menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
12 grudnia 2017, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

07 Gru 2017

Sobota pod znakiem wolontariatu

Kościańska Akademia Wolontariatu i Aktywności zaprasza w sobotę, 9 grudnia, na finał projektu KAWA.

Kościański Tydzień Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych kończy realizację projektu KAWA, organizowanego przez kościańskie Stowarzyszenie ,,Człowiek dla Człowieka’’ w partnerstwie z Lokalnym Centrum Wolontariatu, działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie.

W najbliższą sobotę, 9 grudnia, w Kościańskim Ośrodku Kultury o godz. 15. rozpocznie się Dzień Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, podczas którego zaprezentowane zostaną miejscowe organizacje, kluby i szkoły. Do udziału w imprezie zgłosiły się 22 stowarzyszenia.

Nie zabranie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na scenie wystąpią: Chór Męski Arion, Orkiestra Dęta TON, Orkiestra Dęta OSP Kościan, Retro Orkiestra, klub karate Gottsu, zespół wokalny z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie, Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych ,,Razem Łatwiej’’, Stowarzyszenie ,,Jesteśmy Wśród Was’’ i harcerze z Komendy Hufca ZHP im. hm. Floriana Marciniaka.

Celem inicjatywy jest stworzenie okazji do zapoznania się z ofertą kościańskich organizacji pozarządowych, klubów sportowych, a także promowanie idei wolontariatu. Zapraszamy do przyjścia całe rodziny. Zachęcamy do rodzinnego i niebanalnego spędzenia soboty. Będzie czynny kącik dla dzieci, warsztaty kreatywne dla dzieci, malowanie buziek, modelowanie baloników, innowacyjne gry i zabawy dla najmłodszych, zajęcia plastyczne - zachęca Magdalena Wróblewska, koordynator projektu i prezes Stowarzyszenia ,,Człowiek dla Człowieka’’.

Wolontariusze przygotowują poczęstunek: gorące napoje, kanapki i słodkości. Sobotnia impreza będzie częścią Kościańskiego Tygodnia Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych (4-10 grudnia), w ramach którego odbędą się warsztaty z wolontariatu dla przedszkolaków z Kościana oraz szkolenie dla koordynatorów wolontariatu w organizacjach i instytucjach. W tych dniach po raz pierwszy Lokalne Centrum Wolontariatu zaprosi na Drzwi Otwarte. Siedzibę Centrum przy ul. Bernardyńskiej 2 można odwiedzać w godz. 8-16. Będzie można dowiedzieć się czym zajmuje się Lokalne Centrum Wolontariatu, poznać jego dotychczasowy dorobek i dowiedzieć się jak zostać wolontariuszem. (kar)

Gazeta Kościańska

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.82.81.154

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

WĘGIEL BRUNATNY BOGATYNIA kl.12
JUŻ DOSTĘPNY 370 złPLN
NOWA JAKOŚĆ ! NOWA JAKOŚĆ !
ZAPRASZAMY tel. 655 120 995PLN
ZOBACZ MENU >>>
ZOBACZ MENU >>>
ORZECH - SUPER JAKOŚĆ ! NAJLEPSZA CENA !
DUSZYŃSKI 770zł/tonaPLN
Sprzedaż Kotłów c.o. PRYZMAT ZAPRASZA !
CENY OD 2350 zl - MONTAŻ I TRANSPORT GRATIS !PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie