Wiadomości

22 kwietnia 2024

Kościanianki w RAWICZ ACRO CUP - Turnieju Akrobatyki Sportowej

20 kwietnia w Rawiczu odbyły się zawody w akrobatyce sportowej pod nazwą RAWICZ ACRO CUP - Turniej Akrobatyki Sportowej w Dwójkach i Trójkach Dziewcząt. W zawodach brało udział 480 zawodników z trzech województw, zarówno z bliższych Rawiczowi miejscowości – Leszno, Gostyń, Wschowa, Kościan, jak i z dalszych zakątków Polski między innymi z Kołobrzegu, Piły, Szczecinka, Czaplinka, Bornego Sulinowa i okolicznych gmin..

Zawody były podzielone na część poranną i popołudniową, tak by zmieścić w hali widowiskowo-sportowej wszystkich sympatyków, rodziców, dziadków, a trybuny zapełniały się już od rana. Najwcześniej swoje układy prezentowały małe dzieci od lat 5 w układach 1 KROK oraz tegoroczne grupy naborowe 2 i 3 KROK. Następnie swoje układy prezentowały dzieci w kategorii MŁODZIK. Liczna publiczność nagradzała zawodniczki gromkimi brawami. W końcowej części zawodów rywalizowały zaawansowane zawodniczki w układach do muzyki. Prezentujemy wyniki w kategoriach układów do muzyki - trójek i dwójek kobiet - nasze zawodniczki klubu SALTO KOŚCIAN uplasowały się na następujących miejscach:

W najwyższej międzynarodowej kategorii YOUTH w trójkach kobiet zwyciężyły Magdalena Walczak, Daria Kędzierska i Patrycja Filipowicz. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasowały się Jessica Zabłocka – Marcelina Stachowiak – Wiktoria Kunc.

Również w kategorii YOUTH ale w grupie młodszych zawodniczek zwyciężyły Matylda Woźniak, Julia Mituła, Julia Ratajczak pokonując rywalki z Piły i Kołobrzegu.

W klasie II PZG do lat 15 w trójkach kobiet Lena Baumert z Gabrielą Bamber i Leną Cwojdzińską zdobyły brązowy medal.

Dużo emocji wzbudziła rywalizacja trójek dziewcząt w klasie III PZG. Nasza trójka w składzie Amelia Wodnicka, Matylda Dłużewska, Anastazja Nowak wywalczyły srebrny medal.

W kategorii OPEN zawodniczki Salto Kościan – Martyna Karaś i Zofia Lewczyk – pokonały silną konkurencję z Piły, Czaplinka i Kołobrzegu i zwyciężyły. Natomiast Nadia Pasternak i Zofia Olszewska uplasowały się tuż za podium na miejscu czwartym. Ostatnie miejsce 6 zajęła trójka w składzie Alicja Nowacka – Marysia Matysiak i Zofia Buszkiewicz, dla których był to pierwszy start na tak wysokich rangą zawodach w zaawansowanych kategoriach układów do muzyki.