menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
22 października 2017, niedziela, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 grudnia 2016

Świąteczne prezenty - kiedy i gdzie je kupować?

Wiele osób kupowanie prezentów pod choinkę zostawia na ostatnią chwilę. Zwykle takie upominki są nietrafione, a nierzadko również przepłacone. Aby tego uniknąć, warto już wcześniej przygotować sobie plan działania.

Wiele osób kupowanie prezentów pod choinkę zostawia na ostatnią chwilę. Zwykle takie upominki są nietrafione, a nierzadko również przepłacone. Aby tego uniknąć, warto już wcześniej przygotować sobie plan działania.

Idealna sytuacja to ta, kiedy prezenty pod choinkę kupujemy przez cały rok. Takie rozwiązanie może wydawać się nieco dziwne, ale jest bardzo rozsądne – w ten sposób możemy bowiem uniknąć nagromadzenia wydatków pod koniec roku, kiedy i tak sporo oszczędności pochłaniają zakupy produktów do przygotowania świątecznych potraw. Oprócz tego mamy znacznie więcej czasu, aby zastanowić się spokojnie jakie prezenty przypadną do gustu poszczególnym członkom rodziny. Niestety, większość z nas przypomina sobie o upominkach dopiero w grudniu, albo pod koniec listopada, kiedy w telewizji i radiu zaczynają pojawiać się świąteczne reklamy.

 

Lista zakupów to podstawa

Aby uniknąć stania w kolejkach sklepowych, najlepiej jest zrobić listę prezentów. Wypisujemy imiona osób, które zamierzamy obdarować, a obok nich – pomysł na upominek. Oczywiście nie zawsze będzie to łatwe zadanie, dlatego dobrze jest zacząć przygotowania wcześniej i w razie wątpliwości przeprowadzić mały wywiad z zainteresowanymi. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim w sklepie będzie nam znacznie łatwiej znaleźć konkretną rzecz. Poszukiwanie inspiracji dopiero po wejściu do galerii handlowej pochłonie znacznie więcej czasu, a poza tym istnieje spore ryzyko, że o kimś zapomnimy.

 

A może przez Internet?

Zakupy przez Internet to duże udogodnienie dla wszystkich zapracowanych osób. Przede wszystkim nie marnujemy czasu w korkach ani kolejkach do kasy, a ponadto możemy zamówić wybrany produkt o dowolnej porze dnia lub nocy. Kupowanie prezentów online umożliwia również obniżenie wydatków, wystarczy tylko skorzystać ze specjalnych narzędzi pozwalających znaleźć najbardziej korzystne oferty.

Przykładowo najtańsze zestawy Lego na porównywarce cen idealo dostępne są za mniej niż 40zł – za podobne w sklepach stacjonarnych często trzeba zapłacić znacznie więcej.

 

Prezenty hand made

Własnoręcznie wykonane prezenty nierzadko sprawiają większą radość niż te kupowane w sklepach. Dużym powodzeniem cieszą się np. dziergane czapki i szaliki, kosmetyki robione w domu, a w przypadku dorosłych – nalewki według unikatowego przepisu. Najważniejsze to kierować się gustem osoby obdarowywanej i znaleźć pomysł, który przypadnie jej do gustu. Takie prezenty własnej produkcji dodatkowo sprawiają mnóstwo frajdy osobie, która je wykonuje.

Powrót

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

czynne codziennie od 12.00-do 21.30
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>
WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK, BRUNATNY
SKŁAD OPAŁU DUSZYŃSKIPLN
WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK, BRUNATNY
DUSZYŃSKIPLN
ZAMAWIAJĄC CATERING DO DOMU, BIURA GDZIEKOLWIEK !
TERAZ ZAPŁACISZ KARTĄ - FINEZJA ZAPRASZA !PLN
Syrop Herbapol Miana
3,99PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie