Wiadomości

11 listopada 2019

Półmaraton w obiektywie

Filmowa i fotograficzna relacja z piętnastej edycji kościańskiego półmaratonu.

W niedzielę, 10 listopada, odbył się XV Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego. Jubileuszowy bieg z czasem 1:04:33 wygrał Kamil Karbowiak z Brzegu. Pierwszą kobietą na mecie była Kenijka Nelly Jepchumba, która pokonała dystans półmaratonu z czasem 1:14:36.

Półmaraton ukończyło 916 zawodników, wśród których było 238 mieszkańców powiatu kościańskiego. Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji powiatowej został Krzysztof Szymanowski z Kościana, który na pokonanie półmaratonu potrzebował 1:11:14. wynik ten dał mu ósme miejsce w kategorii open. Wśród mieszkanek powiatu najlepszy czas (1:28:33) uzyskała Katarzyna Nowak ze Śmigla.

W towarzyszącym półmaratonowi biegu Coccodrillo wygrał Alex Sanko z Białorusi, który na pokonanie dystansu 6,5 kilometra potrzebował 19 minut 18 sekund. Najszybszą kobietą była Julia Kossakowska z Gniezna. Pokonanie trasy zajęło jej 25 minut 37 sekund. W Biegu Coccodrillo na mecie zameldowało się 302 zawodników.

Zdjęcia: Anna Ryl i Zbyszek Warczok / ARPINIU
Relacja filmowa: Ekipa Michała