Wiadomości

12 maja 2016

Jak przygotować się do wędrówki?

Sobotnie "Spotkanie z podróżnikami" wzbogacone zostanie o nowy element: warsztaty poświęcone przygotowaniom do wyprawy.

Gościem majowego "Spotkania z podróżnikiem" będzie Łukasz Supergan, którego znakiem rozpoznawczym jest samotne i piesze wędrowanie. W najbliższa sobotę, 14 maja, o godzinie 18:00 w Kościańskim Ośrodku Kultury będziemy mięli okazję posłuchać historii pt: "Droga. 4000 km pieszo do Santiago de Compostela szlakiem św. Jakuba".

Po 70 minutowej prezentacji nastąpi 10 minutowa przerwa a po niej, dla wszystkich zainteresowanych, dwudziestominutowy warsztat praktyczny, na którym Łukasz opowie jak przygotowuje się do samotnych wędrówek odpowiadając na pytania: jak wędrować samemu? Gdzie i w czym spać? Jakie buty i ubrania wybrać? W co zapakować swój sprzęt? Jakie drobiazgi mogą być przydatne w drodze przez setki lub tysiące kilometrów szlaku?

Wstęp wolny. 
14 maja, godzin 18:00, Kościański Ośrodek Kultury 
Organizatorami są Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty i Kościański Ośrodek Kultury.

***
Droga. 4000 km pieszo do Santiago de Compostela szlakiem św. Jakuba 

Od ponad tysiąca lat pielgrzymi ze wszystkich zakątków Europy wyruszają w drogę do północno-zachodniej Hiszpanii. Wielu z nich wierzy, że to tam, w mieście Santiago de Compostela, złożone są doczesne szczątki Świętego Jakuba, apostoła Chrystusa. Wędrują kilkaset kilometrów przez Hiszpanię, by zanieść do grobu świętego podziękowania, prośby i modlitwy. Wielu innych podąża tam z ciekawości, by poznać kraj i jego kulturę, niekoniecznie z powodów religijnych. W szlakach wiodących do Santiago tkwi magia, która sprawia, że co roku dziesiątki tysięcy ludzi ruszają, by odbyć trudny marsz do tego miejsca.

W kwietniu 2013 roku Łukasz rozpoczął najdłuższą drogę swojego życia. Na podobieństwo średniowiecznych pątników, wyruszył pieszo do Hiszpanii wprost spod drzwi swojego domu, z Warszawy. Wędrując przez 5 krajów Europy, po 111 dniach dotarł do Santiago, przechodząc około 4000 kilometrów.

Jak wygląda Stary Kontynent z perspektywy pieszego? Kim są ludzie, którzy decydują się na długą wędrówkę do Santiago? Jak zmienia się człowiek u kresu takiej wędrówki? I czy niewierzący może iść na pielgrzymkę? „Droga” to opowieść o najdłuższej wędrówce życia, emocjach jakie jej towarzyszyły i ludziach spotkanych na szlaku.

Już głosowałeś!

Komentarze (1)

w dniu 12-05-2016 09:09:20 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

świetny pomysł

świetny pomysł

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać numer ip Twojego komputera: 18.116.67.212

Internauci piszący komentarze ponoszą za nie pełną odpowiedzialność karną i cywilną. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich całkowitego usuwania jeżeli: nie dotyczą one artykułu, są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, naruszają normy prawne lub obyczajowe.

Dodaj komentarz
Powrót do strony głównej
×

Dodaj wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji
plik w formacie jpg, max 5 Mb
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.