Edukacja

18 kwietnia 2023

Medale dla kościańskich karateków

Zawodnicy kościańskiej filii Poznańskiego Klubu Karate Kyokushin, zdobyli na międzynarodowych zawodach w Ostródzie dwa medale.

W miniona sobotę, 15 kwietnia, w Ostródzie odbył się Międzynarodowy Turniej "IKO Polish Open & Young Lions Cup". W zawodach walczyło prawie 700 zawodników z Polski, Japonii, Austrii, Ukrainy, Czech i Niemiec. Wśród nich 4 zawodników z kościańskiej filii Poznańskiego Klubu Karate Kyokushin, prowadzonych przez Mariusza Senkowskiego.

Zawodnicy z Kościana wywalczyli dwa medale w kumite. Medal srebrny zdobył Tobiasz Van Mol, a Nataniel Denisewicz wywalczył medal brązowy. W walkach udział wzięli także Adam i Piotr Senkowscy.
W klasyfikacji generalnej Poznański Klub Karate Kyokushin zajął 7 miejsce na blisko 50 klubów biorących udział w tym turnieju.

Nataniel Denisewicz wywalczył brązowy medal Nataniel Denisewicz wywalczył brązowy medal