Wiadomości

22 maja 2016

Osiedla na kręgielni

Reprezentacje kościańskich osiedli rywalizowały na kręgielni w Gostyniu.

Międzyosiedlowe Zawody Kręglarskie o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana rozegrano w sobotę na kręgielni w Gostyniu. Zwyciężyła reprezentacja Osiedla Konstytucji 3 Maja, która zdobyła 819 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna Osiedla Wolności (788 punktów), a trzecie reprezentacja Gurostwa (732 punktów).

Kolejne miejsca: IV miejsce Osiedle Wesołe Miasteczko (662), V miejsce - Osiedle Jagiellońskie (612), VI miejsce - Osiedle Śródmieście (581), VII miejsce Osiedle Błonie (578), VIII miejsce Osiedle Sikorskiego (550), IX miejsce Osiedle Piastowskie (505).

Przeprowadzono także turniej pomiędzy przewodniczącymi Rad Osiedli. Klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce os. Jagiellońskie - 96 kręgli, II miejsce os. Piastowskie - 94 kręgle, III miejsce os. Błonie - 92 kręgle, IV miejsce os. Konstytucji 3 Maja - 87 kręgli, V miejsce os. Wesołe Miasteczko - 72 kręgle, VI miejsce os. Śródmieście - 71 kręgli, VII miejsce os. Gurostwo - 61 kręgli, VIII miejsce os. Sikorskiego - 55 kręgli, IX miejsce os. Wolności - 52 kręgle.

Puchar i dyplomy wręczali: Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Piotr Ruszkiewicz i zastępca przewodniczącego Maciej Zielonka.