menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
29 kwietnia 2017, sobota, Imieniny obchodzą:

Aktualności

06 stycznia 2017

Obudź czujność

Na osiedlu Piastowskim w Kościanie doszło do kolejnego zatrucia czadem. Strażacy apelują o montowanie czujek tlenku węgla.

Do zatrucia doszło w ostatni dzień minionego roku. Podczas kąpieli zasłabł w łazience 22-letni mężczyzna. Na szczęście pomoc dotarła na czas i poszkodowany trafił do szpitala. Na miejsce wezwano strażaków, którzy potwierdzili obecność trującego gazu. 

- Detektor tlenku węgla już po przekroczeniu progu mieszkania alarmował głośnym sygnałem, a po wejściu do łazienki wskazał poziom ponad 120 ppm. Biorąc pod uwagę, że pomieszczenie było wietrzone i w mieszkaniu otwarto okna, to można przypuszczać, że stężenie w momencie kąpieli było kilka razy wyższe – mówi st. bryg. Andrzej Ziegler, zastępca komendanta kościańskiej straży.

Strażacy wskazali domownikom skąd i jak przyszło zagrożenie. Szczelne okna i wymienione przed świętami drzwi w całym mieszkaniu.

- Wydawałoby się niewielka zmiana, ale bardzo istotna. Zaledwie kilka otworów nawiewnych w drzwiach łazienkowych i gumowa uszczelka przylegająca do futryny. Brak dopływu świeżego powietrza w łazience gdzie zainstalowany był gazowy przepływowy ogrzewacz wody i niewiele brakowało by doszło do tragedii – mówi oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

5 stycznia strażacy ponownie odwiedzili mieszkanie, w którym doszło do zatrucia. Spotkali się z domownikami by uzmysłowić im skąd bierze się zagrożenie tlenkiem węgla i jak można się przed nim ustrzec.

- Spotkanie było także okazją do przekazania czujki tlenku węgla, którą ufundowało kościańskie starostwo. Pani Dorota podziękowała strażakom za pomoc, szybką interwencję a także uzmysłowienie zagrożenia. Przyznała, że nigdy nie myślała, że ten problem może dotyczyć ich mieszkania. Zadeklarowała, że stanie dobrowolną wolontariuszką akcji „Czad i ogień – obudź czujność” opowiadając innym, ku przestrodze historię ze szczęśliwym zakończeniem – mówi Ziegler.

22-letni Dominik, który podtruł się tlenkiem węgla, jest już po kilku sesjach w komorze hiperbarycznej i wraca do zdrowia.

Fot. Bogdan Ludowicz

Powrót
Oceń artykuł: 6 9

Komentarze (5) zobacz

  • 1 (1)

  Anonim, w dniu 06-01-2017 11:27:24 napisał:

  to tylko 60 zl kosztuje

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 06-01-2017 13:35:25 napisał:

  Gdzie to kupic?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  ssssss, w dniu 06-01-2017 15:58:47 napisał:

  Najlepiej na stronie internetowej producenta firmy kiddle albo na allegro

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Malkontent, w dniu 09-01-2017 13:50:27 napisał:

  No, niezly czad.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.161.70.252

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

ZOBACZ MENU >>>
KOSTKA KRAJ KLASA 1 NOWA DOSTAWA
780/tonaPLN
CATERING
MIAŁ Z GROSZKIEM ≤23MJ - DUSZYŃSKI
DUSZYŃSKI 500zł/tonaPLN
Kawa Astra 250g + 50g
9,30PLN
JEŚLI JESTEŚ SMAKOSZEM KAWY TO ZAPRASZAMY
SKORZYSTAJ Z KARNETU KAWOWEGO - FINEZJAPLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie