Na sygnale
23 czerwca 2026Wszedł do karetki i zaatakował ratownika. Miał ponad 3 promile
Fot. KPP Koscian
Niestety, zdarza się, że ratownicy medyczni podczas wykonywania swoich obowiązków stają się ofiarami agresji. Przekonał się o tym jeden z ratowników kościańskiego zespołu ratownictwa medycznego, który został zaatakowany przez 28-latka.
Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 14.00. Zespół ratownictwa medycznego został skierowany do mężczyzny, u którego miał wystąpić napad drgawkowy. Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali jednak osobę zachowującą się agresywnie.
28-latek zaczął szarpać jednego z ratowników. Gdy medyk schronił się w karetce i próbował wezwać patrol Policji, agresor wszedł za nim do ambulansu. Następnie próbował wyrwać mu telefon komórkowy i uderzył go w klatkę piersiową.
Napastnika odciągnęli od pokrzywdzonego drugi ratownik oraz osoby postronne znajdujące się na miejscu zdarzenia. Chwilę później na miejsce przybyli policjanci, którzy zatrzymali agresywnego mężczyznę.
Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany to 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 3,44 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.
Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgłaszasz poniższy komentarz:
Karac,surowo karac agresorow. Bez wzgledu na wiek, agresja skierowana do innej osoby powinna podlegac karze.