menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
22 września 2017, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

11 września 2017

Wszyscy byli zwycięzcami

W sobotnie przedpołudnie stadion hippiczny w Racocie wypełnił się amatorami biegania i maszerowania z kijkami nordic walking.

Do Racotu na 24. Bieg Olimpijski i 8. Olimpijski Nordic Walking zjechali uczestnicy z różnych stron Polski. Sporo było biegaczy indywidualnych i grup zorganizowanych.

Znicz olimpijski zapalił Tadeusz Kulczycki, najstarszy olimpijczyk obecny na tegorocznej imprezie. Pochodnia, w której niósł olimpijski ogień, jest prezentem od Greckiego Komitetu Olimpijskiego. Oficjalną formułę otwierającą bieg wygłosił Marian Sypniewski, reprezentujący Polski Komitet Olimpijski.

Po części oficjalnej uczestnicy ruszyli na start. Do pokonania był 5-kilometrowy dystans. W myśl hasła przewodniego imprezy „jeżeli stanąłeś na starcie biegu, to już zwyciężyłeś – choćbyś przybiegł ostatni” nie prowadzono klasyfikacji. Jako pierwsi linię mety przecięli reprezentanci Szymanowski Team: Krzysztof Szymanowski i Piotr Mikołajczak.

Dla wszystkich, którzy ukończyli bieg były pamiątkowe dyplomy, foldery i upominki. Na mecie Można było częstować się jabłkami i orzeźwiającą wodą. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano 24 rowery, kołdry i puchary. Przez cały czas trwania imprezy sprzedawano losy loterii fantowej, dochód z której przeznaczono na cel charytatywny: pomoc pogorzelcom z Brzezia i wsparcie remontu kapliczek Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej.

Relacja z imprezy w środowej Gazecie Kościańskiej
Fot. Karina Jankowska / GK

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (4) zobacz

  • 1 (7)

  kartofelek, w dniu 11-09-2017 14:33:04 napisał:

  jak zwykle upolityczniona impreza

  odpowiedz

  • -5 (7)

  DD, w dniu 11-09-2017 15:03:48 napisał:

  Dwa dni spóźnienia zresztą jak zwykle

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Anonim, w dniu 11-09-2017 18:07:13 napisał:

  Dotacje do imprez PO się skończyły i dlatego impreza trochę już przyblakła...Teraz trzeba organizować biegi ku czci pamięci ofiar... i kasa na pewno się znajdzie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.159.113.182

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

FINEZJAFIT oficjalnie otwarty !!!
www.finezjafit.pl zapraszamy PLN
WĘGIEL BRUNATNY BOGATYNIA
WĘGIEL BRUNATNY BOGATYNIA 330zł/tona TRANSFER WIDZISZEWOPLN
Syrop Herbapol Miana
3,99PLN
Piasek-Żwir-Żwir płukany
PRYZMAT 45 zł - 55 złPLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie