Edukacja

14 grudnia 2020

Młodzi kręglarze z Kościana

Tytus, Szymon, Oliwia i Zuzanna wzięli udział w 41. Memoriale  W.Zielińskiego i J.Krukowskiego

W dniach od 10 do 13 grudnia 2020 roku pod patronatem Okręgowego Związku  Kręglarskiego w Poznaniu, na torach kręgielni Klubu Sportowego „Czarna Kula”  w Poznaniu, rozgrywany był 41 Memoriał Wojciecha Zielińskiego i Jerzego  Krukowskiego. W zawodach wzięło udział 130 najmłodszych zawodników z  Brzeska, Poznania, Leszna, Gostynia, Tarnowa Podgórnego, Sierakowa, Wronek,  Łazisk Górnych i z Kościana. Memoriał rozegrano w pięciu kategoriach  wiekowych - kategorii dzieci, młodziczek, młodzików, juniorek młodszych i  juniorów młodszych.

Klub TSKK „Jedność” reprezentowany był przez kwartet zawodniczy: Szymona  Bartkowiaka, Tytusa Kollera, Oliwię Bobrowską i Zuzannę Kleina. W kategorii  dzieci najlepszy z naszych zawodników był Tytus Koller, który z wynikiem 260  strąconych kręgli długo utrzymywał 8 miejsce premiowane awansem do  niedzielnych finałów. Ostatecznie zajął jednak miejsce 12-te. Drugi z naszych  reprezentantów Szymon Bartkowiak z wynikiem 213 strąconych kręgli uplasował  się na 26 pozycji. - informuje Radosław Stachowiak, rzecznik klubu. - W  kategorii młodziczek zawodniczka TSKK „Jedność” Oliwia Bobrowska z wynikiem  265 strąconych kręgli zajęła 19-lokatę. Tuż za swoją klubową koleżanką na  miejscu 20-tym z rezultatem 234 strąconych kręgli uplasowała się Zuzanna  Kleina.

Warty podkreślenia jest fakt, że zawodnicy TSKK „Jedność” rywalizują na  zawodach z rówieśnikami, którzy, na co dzień trenują na własnych obiektach  kręglarskich minimum 3 razy w tygodniu.

- Każde zawody z udziałem naszych reprezentantów, przy istniejącym problemie  infrastrukturalnym związanym z brakiem kręgielni w Kościanie, pełnią funkcję  treningu i szkolenia sportowego. Mimo to wyniki, jakie uzyskują nasi podopieczni na zawodach są całkiem przyzwoite - dodaje trener Roman Bartkowiak.

Zawodnicy TSKK „Jedność” uczestniczyli w minionym tygodniu także Turnieju Miast w Lesznie.

Turniej rozgrywano od 10 do 12 grudnia 2020 roku na torach kręgielni Klubu Sortowego  „Polonia 1912”. Wzięło w im udział 126 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najliczniej reprezentowany był subregion leszczyński, bowiem na liście  startowej znalazło się aż 30 kręglarzy z Leszna, 12 Kręglarzy z Gostynia i 15 kręglarzy z  Kościana.

Turniej w Lesznie wygrała drużyna gospodarzy, drugie miejsca zajęła reprezentacja Brzeska,  a trzecie miejsce zajął team z Gostynia. Dwunasta lokata przypadła drużynie Kościana, która  uzyskała łączny wynik 1018 strąconych kręgli i zdobyła 90 punktów zliczanych do klasyfikacji  generalnej całego cyklu.

W kategorii kobiet najlepszy wynik 377 strąconych kręgli uzyskała Izabela Cwojdzińska z  Tarnowa Podgórnego. Na drugim stopniu podium stanęła z rezultatem 373 kręgli Joanna  Kurpisz z Leszna, a na trzecim miejscu uplasowała się Teresa Kowalska z Wronek, która zbiła  366 kręgli.

Spośród zawodniczek TSKK „Jedność” najlepszy wynik 332 strąconych kręgli osiągnęła Joanna  Bartkowiak, która w klasyfikacji indywidualnej kobiet zajęła 15 miejsce i zdobyła 60 punktów  zliczanych do indywidualnego rankingu kobiet. Kolejne 4 nasze reprezentantki Dorota  Borowiak (309 kręgle, 40 punktów do klasyfikacji indywidulanej), Rita Książkiewicz (292  kręgle, 20 punktów do klasyfikacji indywidulanej), Danuta Bartkowiak (267 kręgli, 5 punktów  do klasyfikacji indywidulanej) oraz Mirosława Wojciechowska (260 kręgli, 5 punktów do  klasyfikacji indywidulanej) ukończyły zawody odpowiednio na 17-tym, 19-tym, 21-szym i 22 miejscu - informuje Radosław Stachowiak, rzecznik klubu TSKK „Jedność”.

W kategorii mężczyzn zwyciężył z wynikiem 392 strąconych kręgli Krzysztof Kurpisz z Leszna.  Drugie miejsce wywalczył Bartłomiej Kordecki z Brzeska, a podium uzupełnił Mikołaj Hajnsz z  Gostynia. Obaj panowie strącili po 390 kręgli.

Wśród męskiej części drużyny TSKK „Jedność” najlepiej dysponowany tego dnia był Grzegorz  Brodowiak, który z wynikiem 347 strąconych kręgli uplasował się na 50 pozycji. Kolejne  miejsca zajęli: Roman Bartkowiak (61m., 339 kręgli), Sebastian Bartkowiak (75m., 330 kręgli),  Sebastian Rybarczyk (88 m., 318 kręgli), Marian Wojciechowski (90 m., 308 kręgli), Dariusz  Książkiewicz (95 m., 284 kręgle) Radosław Stachowiak (96 m., 276 kręgli), Eugeniusz  Flisikowski (97 m., 275 kręgli), Marcin Bobrowski (98 m., 268 kręgli) oraz Marek Malicki (102 m., 238 kręgli). Każdy z panów zdobył po 5 punktów zliczanych do indywidulanego rankingu  mężczyzn w ramach całego cyklu Turnieju Miast.

Po dwóch turniejach w klasyfikacji drużynowej miast na fotelu lidera zasiadają kręglarze z  Leszna, którzy niewielką różnicą punktów wyprzedzają kręglarzy z Brzeska iz Wronek. Kościan plasuje się na 11 pozycji wyprzedzając Mosinę, Sieraków i Lubin - kończy relację Radosław  Stachowiak.