Edukacja

03 czerwca 2021

Medaliści Mistrzostw Polski

Zawodnicy UKS Sokół Kościan zdobyli na pięć medali na Mistrzostwach Polski w Teakowndo Olimpijskim

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców odbyły się w Warszawie w dnicha 28 – 30 maja. Był to najważniejszy  w  roku   sprawdzian dla zawodników taekwondo olimpijskiego sportu kwalifikowanego. Na macie spotkało się ponad 260 zawodników.

Kościański team juniorów reprezentowało 7 zawodników. Najlepszymi z podopiecznych Trenerów Krzysztofa Frankiewicza i Katarzyny Idziak okazały się: Julia Olbińska  zdobywając srebro w kategorii +68 kg, wygranych dwóch walkach  i  w trzeciej walce finałowej  przegrana wyniosła tylko 1pkt.  Zuzanna Misiorna wywalczyła srebro w kategorii - 59kg (3 walki), Brązowe medale wywalczyli Emilia Capała w kategorii -63 kg (3 walki) oraz Jakub Turała  kategoria + 78kg (2 walki). Jedna walka wygrana ale bez medalowego wyniku Michał Maruszewski -59kg. W zawodach wystartowali jeszcze Tymon Walczak -51kg i Martyna Chlebek -55kg nieznaczne przegrywając swoje pierwsze pojedynki.

W kategorii młodzieżowej wystartował  Alan Capała, który po bardzo dobrych trzech pojedynkach wywalczył brązowy medal w kategorii -80 kg.