Wiadomości

04 kwietnia 2022

Mistrzostwa powiatu w kopa

Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego został Mistrzem Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

W niedzielę, 3 kwietnia, w sali wiejskiej w Starym Luboszu odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego. Uczestniczyło w nich 112 zawodników, w tym 8 pań.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Kościańskie Stowarzyszeni Kopa Sportowego pod patronatem honorowym Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńskiej. Gospodarzem mistrzostw był sołtys wsi Stary Lubosz Jakub Bartkowiak.

Przed rozpoczęciem zmagań sportowych miała miejsce miła uroczystość. Zarząd Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego uhonorował byłego sołtysa wsi Stary Lubosz Stanisława Sikorę okolicznościowym grawertonem dziękując mu w ten sposób za wieloletnią współpracę i wspieranie rozwoju kopa sportowego w Wielkopolsce.

W tegorocznych mistrzostwach prowadzona była tylko klasyfikacja indywidualna. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania według regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Mistrzem Powiatu Kościańskiego na rok 2022 został Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego zdobywając 18 puktów dużych i 93 punkty małe. Zwycięzca odebrał puchar i główną nagrodę ufundowane przez Starostę Kościańskiego. II miejsce zajął Ireneusz Kaźmierczak ze Słonina gromadząc18 punktów dużych i 69 punktów małych, który otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. Na trzecim miejscu uplasował się Mirosław Ciszewski z Żegrówka, który odebrał puchar ufundowany przez Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia LZS.

W czołówce znaleźli się jeszcze: 4. Patryk Stachowiak – Nowy Belęcin, 5.Jarosław Wojciech – Radomierz, 6. Feliks Bukowski - Kobylin, 7. Tadeusz Książyk – Poznań, 8. Grzegorz Ratajczak - Kurza Góra, 9. Józef Fudali - Stare Bojanowo, 10. Marian Otto – Stary Belęcin.

Barbara Skórzewska z Kobylnik uplasowała się na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej i wygrała kategorię kobiet za co odebrała puchar ufundowany przez Przewodniczącą Rady Powiatu Kościańskiego.

Puchar ufundowany przez sołtysa wsi Stary Lubosz dla najlepszego zawodnika tej miejscowości odebrał Roman Kąkolewski. Mieczysław Homski z Kościana został uhonorowany pucharem Kuriera Lokalnego dla najstarszego zawodnika mistrzostw. Obowiązki sędziowskie pełnił Mirosław Ciszewski a sekretariat sprawnie prowadziła Alicja, która także wcieliła się w rolę fotoreportera mistrzostw.