menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 listopada 2017, czwartek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

11 Lip 2017

Gmina inwestuje

Inwestycje w gminie Kościan idą pełną parą. Na liście nie brakuje zadań, które mają poprawić bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Zgodnie z projektem tegorocznego budżetu na inwestycje gmina przeznaczy ponad 17 mln zł

Lista inwestycji obejmuje m.in. budowę kanalizacji sanitarnej w Kawczynie, Kobylnikach, Mikoszkach i w ul. Czereśniowej w Racocie, rozbudowę oczyszczalni ścieków w Racocie, budowę sieci wodociągowej w Szczodrowie, rozbudowę stacji uzdatniania wody we Wławiu, budowę drogi Sierakowo - Kiełczewo, budowę ulic Polnej, Bocznej i Łąkowej w Starych Oborzyskach, remont 11 ulic w Racocie, przebudowę drogi Krzan - Kokorzyn, Pianowo - ul. Czempińska w Kościanie, budowę przedszkola w Starych Oborzyskach, termomodernizację świetlicy w Pianowie, remont stanicy ratowników w Nowym Dębcu.

Przed oficjalnym otwarciem sezonu letniego zakończono przebudowę stanicy WOPR na letnisku w Nowym Dębcu. Choć nastąpił już odbiór techniczny, władze gminy nie są zadowolone z prac brukarskich i już zapowiadają, że we wrześniu chodnik z kostki brukowej łączący stanicę z drogą główną zostanie przełożony.

Wybrano wykonawcę budowy drogi Kościan - Nacław. Droga o długości 2320,04 m połączy gminę Kościan z ul. Boczną. Przetarg wygrał Pol-Dróg Drawsko Pomorskie, który zaoferował najniższą cenę przekraczającą 1 mln zł. W kosztach tej inwestycji partycypować będzie też miasto Kościan.  

Wójt gminy Kościan wystąpił do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o pełnomocnictwo w sprawie budowy ścieżki rowerowej z Racotu przez Katarzynin do Choryni. Wstępne ustalenia z Zarządem poczyniono w 2016 r. Gmina zadeklarowała wówczas, że przygotuje procedurę administracyjną pod przygotowanie tej inwestycji. Pod koniec ubiegłego roku zakończył się remont fragmentów nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 308 na odcinku Kościan - Racot - Choryń. Przy okazji na skrzyżowaniu z drogą powiatową w Racocie zamontowano sygnalizację świetlną oraz zadbano o ścieżki rowerowe i chodniki. W tym roku gmina zajmie się przygotowaniem projektu, by móc w przyszłym roku przymierzyć się do tego zadania.

Złożono też wniosek do starosty o zatwierdzenie projektu na budowę drogi Sierakowo - Kiełczewo, łącznie z ul. Polną. We wrześniu samorząd planuje złożyć wniosek do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Dodatkowe 60 tys. zł zabezpieczono w budżecie gminy na termomodernizację świetlicy wiejskiej w Pianowie. Zadanie to ma zostać wykonane do listopada br. Na to zadanie pożyczkę zaciągnięto w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Przetarg został powtórzony. Niestety, ceny idą w górę - ubolewa wójt Andrzej Przybyła.

Prace zlecono dwóm wykonawcom. Za roboty ogólnobudowlane i instalacyjne odpowiedzialne będzie przedsiębiorstwo Janbud z Kiełczewa, a za utwardzenie terenu kościański Budomont. Wnętrze budynku zostanie dostosowane do aktualnych przepisów budowlanych z zachowaniem aktualnie pełnionej funkcji, wydzielone zostaną nowe pomieszczenia, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, pokrycie dachu, instalacje i przyłącza, system ogrzewania, ocieplone ściany, wykonana nowa elewacja. Teren wokół świetlicy, mający około 192 m kw., zostanie utwardzony. (kar)

GK 27/2017

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (4) zobacz

  • -1 (1)

  rew, w dniu 16-07-2017 20:21:20 napisał:

  o tak, zakładają liczniki elektroniczne na wodę i mówią że to gmina płaci a za chwilę podnoszą abonament. Woda kosztuje razem ze ściekami i opłatami prawie 15 zł za m3. Metropolia Nowego Jorku

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  Zapraszamy, w dniu 26-07-2017 00:05:21 napisał:

  A na stanicy jak odbierali robotę to widzieli tylko krzywo położoną kostkę? A tych szarych pasów krzywo pomalowanych na scianach z zewnątrz nie widzieli? Panie Wójcie, zapraszamy jeszcze raz na Dębiec na wizytację.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.158.214.111

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

ZAMAWIAJĄC CATERING DO DOMU, BIURA GDZIEKOLWIEK !
TERAZ ZAPŁACISZ KARTĄ - FINEZJA ZAPRASZA !PLN
WĘGIEL ORZECH GAT.I SUPER CENA !
PRYZMAT 780PLN
ZORGANIZUJEMY DLA CIEBIE UROCZYSTOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
Kamień bazaltowy czarny 2/5
PRYZMAT 200 zł/tonaPLN
Kora kamienna 40/60
PRYZMAT 380 zł/tonaPLN
WĘGIEL BRUNATNY BOGATYNIA kl.12
JUŻ DOSTĘPNY 370 złPLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie