Wiadomości

05 stycznia 2012

Mistrzowie z Kościana podsumowali rok

90 medali – to ubiegłoroczny dorobek klubu Kobra Jass Kościan. Jego zawodnicy byli w czołówce podczas wszystkich krajowych zawodów. - Myślę, że w 2012 roku już trochę więcej zaistniejemy na arenach międzynarodowych – mówi o planach na kolejny sezon trener Roman Szymkowiak.

Klub Kobra Jass Kościan działa od 2000 roku. Powstał z Sekcji Trójboju Siłowego w MKKS Obra Kościan. Na swoim koncie ma organizację dwóch międzynarodowych imprez w Kościanie – Mistrzostw Europy Juniorów w Trójboju Siłowym (2003 rok) i Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym (2007 rok).

Od lat należy do krajowej czołówki. Tylko w minionym roku jego zawodnicy zdobyli 90 medali na krajowych zawodach. To do zawodników z Kościana należą tytuły mistrzów Polski.  Coraz częściej sięgają po medale także na poza granicami kraju.

Katarzyna i Jakub Synak wystartowali w minionym roku w Mistrzostwach Europy Seniorów w Trójboju Siłowym w Pilznie. W kategorii 52 kg Katarzyna Synak zajęła 7 miejsce. Wywalczyła mały brązowy medal. Była trzecia w przysiadzie. Jakub Synak (kat. 66 kg) spalił wyciskanie i nie został sklasyfikowany.

- Kasia waży 51 kilogramów. Przysiadła 162,5 kilograma. To ogromny ciężar. Minimalnie przegrała srebro – ocenił trener Kobry Jass Kościan.

Z kolei najmłodsza zawodniczka Kobry, szesnastoletnia Anna Ślusarczyk przywiozła złoto z Mistrzostw Europy do lat 18 w Trójboju Siłowym rozgrywanych w angielskim Northumberland. Startując w kategorii 72 kg uzyskała wynik 307,5 kg. Jako jedyna w Polskiej ekipie wywalczyła złoty medal.

Więcej o sukcesach trójboistów w aktualnym wydaniu GK.