Wiadomości

26 Paz 2021

Mistrzostwa w kręglarstwie klasycznym

W minioną sobotę odbyły się pierwsze Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym.

W zawodach, które odbyły się 23 października 2021 roku na torach kręgielni OSiR w Gostyniu wzięło udział 56 zawodników.

Jako pierwsi na torach pojawili się najmłodsi adepci kręglarstwa, którzy walczyli o medale i trofea w trzech kategoriach: kategorii dzieci, kategorii dzieci OPEN oraz w kategorii młodzików.

- To właśnie rywalizacja w kategorii dzieci przyniosła najwięcej pozytywnych emocji, bowiem dwóch zawodników Szymon Bartkowiak oraz Tytus Koller po 40-tu rzutach uzyskało identyczny rezultat 138 pkt. i to między sobą chłopcy toczyli bój w dogrywce o zajęcie pierwszego miejsca. Ostatecznie zwyciężył Szymon, który nieznacznie wyprzedził Tytusa. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Wiktor Andrzejewski, który strącił 121 kręgli. Cała trójka chłopców stanęła na podium także w tej samej kolejności w klasyfikacji dzieci OPEN i wyjechała z mistrzostw z podwójnymi medalami - informuje rzecznik TSKK „Jedność” Radosław Stachowiak.

W kategorii młodzików mistrzem powiatu kościańskiego został Oliwier Wojciechowski, który strącił 315 kręgli. Wicemistrzostwo wywalczył Borys Naglik (294 kręgle), a podium uzupełniła z wynikiem 224 strąconych kręgli Oliwia Bobrowska.

W dalszej części rozgrywek uczestniczyli seniorzy, którzy sklasyfikowani zostali w kategorii kobiet, kategorii mężczyzn oraz w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn.

Mistrzynią w kategorii kobiet została Dorota Borowiak, która uzyskała najlepszy rezultat spośród wszystkich kobiet z terenu powiatu kościańskiego biorących udział w sobotnich zawodach. Jej wynik 329 kręgli był lepszy o 13 kręgli od drugiej w rankingu Aleksandry Bartkowiak. Na najniższym stopniu podium stanęła Adrianna Wojciechowska, która była o 1 kręgiel lepsza od czwartej w klasyfikacji końcowej Galiny Paszyńskiej, która położyła 306 kręgli.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski wywalczył Marek Borowiak a srebrny medal Wiesław Brzóska. Panowie strącili odpowiednio 347 i 336 kręgli. Z kolei o trzecim miejscu zadecydował niuans techniczny, ponieważ identyczne wyniki 331 kręgli uzyskało dwóch panów - Sebastian Bartkowiak i Stanisław Janek. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanął Stanisław Janek, który zdobył „pięć 9-tek”.

Kategorię OPEN kobiet i mężczyzn, w której sklasyfikowani zostali wszyscy seniorzy biorący udział w mistrzostwach wygrał zdecydowanie Marcin Matelski z Poznania (359 kręgli), drugie miejsce zajął Marek Borowiak z Kościana (347 kręgli), a na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Gorzkiewicz ze Śremu (345 kręgli).

Organizatorem mistrzostw było Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność”. Zawody współfinansował Samorząd Powiatu Kościańskiego.

Zdjęcia i film: TSKK „Jedność”