menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
24 listopada 2017, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

11 sierpnia 2017

Reklamuj usługi z Lento.pl

Co roku w Polsce powstaje około 200 tysięcy nowych firm. Wiadomym jest, że nie każda z tych firm utrzymuje się na rynku dłużej niż rok. Jak zdobyć klientów i przebić się w gąszczu konkurencji?

Co roku w Polsce powstaje około 200 tysięcy nowych firm. Wiadomym jest, że nie każda z tych firm utrzymuje się na rynku dłużej niż rok. Jak zdobyć klientów i przebić się w gąszczu konkurencji?

Zdobywanie klientów to kluczowe zadanie każdego przedsiębiorcy. Formy jego pozyskania są dowolne. Najważniejsze żeby były skuteczne. Wiele firm bazuje na poleceniach, i jest to w obecnych czasach najbardziej ceniona metoda zdobycia kontrahenta. Niestety czasami to nie wystarczy. Jak więc się reklamować, aby dotrzeć do możliwie najszerszej liczby zleceniodawców?

Darmowa i efektywna reklama?

Skuteczna reklama nie musi nas kosztować. Obecnie dostępne są nowoczesne narzędzia promocyjne, które pozwalają zupełnie bez kosztów rozreklamować nasza firmę. Aby jednak przyniosła efekt, musi być odpowiednio skierowana i sformułowana. Powinna mieć na celu przyciągnięcie perspektywicznych klientów, a nie tylko utrzymaniu obecnych. Ważne jest kierowanie jej na odpowiednie obszary. Na przykład mając firmę ubezpieczeniową w Kościanie, reklamujmy ją lokalnie w Usługi finansowe Kościan. Adekwatnie będzie z usługami budowlanymi i remontowymi.

Innym aspektem będzie reklamowanie się w zasięgu ogólnopolskim. Tutaj musimy dokładnie skalkulować kwestie kosztów świadczenia usługi na odległość. Zapewne sprawdzi się to u producentów specjalistycznych materiałów , narzędzi czy niszowych, specjalistycznych usług.

Reklamuj się w Internecie!

Jeszcze 8 lat temu (badanie TNS OBOP z 2009 roku) aż 90 procent Polaków poszukiwało usługodawców w książkach telefonicznych. Obecnie liczba ta zmalała i znaczna większość szuka już usług w sieci. Internet również daje niezliczone możliwości reklamy firmy. Wystarczy poświęcić kilka minut aby stworzyć ofertę przyciągającą do nas klientów. Jak to zrobić? Banalnie prosto. Skorzystaj z serwisu ogłoszeń lokalnych takich jak Lento.pl, który oferuje kategorię przeznaczoną dla przedsiębiorców. Znajdują się tam oferty usług świadczonych przez podobnych do nas pracodawców, i to właśnie w tego typu serwisach czeka na nas najwięcej potencjalnych klientów. Wystarczy wybrać interesującą nas lokalizację i kategorię np. firmy i usługi Kościan, a pojawi się długa lista ofert.

Opis, logo, kontakt

Najczęściej popełniany błąd przy dodawaniu ofert świadczonych usług to brak pomysłu na wyróżnienie oferty. Aby ogłoszenie przyniosło zamierzony efekt musi „wpaść w oko” jak największej liczbie klientów.

Wyczerpujące informacje o usłudze, różnicujące logo oraz kontakt do ogłoszeniodawcy to absolutna konieczność. To również trzy podstawowe zawartości idealnej oferty. Opis usługi musi być czytelny i jasny. Duży potencjał ma również promocja usługi. Znacząco zwiększy to szanse na osiągnięcie pożądanego sukcesu. 

Serwisy ogłoszeń lokalnych to nie tylko strony z ogłoszeniami. To niesamowita promocja również w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych takich jak Google. Po dodaniu ogłoszenia na stronach platformy ogłoszeniowej, pojawi się ono w wynikach wyszukiwanych haseł wyszukiwarki. W chwili obecnej serwisy ogłoszeniowe to jedna z najpopularniejszych form reklamy biznesu.

Powrót

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

WĘGIEL ORZECHO-KOSTKA GAT.I
PRYZMAT 825PLN
PELET DĘBOWY - PRYZMAT
13,50 worekPLN
ZOBACZ MENU >>>
Kamień ogrodowy kolorowy 8/16 Otoczak
PRYZMAT 160 zł/tonaPLN
Węgiel Workowany, Suchy, Czysty - Polecamy
Burger 100% wołowiny

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie