menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
11 grudnia 2017, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 Cze 2017

Zespół ANN bez winy

Muzycy kościańsko-opalenickiego zespołu ANN usłyszeli w piątkowe południe wyrok uniewinniający. To już drugie takie rozstrzygnięcie w tym sąsiedzkim konflikcie

Przypomnijmy, że wniosek o ukaranie za zakłócanie spokoju złożyła kościańska policja. Dotyczy on wykroczenia z art. 51 par. 1 Kodeksu Wykroczeń, który mówi, że: kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Powodem były skargi mieszkańców sąsiedniego domu na hałas, którzy byli oskarżycielami posiłkowymi.

Przed kościańskim Sądem Rejonowym toczyły się dwa niezależne procesy sądowe. Pierwszy dotyczył zakłócania spokoju zbyt głośnym graniem podczas próby 8 września 2016 r., około godz. 19.50, a drugi okresu półtora roku. 10 marca w Sądzie Rejonowym w Kościanie zapadł pierwszy wyrok uniewinniający ANN. Wyrok poprzedził eksperyment procesowy, w czasie którego sprawdzono jak głośno słychać muzykę, gdy stoi się przed drzwiami salki prób, przy bramie wjazdowej do posesji państwa Spławskich, na posesji oskarżycieli, wewnątrz domu, na tarasie i w ogrodzie. Ogłaszając wyrok sędzia Agnieszka Olszewska podkreśliła, że granie dla zespołu to przyjemność i działalność zarobkowa, i aby ją prowadzić grupa musi ćwiczyć. Jak wskazała, kapela poczyniła znaczne nakłady finansowe, by salkę, w której próbują, przystosować tak, aby jak najmniej przeszkadzać sąsiadom. Pomieszczenie - co stwierdzono podczas oględzin - zostało wygłuszone piankami i wykładzinami. Sędzia Olszewska stwierdziła, że im dalej od salki prób, tym dźwięki perkusji, basu i wokalu są coraz mniej słyszalne. Na posesji oskarżycieli posiłkowych głośniejsze są przejeżdżające samochody i pociągi, szczekające psy, czy przelatujący samolot, a wewnątrz domu, nawet przy otwartych oknach - próba jest niesłyszalna. Stąd właśnie wyrok uniewinniający. Oskarżyciele, choć wystąpili o uzasadnienie wyroku nie skorzystali z przysługującej od niego apelacji do Sądu Okręgowego w Poznaniu.

W miniony piątek sędzia Joanna Nyczka ogłosiła wyrok uniewinniający w procesie, który toczył się od stycznia br. Nie jest on prawomocny. Na sali zabrakło oskarżycieli. W uzasadnieniu tłumaczyła, że aby doszło do zakłócania spokoju, musi mieć ono charakter wybryku, a sprawca musi działać umyślnie. Co w tym przypadku nie miało miejsca, bowiem nie było mowy o umyślności. Zespół poniósł bowiem koszty, żeby wygłuszyć salkę prób, a sąsiadów pytał czy nie będą im przeszkadzać próby muzyczne. Koszty sądowe pokryje Skarb Państwa.

Blanka Przywecka-Bąk, obrońca zespołu, podkreślała, że na pomyślny finał trzeba było czekać rok. - To jest sprawa liczona w tysiącach. To są tysiące, jakie musieli zapłacić podatnicy. Czy nie można było lepiej wykorzystać tych pieniędzy? - pytała obrońca. - Jednak pomimo tego stresu, zespół jeździł na koncerty, grał charytatywnie, pomagał niepełnosprawnym dzieciom, ćwiczyli, nagrali płytę. To było podwójnym wysiłkiem, bo pod wpływem stresu.

- Kto mieczem wojuje, od miecza ginie - skomentowała wyrok liderka zespołu, Anna Spławska: - Nie mówię tego złośliwie. Mówię to ku przestrodze wszystkich, którzy mają zamiar w taki sposób uprzykrzyć życie ludziom, którzy są niewinni, a wykonują swoją pasję życiową i oddają serce temu co robią. Faktycznie, udało nam się nagrać płytę. Nie było to łatwe, bo z tyłu głowy zawsze myśleliśmy, że mamy sprawę sądową. Może niektórym wydawałoby się to śmieszne, ale dopóki się tego nie przejdzie, i dopóki się rodzinnie tego nie przerobi, to się nie wie. Nasze rodziny też ucierpiały. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i zapraszamy na nasze koncerty. (kar)

GK 23/2017

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (13) zobacz

  • 0 (4)

  Wytrawny Masturbator, w dniu 14-06-2017 01:05:10 napisał:

  To teraz dobierzcie się do dupy ze takie głupoty do sądu noszą.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  M.R, w dniu 14-06-2017 15:12:27 napisał:

  Koszty postępowania + zadośćuczynienie - także mnie jako śledzącemu proces sądowy i do publicznej wiadomości na klatkach schodowych wywiesić koszty. Natężenie świadomości od młodości do starości.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Antek, w dniu 15-06-2017 10:06:58 napisał:

  Nie rozumiem, dlaczego koszta sądowe pokryje skarb państwa, a nie ci co wnieśli sprawę do sądu?!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (6)

  @, w dniu 15-06-2017 10:40:44 napisał:

  czy to żarty? jeśli mój sąsiad zakłócałby spokój nocny,walił w bębny do rana,dzieci nie mogłyby spać, nikt w bloku nie mógłby spać, to byłoby O.K.?Bo to był "tylko" wybryk? ŻENADA,REFORMA SĄDOWNICTWA JEST KONIECZNA,JAK NAJSZYBCIEJ!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (1)

  Miłego dnia!, w dniu 15-06-2017 13:45:16 napisał:

  Na szczęście żadne złośliwe komentarze wyroków nie zmienią :)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  haha, w dniu 15-06-2017 23:27:06 napisał:

  "Sędzia Olszewska stwierdziła, że im dalej od salki prób, tym dźwięki perkusji, basu i wokalu są coraz mniej słyszalne." Niespotykane zjawisko, im dalej od źródła dźwięku tym ciszej :o

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 16-06-2017 17:23:25 napisał:

  Zacytowane przez ciebe zdanie powiązane jest z następnym "Na posesji oskarżycieli posiłkowych głośniejsze są przejeżdżające samochody i pociągi, szczekające psy, czy przelatujący samolot, a wewnątrz domu, nawet przy otwartych oknach - próba jest niesłyszalna."

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Wujcio Dobra Rada, w dniu 17-06-2017 19:28:22 napisał:

  Japa Zawistne Kapcie (pseudo sąsiedzi - żal wam dupy ściska z zazdrości). Takich jak wy powinno wysyłać się do buszu byście zaznali spokoju,PRYMITYWY!!!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  billinger, w dniu 19-06-2017 14:49:01 napisał:

  Teraz sąsiedzi będą poczytywać dalszą działalność ANN za komentarze do wyroku :)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  r2r, w dniu 19-06-2017 23:40:03 napisał:

  prawdopodobnie kapela zmienia stylistykę, teraz grać będą black metal, specjalnie dla sąsiadów

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.167.44.32

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

ZOBACZ MENU >>>
Moduł reklamowy
40PLN
ZAPRASZAMY NA JESIENNE PARTY !!!
FINEZJA PLN
Kostka granitowa biało-szara 80/110
PRYZMAT 340 zł/tonaPLN
MIAŁ Z GROSZKIEM ≤23MJ - DUSZYŃSKI
CHWILOWY BRAKPLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie