menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
26 czerwca 2017, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

31 lipca 2012

Zmiany w parafiach

Jak co roku przeprowadzane są zmiany personalne w parafiach archidiecezji poznańskiej. I jak co roku budzą emocje. Mniejsze lub większe, dobre lub złe. - Zmieniają się tylko duszpasterze, a wspólnoty trwają – mówi ks. Marek Niemir, jeden z kapłanów opuszczających tego lata Ziemię Kościańską


    Parafianie często pytają czemu służą zmiany kapłanów? Najczęściej otrzymują odpowiedź, że wikariuszom dają możliwość poznania rożnych środowisk i rożnych form duszpasterstwa, a proboszczom nie pozwalają osiąść na laurach. W tym roku  największe zmiany na Ziemi Kościańskiej odczuje parafia w Starym Gołebinie, w której zmieni się proboszcz. Wikariusze wymienią się w dwóch kościańskich parafiach i jednej śmigielskiej. Kapelana zmieni także kościański szpital. Poniżej lista zmian.

    • 1 sierpnia dotychczasowy proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Starym Gołębinie zostanie proboszczem parafii pw. św. Marcina i św. Wincentego Męczennika w Skórzewie. Kierowanie parafią w Gołebinie przejmie ks. mgr Błażej Barczak,   dotychczasowy wikariusz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu. Nowemu proboszczowi, tak jak jego poprzednikom, zlecona została także opieka duszpasterska nad mieszkańcami wsi Gorzyczki.

    • Od 1 września nowego kapelana będzie miał szpital SP ZOZ w Kościanie. Tego dnia w stan spoczynku przejdzie dotychczasowy kapelan ks. kanonik Janusz Musiał. Nie zmieni  jednak miejsca zamieszkania i zostanie rezydentem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Kościanie. Nowym kapelanem szpitala z jednoczesnym zadaniem pomocy w duszpasterstwie w parafii farnej zostanie ks. mgr lic. Henryk Gościniak - dotychczasowy kapelan szpitala w Szamotułach.

    • 25 sierpnia kościańską farę opuści trzech wikarych. Ks. mgr lic. Maciej Borysiak mianowany został wikariuszem parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kostrzynie; ks. mgr Szymon Czarnasiak mianowany został wikariuszem parafii pw. św. Wawrzyńca oraz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Zaniemyślu, a ks. mgr Jędrzej Pochylski zostanie wikariuszem parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu.
   Ich miejsca zajmą: ks. mgr lic. Przemysław Konieczny – dotychczasowy wikary parafii pw. św. Józefa w Środzie Wlkp, ks. mgr Mariusz Ziemek – dotychczasowy wikary parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Obrzycku oraz neoprezbiter ks. mgr Andrzej Muńko pochodzący z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gębicach.

    • 25 sierpnia zmieni się także wikariusz w parafii  pw. Ducha Świętego w Kościanie.  Ks. mgr Wojciech Wasiak skierowany bowiem został na studia specjalistyczne z zakresu biblistyki na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, z zamieszkaniem w Papieskim Instytucie Polskim w Rzymie na via Pietro Cavallini.  Jego miejsce zajmie ks. mgr Marcin Janecki – dotychczasowy wikariusz parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach.

    • Również 25 sierpnia w parafii pod wezwaniem NMP Wniebowziętej w Śmiglu pracę rozpocznie ks. mgr Krzysztof Pustkowiak – dotychczasowy wikary parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu. (s)


30/2012

Powrót
Oceń artykuł: 41 42

Komentarze (7) zobacz

  • 0 (0)

  anna, w dniu 01-08-2012 11:44:38 napisał:

  szkoda, że nie zamieściliście fragmentu w którym ks. Niemir wypowiada się na temat zamknięcia obu szkół.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  parafianka, w dniu 01-08-2012 18:13:51 napisał:

  a kiedy wymienicie proboszcza w Głuchowie chyba już czas na niego bo jeszcze trochę i nikogo w kościele na mszy nie będzie ludzi ma za nic a parafie traktuje jak własny folwark .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  zyga, w dniu 02-08-2012 10:41:22 napisał:

  Do "anna"- tak cie rajcuje ta wypowiedź? A jak myślisz? Jaki mógł mieć interes w sprawie ks. Niemir trak się wypowiadając? Zapytaj się o wysokość pobieranej wypłaty. Jak nie wiadomo o co chodzi to o pieniądze.Pozdrowionka.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ada, w dniu 03-08-2012 21:45:20 napisał:

  a kiedy przeniesiecie proboszcza ze starych oborzysk i dwóch szafarzy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  moni, w dniu 05-08-2012 09:17:21 napisał:

  Polecam artykuł "Tata w sutannie" to wam się chodzenia do kościoła odechce

  odpowiedz

  • 0 (0)

  nie katolik, w dniu 06-08-2012 21:03:47 napisał:

  ja i tak nie chodze do kosciola, wiec malo mnie to obchodzi, gorzej, ze znowu beda mnie meczyc w szkole Ci nowi : |

  odpowiedz

  • 0 (0)

  An, w dniu 19-09-2012 22:46:23 napisał:

  Ja chodzę do Kościoła i uważam, że księża w farze są naprawdę spoko, a szczególnie ci nowy którzy niedawno doszli :> A religia( z księdzem XA ) to niekończąca się rozmowa z całą klasą podczas której można zadać każde pytanie jakie nas nurtuje i otrzymamy na nie naprawdę mądrą i wyczerpującą odpowiedz. Nigdy wcześniej religia nie była naprawdę dobrze prowadzona a teraz to po prost bajka !!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.166.229.17

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Pomidor krajowy kg
3,80PLN
Zestaw dnia (dwa dania) REWELACYJNA CENA !
16PLN 11PLN
Burger 100% wołowiny
13,50PLN
Węgiel Workowany, Suchy, Czysty - Polecamy
WŁASNA KOMPOZYCJA - 45cm
23 + dodatkiPLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

 • sprzedam
  Buty(szpilki) z ekologicznej czarnej skórki,klasyczny fason, raz założone,stan bardzo dobry więcej
 • sprzedam
  spodnie Lee, rozm.38-używane ,stan bardzo dobry, cena 25zł więcej
 • sprzedam
  Spodnie damskie nowe rozm.38-M, cena 20zł. więcej
zobacz wszystkie