Wiadomości

06 listopada 2023

Kolejne medale dla Tiger Wielkopolska

Pięcioro zawodników z Kościana wystartowało w międzynarodowym Pucharze Polski w Opolu zorganizowanym przez Polską Unię Taekwon-do.

W zawodach, które odbyły się 27 października, uczestniczyło 700 zawodników z 32 klubów z Polski, Litwy, Mołdawii i Rumunii. Dziewięcioosobowa reprezentacja KS Tiger Wielkopolska, w której znalazło się pięcioro zawodników z Kościana, wywalczyła 10 medali: 2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

Kościan reprezentowali: Wiktoria Zielińska, Jakub Jóźwiak, Aleksander Kuźniak, Nikodem Korpusiński i Maksymilian Piątkowski.

Wiktoria wygrywając wszystkie trzy walki w formule light contact zajęła pierwsze miejsce. Jakub Jóźwiak zajął drugie miejsce w walkach light contact, a Aleksander Kuźniak w kategorii wiekowej weteranów po bardzo długiej przerwie w startach wywalczył trzecie miejsce w formule light contact. Po obiecujących walkach bez medalu wracają: Nikodem Korpusiński i Maksymilian Piątkowski - chłopaki pokazali ducha walki, ale tym razem czegoś zabrakło, by wracać z medalami mówi trener Emil Janowski z KS Tiger Wielkopolska.