menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 października 2017, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

09 października 2017

Usuwają skutki orkanu

Od czwartku straż zanotowała 172 zdarzenia związane z usuwaniem skutków orkanu Ksawery. Najwięcej interwencji było w gminie Śmigiel.

Najwięcej pracy było przy usuwaniu powalonych drzew na drogi i szlaki kolejowe. W 18 przypadkach interweniowano przy uszkodzonych budynkach zabezpieczając dachy plandekami i folią.

- Najpilniejsze były zgłoszenia, gdzie zagrożone mogło być zdrowie i życie ludzi. Do takich sytuacji doszło na drodze krajowej nr 5 pomiędzy Kościanem a Poninem, po tym jak samochód osobowy uderzył w leżące na jezdni drzewo. Dwie lekko ranne osoby zostały zabrane do szpitala – informuje st. bryg. Andrzej Ziegler – zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. - Z kolei w okolicach Starych Oborzysk pociąg osobowy wjechał pod zawieszone na trakcji elektrycznej drzewo.

Ogółem od czwartku zanotowano 172 zdarzenia związane z usuwaniem skutków silnego wiatru. Najwięcej interwencji miało miejsce w mieście i gminie Śmigiel – 51. W gminie Kościan zanotowano 33 zdarzenia, w Kościanie 32, na terenie miasta i gminy Czempiń 30 a na terenie miasta i gminy Krzywiń 26 zdarzeń.

- Przez ostatnie dni system ratowniczy powiatu kościańskiego przeszedł swoisty sprawdzian. W szczytowym momencie zjawiska i spływania zgłoszeń w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie służbę pełniło 6 strażaków co umożliwiało sprawne przyjmowanie zgłoszeń, dysponowanie jednostek oraz koordynację działań z innymi służbami – mówi Andrzej Ziegler. - W wielu przypadkach przed podjęciem działań ratowniczych konieczne było nawiązanie współpracy z innymi podmiotami.

W akcjach związanych z usuwaniem skutków orkanu udział wzięło 46 zastępów z KP PSP w Kościanie i 142 zastępy jednostek OSP w sile odpowiednio 174 strażaków PSP i 789 strażaków OSP.

- Druhowie ochotnicy często zostawiali swe domy i gospodarstwa w obliczu zagrożenia i spieszyli z pomocą innym ludziom za co bez wątpienia należą się im szczególne słowa uznania i podziękowania – mówi oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (6) zobacz

  • 8 (14)

  Anonim, w dniu 09-10-2017 12:41:31 napisał:

  A straż miejska chodzi i nic nie robi ! Powinni zakasać rękawy i do sprzątania

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  xxx, w dniu 09-10-2017 16:01:15 napisał:

  Czas może pomyśleć o usunięciu drzew które stwarzaja zagrozenie w mieście i na cmentarzu w Kościanie

  odpowiedz

  • 5 (5)

  ktos, w dniu 09-10-2017 19:10:35 napisał:

  Na strażakach zawsze można polegać.Natomiast zgłoszenie awarii do Enei graniczyło z cudem...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mati, w dniu 10-10-2017 08:38:03 napisał:

  Przez Śmigiel przeszedł Orkan Sulejman" :p

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.81.45.122

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

WĘGIEL KOSTKA PL gat.I SUPER PRODUKT !
900PLN
EKOGROSZEK GAT.I kl.25
PRYZMAT 800PLN
WĘGIEL BRUNATNY BOGATYNIA
WĘGIEL BRUNATNY BOGATYNIA 330zł/tona TRANSFER WIDZISZEWOPLN
WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK, BRUNATNY
SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKIPLN
WŁASNA KOMPOZYCJA - 45cm
23 + dodatkiPLN
ORZECH - SUPER PROMOCJA !
DUSZYŃSKI 730zł/tonaPLN
KOSTKA KRAJ KLASA 1 NOWA DOSTAWA
880/tonaPLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie