menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

14 Mar 2017

Uwaga na nieuczciwych sprzedawców!

Działanie tego człowieka było karygodne – mówi wnuk osiemdziesięciolatki z Kościana. Seniorka dała się zwieść agentowi firmy energetycznej. Została z fałszywym numerem telefonu i bez kopii umowy

W połowie lutego w drzwiach mieszkania osiemdziesięciolatki w jednej z kamienic w centrum Kościana stanął mężczyzna. Poinformował seniorkę, że końca dobiega umowa z dostawcą prądu. Zaproponował przedłużenie jej na korzystniejszych warunkach. Seniorka była pod wrażeniem uprzejmości gościa. Zdecydowała się podpisać umowę, gdy usłyszała, że jej sąsiadka, właścicielka kilku mieszkań w kamienicy również się na to zdecydowała.

- Babcia mieszka sama. Gdy przyszłam ją odwiedzić, powiedziała, że około godziny czternastej miała wizytę pana, który podawał się za pracownika energetyki. Zaproponował jej przedłużenie umowy na cztery lata. Najpierw był u sąsiadki, trochę młodszej od mojej babci. Był na tyle przekonywujący i szarmancki, że pani uległa – relacjonuje wnuczka mieszkanki kamienicy. - Babcia nawet nie wiedziała z jaką firmą ma podpisaną umowę. Jest osobą słabowidzącą. Złożyła podpisy w miejscu, w którym wskazał jej ten mężczyzna.

- Babcia nie miała świadomości, że podpisuje umowę z innym dostawcą – dodaje wnuk osiemdziesięciolatki. - Mężczyzna podał się za pracownika Enei. Przy babci wykonał telefon, żeby sprawdzić, czy umowa jest już w systemie. Kopii dokumentu nie zostawił. Babcia dostała tylko kopertę, w której była tabela opłat Enei. Był to świstek, do którego każdy może mieć dostęp. Na kopercie był napisany numer telefonu. Wielokrotnie pod niego dzwoniłem. Okazało się, że jest fałszywy.

Już od kwietnia umowa miała zacząć obowiązywać. Rodzina seniorki zaczęła zastanawiać się, jak wybrnąć z sytuacji. Jej wnuk w tym czasie miał akurat kontakt z Eneą. Gdy wspomniał o sytuacji, poinformowano go, jaka firma energetyczna działała w ostatnim czasie w Kościanie. Skontaktował się z nią. Okazało się, że to dobry trop. Nazwisko babci funkcjonowało już w systemie. Wnuk kobiety zdobył także nazwisko mężczyzny, który działał na terenie Kościana. Był to pracownik firmy zewnętrznej, której sprzedawca energii zlecił usługę wyszukiwania nowych klientów.

- Z internetu dowiedziałem się, że podobne sytuacje miały miejsce w innych miastach – mówi wnuk mieszkanki Kościana. - Udało nam się w terminie wypowiedzieć umowę. Nie wiemy, czy warunki były korzystniejsze, ale działanie tego człowieka było karygodne. Gdyby był uczciwy, powiedziałby z jakiej jest firmy, przedstawił ofertę i poinformował o możliwości wypowiedzenia umowy.

- Babcia liczy każdą złotówkę. Wielokrotnie powtarzaliśmy jej, żeby nic nie podpisywała. Już kiedyś dała się namówić na umowę z firmą telekomunikacyjną. Wtedy na szczęście warunki były zbliżone do tych, które miała wcześniej – dodaje wnuczka osiemdziesięciolatki. - Babcia w pierwszej chwili nie potrafiła wyjaśnić, co podpisała. Baliśmy się, że umowę kredytową lub zakup czegoś na raty. Podała swoje dane: nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL. Był to dla niej bardzo duży stres. Bardzo to przeżywała.

- W jednej kamienicy ten mężczyzna podpisał cztery umowy. Pewnie miał dobry dzień. Szkoda tylko, że kosztem starszych ludzi – mówi wnuk kobiety. (h)

GK 10/2017

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.226.132.197

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

tel. 655-119-801
ZOBACZ MENU >>>PLN
UROCZYSTOŚCI RODZINNE - NOWA JAKOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
Największa PIZZA w mieście 60cm
WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK, BRUNATNY
SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKIPLN
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>
czynne codziennie od 12.00-do 21.30

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

  • Sprzedam
    Sprzedam samochód Syrene 105 oplacana garazowana cena 7000 więcej
  • mieszkanie
    sprzedam mieszkanie 2 pokojowe , kuchnia, łazienka, ubikacja - 47 więcej
  • Alufelgi 16"
    Sprzedam Alufelgi 16" 16x7J 5x112 ET 35 Otwór centralny 70mm Stan widoczny na foto. więcej
zobacz wszystkie