menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 listopada 2017, czwartek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

20 czerwca 2017

Za co lubimy lokaty bankowe?

Oprocentowanie lokat bankowych jest aktualnie najniższe w historii. To jednak nie przeraża potencjalnych klientów, którzy i tak chętnie podpisują umowy z przedstawicielami banków. Dlaczego – mimo malejącego oprocentowania – chętnie zakładamy lokaty bankowe?

Pieniądze zanosimy do banków…

Jak wynika z danych opublikowanych przez Gazetę Bankową na jej stronie internetowej, w ciągu roku depozyty klientów indywidualnych wzrosły z 623 mld zł do 672 mld zł. Oznacza to, że nawet niskie oprocentowanie lokat bankowych nie zniechęca nas do oszczędzania i pomnażania oszczędności. To jednak, że tak wielu klientów chętnie zakłada np. lokaty Lions Bank to rezultat nie tylko przyzwyczajeń i zaufania do banków.

…bo wiemy, że będą bezpieczne

Lokata bankowa to jeden z najbardziej przystępnych i popularnych produktów bankowych, za pomocą którego możemy pomnożyć posiadane oszczędności. W odróżnieniu od alternatywnych sposobów inwestowania, założenie lokaty nie jest skomplikowane, nie wymaga też wiedzy. Inaczej jest w przypadku inwestowania w np. zabytkowe samochody – trzeba być ostrożnym i potrafić ocenić, czy dany pojazd jest w dobrym stanie.

Informacje o oprocentowaniu poszczególnych lokat klient może uzyskać m.in. w rozmowie z pracownikiem banku. Jeszcze przed podpisaniem umowy i wpłaceniem środków na wskazane konto, wie też, ile zarobi na całej operacji. To jednak nie wszystko.

Depozyt zawsze pod ochroną

Aby wyjaśnić popularność lokat bankowych, trzeba pamiętać, że utrata depozytu lokaty bankowej przez klienta jest niemożliwa. Ma to związek z faktem, że w Polsce działa instytucja gwarantująca depozyty bankowe. Mowa oczywiście o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.

Od grudnia 2010 r. limit gwarancji dla jednego deponenta wynosi 100 000 euro, a to oznacza, że do tej kwoty środki zawsze zostaną zwrócone klientowi w razie ogłoszenia przez bank upadłości. Dodatkowym plusem jest gwarancja, że środki z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego zostaną wypłacone klientom w ciągu 20 dni.

Nowi klienci zyskują więcej

Na polskim rynku działa sporo banków, a to oznacza, że klienci mają spory wybór, gdy mowa o lokatach bankowych. Aby zachęcić do swojej oferty osoby chcące pomnożyć posiadane środki, banki proponują np. atrakcyjniejsze oprocentowanie osobom, które jeszcze nie korzystały z ich oferty.

Przykładem mogą być lokaty Idea Bank. Do części z nich dostęp mają wyłącznie nowi klienci banku. Co istotne, choć mogą oni liczyć na wyższe oprocentowanie, to jednocześnie nie muszą zakładać np. rachunku bankowego czy korzystać z innych produktów. Takie rozwiązanie oznacza tyle, że – aby skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania lokaty bankowej – zainteresowani nie muszą wiązać się z bankiem.

Szeroki wybór produktów także ma znaczenie

Ponieważ lokaty bankowe są bardzo popularne, w ofercie banków nie brakuje takich produktów. Każdy działający na terenie Polski bank proponuje klientom co najmniej jedną lokatę, a część banków nawet kilkanaście. W rezultacie każdy zainteresowany znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania.

Jeżeli niskie oprocentowanie lokat bankowych zniechęca cię do pomnażania środków, to pamiętaj, że plusem jest stałe oprocentowanie i gwarancja, że nie utracisz zdeponowanych środków.

Powrót

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

zobacz MENU >>>>>
Kamień granitowy różowy 70/150 do gabionów
PRYZMAT 240,00PLN
ZOBACZ MENU >>>
Biała Marianna 8/16 (dolomit)
PRYZMAT 350 zł/tonaPLN
ZOBACZ MENU >>>
STYPY-CATERING-IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
Sałatka grecka
15PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie