menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

04 sierpnia 2011

Protest w sprawie "wieczorynki"

Starosta Kościański oraz burmistrzowie Kościana, Czempinia, Krzywinia, Śmigla i wójt gminy Kościan wystosowali do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia protest w sprawie rozstrzygnięcia konkursu na nocną i świąteczną pomoc medyczną27 lipca rozstrzygnięto, drugi w tym roku, konkurs na świadczenie nocnej i świątecznej opieki medycznej w powiecie kościańskim. Do konkursu przystąpił kościański szpital, Gabinety Lekarskie Medicor z Kościana, niepubliczna przychodnia ze Śmigla oraz Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Dworek Wilkowice.

Zdaniem NFZ najlepszą ofertę przedłożyła firma z podleszczyńskich Wilkowic i to ona od 1 sierpnia świadczy opiekę medyczną w dni wolne od pracy oraz w nocy. Pacjenci przyjmowani są w Racocie. Przeciwko tej lokalizacji zaprotestowało wspólnie sześć samorządów.

Poniżej publikujemy list przesłany do prezesa NFZ.


 
Szanowny Pan
Jacek Paszkiewicz
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia
Warszawa


        W imieniu mieszkańców Powiatu Kościańskiego zbulwersowanych decyzją Wielkopolskiego Oddziału NFZ, zwracamy się do Pana ze stanowczym protestem przeciwko zlokalizowaniu nocnej  i świątecznej opieki zdrowotnej dla Powiatu Kościańskiego w oddalonej od Kościana wiosce Racot. Sytuacja ta jest wynikiem rozstrzygnięcia, drugiego w tym roku, konkursu ofert na udzielanie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Wyrażamy głębokie zaniepokojenie z powodu przekazania tych świadczeń na rzecz Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego „Dworek Wilkowice” w Racocie.

        W wyniku rozstrzygnięcia pierwszego konkursu ofert na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej od 1 marca do 31 lipca 2011 roku świadczeń tych udzielał NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego Paweł Górzny w Starym Bojanowie. Ta decyzja Wielkopolskiego Oddziału NFZ wywołała liczne protesty, zarówno ze strony Starosty Kościańskiego, Burmistrzów i Wójta gmin powiatu kościańskiego, jak i Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie. Oddział Wielkopolski NFZ wypowiedział wskazanemu wyżej podmiotowi umowę. Rozstrzygnięcie kolejnego konkursu ofert nie doprowadziło jednak do sytuacji, którą zarówno mieszkańcy powiatu kościańskiego, jak i władze samorządowe mogłyby zaakceptować.

        Ponowne usytuowanie podmiotu świadczącego nocną i świąteczną pomoc medyczną poza miastem powiatowym w sposób ciągły pogarsza sytuację większości pacjentów i prowadzi do obniżenia dostępności i jakości świadczeń. Podkreślamy, że ponad 60 procent pacjentów korzystających z tych usług, to mieszkańcy Kościana i choćby z tego powodu świadczenia te  powinny   być   udzielane   w   Kościanie.   Kolejnym   ważnym    argumentem   przemawiającym  za  lokalizacją  nocnej  i  świątecznej  pomocy  medycznej  w  Kościanie  jest  bliskość  Szpitalnego

Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Podmiot, dla którego rozstrzygnięcie konkursu jest korzystne - w naszej ocenie - nie zapewni w szczególności ciągłości, kompleksowości i pełnej dostępności usług.

        Jako przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Kościańskiego jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, dlatego wyrażamy stanowczy protest przeciwko przyjętemu rozwiązaniu i domagamy się, aby świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zostały przeniesione do publicznego szpitala w Kościanie, który dzięki swemu wyposażeniu laboratoryjnemu i diagnostycznemu może zapewnić ciągłość, kompleksowość oraz pełną dostępność usług zdrowotnych.

List podpisali: Starosta Kościański, Burmistrz Kościana, Burmistrz Krzywinia, Burmistrz Czempinia, Burmistrz Śmigla, Wójt Gminy Kościan

Powrót
Oceń artykuł: 18 63

Komentarze (89) zobacz

  • 0 (0)

  mieszkaniec powiatu , w dniu 04-08-2011 09:36:29 napisał:

  Hm, no mnie nikt o zdanie nie pytał

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 10:04:56 napisał:

  ja wcale nie jestem zbulwersowany :D śmieszne to pismo, chyba panowie wladcy lokalni slabo sobie radzili na j. polskim, na miejscu szacownego prezesa nfz parsknalbym smiechem

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 10:05:39 napisał:

  czy to jest zgodne z prawem w ogole? zeby wladza popierala jednego przedsiebiorce kosztem innego ?????????????

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 10:12:32 napisał:

  A ja zgadzam się z samorządowcami!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ala, w dniu 04-08-2011 10:15:38 napisał:

  Jestem za tym by wieczorynka została w Kościanie bo jest wszędzie łatwy dostęp i wszystko jest na miejscu i blisko,Może tylko trochę zmian w personelu,a po za tym jestem na tak;

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ja, w dniu 04-08-2011 10:17:47 napisał:

  Tu nie chodzi o lokalizacje! Chodzi o to zeby szpitalowi dac zarobić! Gdyby szpital był w Racocie to byłoby okej, pewnie skoncza sie czepiac jak szpitakl dostanie ta wieczorynke! Zal...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 10:38:44 napisał:

  Uważam, że zrobili to "pod publikę". No ale skoro brak im na co dzien inicjatywy, to trudno sie dziwic.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  janek, w dniu 04-08-2011 11:06:59 napisał:

  I znów Panowie, chcą to rozegrać jak wcześniej. Wiceminister, Prezes, może Wojewoda i Premier, wszystko zeby zdobyc wieczorynke. Zniszczyc jednego przedsiebiorce, kosztem 'wlasnego' szpitala, ktory nalezy do starosty.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  stena, w dniu 04-08-2011 11:24:58 napisał:

  Wole gdyby wieczorynka byla w koscianie.Jeszcze nie daj boze zebym musiala skorzystac z wieczorynki gdzies na wiosce .Niektorzy nawet nie wiedza gdzie jest Racot

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 11:25:27 napisał:

  te wladze nie wiedza co do "duch przedsiebiorczosci", wiec nie dziw się ;)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkaniec, w dniu 04-08-2011 12:09:24 napisał:

  oni nie myslą !!!!zamiast dogadac sie z racotem o przeniesienu ich do kosciana to oni walczą o szpital.to jest przestepstwo!!!!!!lobbing innego przedsiebiorcy.....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  do starosty, w dniu 04-08-2011 12:11:18 napisał:

  mysle ze posypią sie odszkodowania.ale znowusz z naszych pieniędzy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  JJJJ, w dniu 04-08-2011 12:22:33 napisał:

  PANOWIE DOKTORZY SIĘ ZNALEŻLI.STAROSTA WÓJT BURMISTRZ.NO NIE !!ŁADNE JAJA.ONI OCENIAJA KTO LEPIEJ LECZY.A KTO TAM W RACOCIE PRZYJMUJE PACJENTÓW ????

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 12:37:22 napisał:

  SKANDAL W WYKONANIU LOKALNEJ WLADZY - niekompetencja, brak wyobrazni i chec podlizania sie komus (komu???)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  olek, w dniu 04-08-2011 12:44:54 napisał:

  az dziw, przecież wybory już były, działają,ze strach sie bać. w szpitalu wiemy jak wygladala wieczorynka,

  odpowiedz

  • 0 (0)

  piguła, w dniu 04-08-2011 12:45:43 napisał:

  BRAK HONORU

  odpowiedz

  • 0 (0)

  STOLARZ, w dniu 04-08-2011 12:49:45 napisał:

  no panowie ale sie popisaliście . wstydu nie macie .nastepne pismo do kogo będzie? INFORMACJA DLA PRZEDSIEBIORCÓW. JESLI PRZEGRASZ JAKIS PRZETARG LUB KONKURS WAL JAK W DYM DO WÓJTA ,BURMISTRZA,STAROSTY.ONI ZAŁATWIĄ SPRAWE.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 13:27:22 napisał:

  Ochrona zdrowia to nie jest zwykła działaność gospodarcza. Ci, którzy tak protestują przeciwko prywatyzacji szpitali jakoś nie mają skrupułów by zasadę wolnego rynku stosować bez ograniczeń w innych sferach ochrony zdrowia. Uważacie, że o wszystkim ma decydować wolny rynek? Tak nie ma nawet w "starej Europie". Tam trzonem jest publiczna służba zdrowia. Porównywanie ochrony zdrowia z przetargami na dowolną działalnośc jest NIEPOROZUMIENIEM. Ta gałąź musi być publiczna - inaczej obudzimy się z ręką w nocniku, gdy nie będziemy mogli znaleźć pomocy medycznej ponieważ dana usługa będzie nierentowna.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  powiat kościan, w dniu 04-08-2011 13:30:01 napisał:

  dlaczego ktoś sie wypowiada w imieniu mieszkańców. pytał ktoś ich o zdanie???? większość mieszkańców nie chciała "wieczorynki" w szpitalu!!!!! poza tym już na pierwszy rzut oka widać, że coś jest tutaj nie tak. wolny kraj, wolny dla każdego konkurs zorganizowany według panujących reguł a tu taki lobbing ze strony osób zajmujących funkcje publiczne???? moze czas napisac jakies pismo do prokuratury żeby sprawdzili dlaczego tym Panom tak zalezy na tym żeby szpital miął wieczorynke??? conajmniej dziwne jest, że Burmistrz Krzywinia pisze prostest w sprawie "wieczorynki' w Racocie!!!!! działa ewidentnie na szkodę mieszkańców gminy, której jest "gospodarzem" bo nie sadze, ze twierdzi, ze opieka bedzie w szpitalu lepsza bo kazdy kto choc raz korzystał dobrze wie, że nie bedzie Panie Dyrektorze czas chyba zakończyć tą farsę!!!!! nie wstyd Panu??? a starosta może wyciągnie jakieś konsekwencje wobec Pana Dyrektora bo to on powinien być pierwszą postacią w takim piśmie. jak Dyrektor szpitala z takim zapleczem może przegrać 2 razy konkurs z prywatnymi podmiotami???????

  odpowiedz

  • 0 (0)

  do kom. 18, w dniu 04-08-2011 13:34:01 napisał:

  do komentarza 18. zeby przystapić do konkursu trzeba spełnić szereg wymagań, spełniać warunki wskazane w ustawach, rozporzadzeniach Ministra Zdrowia itp itd. to nie jest tak, że każdy może sobie do tego konkursu przystąpić. ale jeżeli już ktoś spełnia te wymagania i przystepuję do konkursu, co więcej jeżeli według oferty, wizji lokalnej, szczegółowej kontroli jest po prostu najlepszy to dlaczego ma nie wygrać konkursu. po co organizowac konkurs????? trzeba bylo od razu dac "wieczorynke" szpitalowi!!!!!!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  BRAK SŁOW, w dniu 04-08-2011 13:51:12 napisał:

  CZYTAM TEN LIST I CYTUJE DOMAGAMY SIE........KIM WY JESTESCIE

  odpowiedz

  • 0 (0)

  iwona, w dniu 04-08-2011 13:57:31 napisał:

  cyt "od 1 marca do 31 lipca 2011 roku świadczeń tych udzielał NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego Paweł Górzny w Starym Bojanowie. Ta decyzja Wielkopolskiego Oddziału NFZ wywołała liczne protesty, zarówno ze strony Starosty Kościańskiego, Burmistrzów i Wójta gmin powiatu kościańskiego, jak i Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie" jako mieszkaniec bylam bardzo zadowolona z bojanowskiej wieczorynki, mimo kilometrow. bardzo milo zostalam potraktowana przez pielegniarki oraz przyjeta przez lekarza, a w szpitalu ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  pele, w dniu 04-08-2011 14:10:07 napisał:

  Ten przetarg to kolejna porażka reżimu Jęcza

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkaniec, w dniu 04-08-2011 14:22:06 napisał:

  panowie ale robicie z siebie bar.....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  NORMALNY, w dniu 04-08-2011 15:25:52 napisał:

  panowie włodarze .mimo wielkiego szacunku dla władz samorządowych mam do was pytanie.DLACZEGO NIE SZUKACIE WINNEGO WINNYCH W SZPITALNEJ ADMINISTRACJI DYREKCJI? PANIE STAROSTO CO PANA ŁACZY Z DYREKTOREM LEJ.I INNYMI?JAKIE INTERESY ŻE WINNI NADAL TAM PRACUJĄ A PAN SZUKASZ WINNYCH W NFZ.CO WY ROBICIE ZA INTERESY?A CO DO POZOSTAŁYCH WLODARZY TO ŻAL MI WAS ŻE POPIERACIE PANA STAROSTE.ŁADNIE WAMI MANIPULUJE.PANIE BURMISTRZU Z KRZYWINIA CZY PAN WIE ZE RACOT JEST W PANA GMINIE?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  .,, w dniu 04-08-2011 15:27:54 napisał:

  JĘCZ NIE JĘCZ

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kościaniak, w dniu 04-08-2011 15:41:13 napisał:

  Jestem mieszkańcem Kościana. Nikt mnie o zdanie nt. Wieczorynki nie pytał. Ja nie jestem zbulwersowany faktem że Racot wygrał. Cieszę się z tego. A szpital i kosciańska władza ubolewają bo pozbyć się takiego intratnego kontraktu na wieczorynkę to tak jakby zarżnąć kurę znoszącą złote jaja. Powodzenia dla Racotu. A szanowna kościańska władzo proszę w moim imieniu nie wypowiadać się w liście do NFZ. Prywatę podpisujcie własnym nazwiskiem a obywateli w to nie mieszajcie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  NKOLP, w dniu 04-08-2011 15:56:13 napisał:

  PANIE JĘCZ POWALCZ O WIECZORYNKE W LESZNIE .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  artur, w dniu 04-08-2011 15:57:40 napisał:

  hahaha. Do dymisji Jecz i dyrektor szpitala. Przegarc drugi raz, a teraz podpierac sie burmistrzami gmin. Kolesiostwo i nic wiecej w ich wykonaniu.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Bernard, w dniu 04-08-2011 16:40:58 napisał:

  Czy wy nie rozumiecie o co w tej sprawie chodzi? Kontrakt wart 4 mln zł. zysk ok 1 mln trafi do prywatnej kieszeni. Kontrakt dla szpitala to zysk zostaje w publicznej jednostce. Skąd ma szpital brać pieniądze na rozwój? Chyba, że chcecie żeby szpital upadł i będziecie się leczyć za prywatne pieniądze! Trzeba przyznać, że ci co wygrali kontrakt sprawnie działają w internecie. Ludzie, nie dajcie się nabierać!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  sffff, w dniu 04-08-2011 16:46:57 napisał:

  do kom 30 .skad wiesz kto na ten zysk jak twierdzisz 1mln czekał.z tego co tu widac w wypowiedziach to starosta i dyrektor

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mn, w dniu 04-08-2011 16:50:19 napisał:

  lekarz nie powinien byc dyrektorem szpitala a jak juz to od spraw medycznych a nie od spraw biznesu .widac że nie ma pojęcia o prowadzeniu placówki pod tym względem

  odpowiedz

  • 0 (0)

  wspólnik , w dniu 04-08-2011 16:56:38 napisał:

  Panie starosto gdzie pana honor 2 razy przegrać to wstyd ile razy bedziecie z lejmanem próbować ?pisac odwoływac sie .nastepny konkurs tez przegracie bo inni tez sie przygotują z koscianskich przychodni do tego konkursu .przestajemy sie was bac .wszystkich zastraszacie ale miarka wasza sie przelałą.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  krzycho, w dniu 04-08-2011 17:21:49 napisał:

  ludzie, ale wam ciśnienie wzrosło. NIe przepuścicie żadnej okazji aby nie przywalić. Anonimowo oczywiście!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  yyy, w dniu 04-08-2011 17:26:56 napisał:

  czyli nie chzodziło o to że dr. G ze St. B. ma złe zaplecze, tylko o to, że nie jest to Kościankowo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czyli kto by nie wygrał, gdzie by to nie było i tak będzie źle, bo MA BYĆ KOŚCIAN... chore to jest ale podejśćie władz

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ciekawy życia, w dniu 04-08-2011 17:47:17 napisał:

  Proszę ujawnić numery IP i dowiemy się ile osób tak faktycznie piszę na tym forum. Jestem za "Wieczorynką" w szpitalu.Jaki jad z tych wypowiedzi płynie.Tylko na zdrowiu jeden z drugim upadnie i jak piesek na dwóch łapkach do tego niedobrego SPZOZ-u leci.Zastanówcie się ludzie co wy tak naprawdę chcecie?Prywatyzacji szpitala?Kto was zmusza do leczenia w tym szpitalu?Poznań ma parę szpitali prywatnych drzwi otwarte tylko czekają na takich jeleni z prowincji wymyślają zabiegi,leczenia,leki i rehabilitację tylko żeby was jelenie oskubać z pieniędzy. Pozdrawiam wszystkich rozsądnie myślących.A pieniądze lepiej niech zostaną w szpitalu pomyślcie tylko ile rodzin i firm w Kościanie ma z tego uczymanie takimi kryteriami małe ludki należy myśleć. Lekarze zawsze sobie dadzą rade czy prywatny czy państwowy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Marta, w dniu 04-08-2011 18:00:39 napisał:

  prawda jest taka, że o wygraniu konkursu nie decyduje jakość oferty. W takim państwie żyjemy. Nie liczy się dobro publiczne tylko prywatne interesy. I wszystko w tej sprawie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Niezależny, w dniu 04-08-2011 18:56:39 napisał:

  Jeżeli koscianski szpital finalnie dostanie wieczorynke to będzie to sprawa dla prokuratora i ogólnopolskich mediów! Jestem ciekaw czy zasciankowi polityce którzy podpisali się pod tym pismem wiedza za czym lobbuja... Jestem ciekaw czy zależne (bo o niezależności gazety tutaj mówić nie można) media lokalne maja świadomość jak daleko im do cnoty jaka niezależnie od skali działania powinna im przyswiecac, tj. RZETELNOŚCI w przedstawianiu sprawy. Czy dziennikarz zadał sobie trud by zweryfikować dlaczego pacjenci narzekali na wieczorynke w szpitalu, czy sprawdził kto tam leczył i jak, kto ja faktycznie realizował? Czy sprawdził ze mimo odległości i utrudnienia z tym związanego jakość świadczenia w St.Bojanowie to było niebo przy tym co było wcześniej? Czy sprawdził w NFZ czy płacze lokalnych dygnitarzy maja jakiekolwiek uzasadnienie? Odpowiedz na te pytania brzmi NIE!!! Koscian to mała jakby nie mówić miescia, tutaj każdy każdego zna, a co wiecej (i co gorsza) jest ZALEŻNY! I niestety prawda jest taka ze niewielu ma odwagę zaryzykować relacje dla PRAWDY OBIEKTYWNEJ, szkoda ze tyczy się to także mediów...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  wielbiciel, w dniu 04-08-2011 19:52:42 napisał:

  komentarze tj 38 i podobne mowia prawde o naszej koscianskiej polityce.To zbiorowisko ludzi nieudacznikow ,ktorzy na porazce poprzednikow i podobno czystej swojej dzialalnosci mydla ludziom oczy.Dopiero ten kryzys globalny pokaze ich sile ,a raczej bezradnosc i degrengolade,bo czym moga zaimponowac ludzie zza biurka.;wiele wpisow na roznych forach pokazuje ,ze mieszkancy widza i wiedza duzo i oby coraz wiecej.Brak fachowcow i kolesiaostwo szczegolnie w starostwie to dowod na to , ze czas dobiega konca ,mysle ze chcemy normalnosci ,a nie jaczowosci i jurgowosci.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kh, w dniu 04-08-2011 20:25:26 napisał:

  czy tu znowu nie miesza 'ściemniak' ?????????????

  odpowiedz

  • 0 (0)

  maddox, w dniu 04-08-2011 21:48:23 napisał:

  Coś czuję, że to ostatnia kadencja tego całego "(nie)Porozumienia Ziemia Kościańska". Dobrze byłoby, gdyby media zapytały tych Panów w imieniu kogo występują. Mnie i moich znajomych nikt o zdanie nie pytał. Odwiedzałem wieczorynkę w szpitalu i powiem z ręką na sercu, że tamta kadra to jedno wielkie nieporozumienie. Jeden z tych lekarzy poznańskich to wręcz chamski był. Wiecznie obrażony, że człowiek z chorym dzieckiem przyjechał. Ciekaw jestem, jak by się mieszkańcy w referendum wypowiedzieli. Z tego, co rozmawiam z ludźmi, to władza by się mogła zdziwić. Pozdrawiam i oby wieczorynka była lepsza od tej szpitalnej.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 21:52:36 napisał:

  do 38 - bezsilny jesteś wobec rzeczywistości :) "wiele wpisów na forach" :)))) a może sprawdzisz wyniki wyborów? Policz głosy poparcia - bezsilna "opozycjo"

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 21:56:34 napisał:

  sorki - miało być do kom 39. Ale do 38 też się odniosę. A niby dlaczego w TYM tekście ktoś miałby się odnosić do szpitalnej wieczorynki? Czytać umie? To jest o czymś innym, a w GK wyczytałem, że pacjenci chwalili sobie wieczorynkę w Bojanowie. Tyle, że ja czytam to czego ty nie czytając krytykujesz . Lem miał rację!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mirosław, w dniu 04-08-2011 22:27:37 napisał:

  ile już razy pisano tutaj o końcu Porozumienia. A oni nadal rządzą. bo tak chcą ludzie a nie sfrustrowani inernauci. Dobrze że walczycie państwo z Porozumienia o publiczne dobro. I nie ustawajcie w tym. My, rozsądni was popieramy i będziemy popierać.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ala, w dniu 04-08-2011 22:35:33 napisał:

  A mnie bardzo cieszy fakt że wieczorynka nie jest w szpitalu, bo opieka tam woła o pomstę do nieba. I tak po doświadczeniach z tym szpitalem jeździłam do innego szpitala - do Leszna w razie potrzeby i nie narzekałam. Dla mnie to ten szpital może nawet upaść i nie będzie mi go żal, a jestem mieszkanką Kościana.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 04-08-2011 23:52:57 napisał:

  rozpędzić święte krowy z kościańskiego pogotowia samopas na ulicę!!!!!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  do 46, w dniu 04-08-2011 23:59:49 napisał:

  człowieku a co ma pogotowie do wieczorynki?;) co za prostak...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  misiek, w dniu 05-08-2011 07:26:17 napisał:

  I mnie nikt o zdanie nie pytał by w moim (mieszkańca Kosciana) imieniu w tej sprawie wysyłac protest. Rzeczywiście sprawa nadaje się do prokuratury w zakresie nieuczciwej konkurencji i lobbingu. Takimi gestami zarzyna się konkurencyjność i inicjatywę. Taką działalność w myśl reformy Buzka miały prowadzić jednostki będące instytucją "Lekarza Rodzinnego"? Komuś jednak się nie chciało pracować, a można było ustawić dyżury przychodni tak jak dyżury aptek i dziś nie było by problemu.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  K., w dniu 05-08-2011 08:17:44 napisał:

  Jestem zbulwersowana tym co tu czytam, nie po to był konkurs żeby została wybrana najlepsza oferta ? Jakim prawem władze Kościana żądają zmiany wieczorynki, i to jeszcze w imieniu mieszkańców ? Widzę że władze nie rozumieją istoty konkursu, nasuwa się więc pytanie jak wyglądają przetargi w ww. urzędach albo konkursy na stanowiska urzędnicze ? Może trzeba się im dokładnie przyjrzeć ?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  marek, w dniu 05-08-2011 09:20:59 napisał:

  Tu trzeba powiadomić NIK, zeby skontrolowac urzad starosty, burmistrzow. Przetargi?? Po co je organizować, jesli ma wygrac z gory czałożona firma X. Tzw. konkurencyjnosc wedlug wladz lokalnych.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zyga, w dniu 05-08-2011 09:42:01 napisał:

  Do wszystkich co maja tyle uwag do funkcjonowania kościańskiej służby zdrowia. Dlaczego swojego niezadowolenia nie przedstawiacie w postaci skarg do dyrekcji, starosty gdzie trzeba by się podpisać z imienia i nazwiska tylko jak zwykle macie wiele do powiedzenia pisząc w tym miejscu, gdzie nikt nie odpowiada za swoje słowa napisane i niczym to nie jest poparte. Krytykując władze powiatowe za pismo wczytajcie się w meritum sprawy a nie piszcie bzdur o przetargach, bo nie macie o tym zielonego pojęcia. Polecam ustawę o zamówieniach publicznych i wtedy zrozumiecie sens pisma. W naszej firmie ustawa jest bezwzględnie stosowana i rozumiem podłoże protestu.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 05-08-2011 10:54:51 napisał:

  Panie Jęcz i szanowna Reszto, proszę zająć się czymś sensownym ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  dvfgsdfgdrfhgredhg, w dniu 05-08-2011 14:30:30 napisał:

  plotki donoszą że to pan poseł ZIM...załatwił sobie wieczrynke w racocie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkanka powiatu, w dniu 05-08-2011 15:05:44 napisał:

  Nareszcie ktoś się zabrał za tę śmieszną sprawę, bo to totalna głupota, żeby w naszym powiecie nie było wieczorynki. Samorządy pomóżcie szpitalowi, by mogli prowadzić wieczorynkę, bo szpital jest odpowiednim miejsce.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 05-08-2011 15:36:51 napisał:

  mieszkanka pojechala po bandzie ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  myślący, w dniu 05-08-2011 17:10:25 napisał:

  Jeszcze raz proszę o ujawnienie wszystkich numerów IP!!!Tylko wtedy dowiemy się ile jest faktycznie prawdziwych wpisów a ile prywaty na tym forum.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mirus, w dniu 05-08-2011 17:16:05 napisał:

  jak by ujawnili nr ip wypowiadajacych sie to nie jeden ze szpitala lub straostwa straciłby prace.haha

  odpowiedz

  • 0 (0)

  pRACOWNIK pOGOTOWIA, w dniu 05-08-2011 17:18:53 napisał:

  BARDZO WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!! Do kom.nr.46!!! Twój brak wiedzy jet powalający tak jak większości ludzi którzy tu piszą.Bez obrazy. POGOTOWIE NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z WIECZORYNKĄ I SOR-em tj.SZPITALNYM ODDZIAŁEM RATUNKOWYM.Pamiętajcie ludzie Pogotowie pracuje w terenie a nie w szpitalu!W szpitalu Pogotowie ma BAZĘ!!!Więc proszę nie wmanewrowywać Pogotowia w te przepychanki.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 06-08-2011 10:16:52 napisał:

  BUEHEHEEHEHEH - ZBULWERSOWANI - oni sa smieszni, a nie zbulwersowani, WSTYD ZA STAROSTE i KUMPLI

  odpowiedz

  • 0 (0)

  bolek, w dniu 06-08-2011 10:50:36 napisał:

  Ja uważam, że to jest skandal! Był konkurs jeden, potem drugi. Ktoś wygrał- i na tym powinno się skończyć. Niech robi to, do czego się zobowiązał. Natychmiast powinna wszędzie, gdzie się da (w starostwie, szpitalu, w urzędach) pojawić się informacja, gdzie można się zgłaszać w nocy i święta po parady lekarskie. A ci się kłócą- bo coś nie tak w mniemaniu starosty i innych burmistrzów. A pacjent głupi i wciąż nie wie, gdzie się leczyć. To już nie farsa, to sobiepaństwo i kryminał.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  marek, w dniu 06-08-2011 20:43:40 napisał:

  powiedz bolku i inni również, a wy byście się nie odwoływali gdybyście wiedzieli, że wygrała oszukana oferta? NFZ unieważnił pierwszy konkurs właśnie dlatego, że szpital udowodnił ,że oferta była nadmuchana. Gdyby było OK to by nie unieważnił. I teraz jest podobnie, więc poczekajmy do decyzji NFZ i nie plujmy tak na siebie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 06-08-2011 20:57:40 napisał:

  bez spiskowych teorii prosze

  odpowiedz

  • 0 (0)

  max, w dniu 07-08-2011 17:10:37 napisał:

  Panowie z PZK : przetarg to przetarg a nie ustawka ! Tak dlugo bedziecie gderać aż szpital wieczorynke dostanie ? To w polityce układa się tak listy wyborcze aby swoi przeszli, tutaj działają inne zasady - lepszy wygrywa. W Lesznie i Poznaniu wieczorynki są poza szpitalami i dzialają dobrze. Panowie z PZK !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  pacjent, w dniu 07-08-2011 17:25:46 napisał:

  Komuna się dawno skończyła. Widać NFZ ma swoje zdanie o kościańskiej umieralni

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 07-08-2011 20:55:12 napisał:

  "kościańska umieralnia" - dobre !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ja, w dniu 08-08-2011 08:01:43 napisał:

  i znowu sprawdza sie przysłowie "Polak potrafi" - w tym wypadku postawić sie ponad prawem bo jestem starostą lub burmistrzem i mam w d.... wyniki przetargu, żenada

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 08-08-2011 08:07:17 napisał:

  Cwaniaczki mam nadzieję że jak będziecie w potrzebie to do kościańskiego szpitala nie pójdziecie po pomoc po tym co wypisujecie. Znacie kogoś komu szpital nie jest potrzebny?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 08-08-2011 08:10:38 napisał:

  67 - chyba nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi, nie o likwidacje szpitala

  odpowiedz

  • 0 (0)

  do kom 66"ja", w dniu 08-08-2011 18:27:13 napisał:

  to właśnie prawo daje możliwość odwoływania się od wyników przetargów i konkursów kolego. I z tego prawa szpital skorzystał a samorządowcy to poparli. Oni skorzystali z możliwości jakie daje prawo a nie postawili się ponad prawem jak sugerujesz. Trochę obiektywizmu a mniej zajadłości.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Amanda, w dniu 08-08-2011 18:53:22 napisał:

  Ludzie opamietajcie się. Módlcie sie aby Was choroba nie zmogła. Wtedy to dopiero będzie problem, a co do Włodarzy to dobrze, że walczą w końcu od czegoś tam są.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 08-08-2011 20:06:52 napisał:

  niech wstydu nie robią

  odpowiedz

  • 0 (0)

  do kom 69, w dniu 09-08-2011 07:31:45 napisał:

  "i domagamy się, aby świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zostały przeniesione do publicznego szpitala w Kościanie"

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 09-08-2011 10:00:58 napisał:

  domagać się i być zbulwersowanym - iście radiomaryjna retoryka

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ugtf, w dniu 09-08-2011 20:17:21 napisał:

  a kto tu za sznurki pociąga ?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 09-08-2011 20:34:40 napisał:

  o co w tym wszystkim chodzi ? przede wszystkim o pieniądze bo na pewno nie o dobro pacjenta. Osobiście nie radzę trafić na takich pożal się boże specjalistów jacy pracują w szpitalu w Kościanie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 09-08-2011 21:46:05 napisał:

  nie wiem, może Jarek Kaczyński im to dyktował ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  men, w dniu 10-08-2011 07:52:44 napisał:

  Wieczorynka tylko w Szpitalu i basta.To jest logiczne i normalne.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 10-08-2011 08:23:06 napisał:

  no, Jarek Kaczyński chyba sie wlasnie odezwal ;D

  odpowiedz

  • 0 (0)

  piciu, w dniu 10-08-2011 10:33:57 napisał:

  Ciekawe, czy któryś z radnych odezwie się na sesji w sprawie tej wieczorynki i zażąda szczególowych wyjaśnień mod starosty i dyrektora szpitala. Czas skończyć tą grę panie i panowie rządący i podjąć jakieś decyzje lub zaakceptować te już zapadłe. Pacjenci muszą wiedzieć, gdzie się mogą leczyć! Was zawsze szpital potraktuje w sposób uprzywilejowany, a my pacjenci będziemy biegać miedzy Kościane a Racotem, albo i innymi miejscowościami.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 10-08-2011 12:29:22 napisał:

  Nawet jesli ktos z rozsadnych radnych podniesie ten temat, to i tak zostanie zlekcewazony. Niestety Jecz i koledzy tak działają ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mariusz, w dniu 10-08-2011 15:39:28 napisał:

  piciu, ty kompletnie nie rozumiesz o co chdzi w tej sprawie i siejesz zamęt. Wyjaśnienia w tej sprawie powinien złożyć NFZ a nie kto inny, bo to NFZ organizuje konkursy, je uniewaznia i ponowne je ogłasza.A szpital i samorządy korzystają jedynie ze świętego prawa odwołania bo są od tego zeby to czynić a nie siedzieć cicho. Tyle w tej sprawie, więc jeśli sugerujesz że samorządowcy są przyczyną zamieszania to po prostu kłamiesz.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 10-08-2011 22:08:02 napisał:

  samorządowcy są przyczyną mizerii w kościańskim szpitalu prosze sprawdzic, ilu kumpli Jecza i Jurgi jest w radzie spolecznej szpitala i ile pieniedzy za to biora, a jakie sa efekty ich pracy...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kościaniak z wyboru, w dniu 11-08-2011 09:37:03 napisał:

  Ważne pytanie : czy przed ostatnimi konkursami tzw "wieczorynka" była obsługiwana przez szpital przez inną osobę na terenie szpitala???Myślę ,że w tym całym zamieszaniu chodzi tylko i wyłącznie o pięniądze a nie o dobro chorego !! Pan Starosta czy Pan Burmistrz - ten komu podlega szpital ( logiczne ,że nie dyrektor szpitala) powinien jak najszybciej ustalić stawkę wynajmu pomieszczeń dla potrzeb "wieczorynki " w państwowym szpitalu i wymagać by tam odbywały się przyjęcia pacjentów!!! Chyba brakuje woli porozumienia osobą które za państwowe pieniądze rozgrywają swoje prywatne gierki ! Panowie obudźdzcie się !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 11-08-2011 11:22:29 napisał:

  oczywiscie, ze tym zanujacym listem ktos chce przykryc oplakane skutki swojej zanujacej polityki, a powiedzialbym raczej: braku jakichkolwiek sensownych dzialan

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mirmur, w dniu 11-08-2011 14:20:38 napisał:

  a niech tam sobie WIECZORYNKA będzie gdzie chce byle spełniała swoje zadanie! korzystałem kilkakrotnie z pomocy wieczorynki szpitalnej (zawodowy kierowca) i miałem szczęście do duetu pielęgniarek - p.Bogusia i p.Krysia.....HORROR!!!!!!! niemiłe, niesympatyczne no i niestety niekompetentne!!! lekarze ok....nawet jak mi się psychiatra trafił:)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  marek, w dniu 11-08-2011 15:54:52 napisał:

  kłamliwy anonimie: praca w radzie społecznej szpitala jest całkowicie bez wynagrodzenia. Wynika to wprost z ustawy o szpitalach. Więc jak nie można udowodnić swoich poglądów argumentami to się szczury podrzuca aby rzucić cień nieufności. Widać że masz w takim działaniu spore doświadczenie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kasia, w dniu 11-08-2011 16:07:01 napisał:

  do anonima : no rzeczywiście, jak brakuje siły argumentów to trzeba użyć argument siły: opluć, dowalić i wyśmiać. Żałosne to.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  PIECHU PYRA, w dniu 12-08-2011 18:29:08 napisał:

  Nie rozumiem dlaczego ktoś ( burmistrz Śmigla ) wypowiada się w moim imieniu w sprawie - nie przypominam sobie żadnej konsultacji społecznej w tej sprawie , czy referendum . Na miejscu burmistrza Śmigla stanąłbym w obronie zdyskwalifikowanej śmigielskiej przychodni . Dziwię się , że NFZ kontraktuje w powiecie tylko 1 przychodnię . to wbrew regułom konkurencyjności.Sam mam 4 dzieci i jeszcze ani razu nie zostałem zmuszony do korzystania z usług "wieczorynki" ze Starego Bojanowa , czy z Racotu. Wielu hipochondryków zapewne korzysta...Staję jednak w obronie równości pomiędzy podmiotami usług medycznych. Nie może być tak, że musi wygrać podmiot duży , samorządowy ( szpital)korzystając z poparcia starosty, burmistrzów, wójtów , posłów ,senatorów. Przepisy przetargowe na szczęście są transparentne,równe dla wszystkich . Dwukrotna przegrana szpitala powiatowego to powód do dymisji dyrektora szpitala . No ale prawdziwa bomba w tej sprawie wybuchnie niedługo!!! Radzę internautom śledzić bacznie tę sprawę! Jeszcze będzie głośno i będzie się ktoś wstydził za swoją nadgorliwość , a jak wiadomo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ...Wielu ludzi mieszając się w tę sprawę przekroczyło pewną cienką granicę nie tylko przyzwoitości . Skutek dla tych osób może w niedalekiej przyszłości okazać się opłakany i nawet zaważyć na przyszłości w polityce i na lokalnych szczytach władzy...Cóż - każdy kij ma 2 końce...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  masakra, w dniu 16-08-2011 21:24:56 napisał:

  po pierwsze dyrektor spzitala do zwolnienia za nieudolnośc w startowaniu do przetargu. po 2 wieczorynkapowinna byc tam gdzie wygrął pierwszy oferent zgodnei z prawem a tutaj raz ju pewnei po podchodach władz skasowali wieczorynke i na 2 przetargu szpital znowu poległ mimo to władze nie w moim imeinu domagaja sie usatwianai przetargów jak tak wygladaja przetargi w naszych samorządach w wykjonaniu starusty i burmistrzów to ja dziękuje za taka władze pewnei kazdy przetarg jak sie źle rozstrzygnie w satrostwie i gminei odwojuaj ado skutku az wygra kto trzeba ???? maskara w tym kraju

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.226.132.197

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Uroczystości imieninowe SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
ZADZWOŃ ZAPYTAJ 655 120 995PLN
Barszcz czerwony ex 53g Knor
1,19PLN
Kamień sempertynit zielony 100/250 do gabionów
PRYZMAT 190 zł/tonaPLN
ZOBACZ MENU >>>
Alpejskie mleczko 330g
9,99PLN
ZOBACZ MENU >>>
Sprzedaż Kotłów c.o. PRYZMAT ZAPRASZA !
CENY OD 2350 zl - MONTAŻ I TRANSPORT GRATIS !PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

 • Sprzedam
  Sprzedam samochód Syrene 105 oplacana garazowana cena 7000 więcej
 • mieszkanie
  sprzedam mieszkanie 2 pokojowe , kuchnia, łazienka, ubikacja - 47 więcej
 • Alufelgi 16"
  Sprzedam Alufelgi 16" 16x7J 5x112 ET 35 Otwór centralny 70mm Stan widoczny na foto. więcej
zobacz wszystkie