie zdobywał wiedzę i intensywnie trenował. Zainteresował armwrestlingiem kolejne osoby, które z czasem utworzyły klub Armwrestling Team Kościan. Po sukcesach na licznych zawodach regionalnych przeszedł z amatorstwa na zawodowstwo i wywalczył sobie miejsce w reprezentacji kraju.