menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
21 października 2017, sobota, Imieniny obchodzą:

Aktualności

25 kwietnia 2017

Profesjonalni, Sprawni, Pomocni

W Komendzie Powiatowej PSP w Kościanie odbył się powiatowy finał konkursu plastycznego „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Organizatorem XIX  edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i Młodzieży jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Szef Obrony Cywilnej Kraju.  W organizację co roku  włączają się także struktury wojewódzkie i powiatowe bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. 

Celem tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia jest zainteresowanie dzieci tematyką bezpieczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw, zwrócenie uwagi na zagrożenia oraz sytuacje trudne i niebezpieczne w życiu codziennym, rozwój dziecięcej wiedzy i świadomości, promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie; tegoroczna edycja miała na celu przedstawienie Państwowej Straży Pożarnej jako formacji służącej drugiemu człowiekowi w szerokim spectrum zdarzeń.

Do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego kościańskiego Starostwa Powiatowego wpłynęły prace z placówek oświatowych z terenu całego powiatu. Komisja konkursowa dokonała wnikliwej oceny a zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

I grupa autorzy w wieku od 6 do 9 lat: Aleksandra Halasz – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu;

II grupa autorzy w wieku od 10 do 13 lat: Zuzanna Pomykała – Gimnazjum im. prof. Stanisława Kielicha w Borowie; 

III grupa autorzy w wieku od 14 do 18 lat: Anastazja Szpoper – Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie
Wyróżnienie: Julia Pierzchlewicz – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie

W poniedziałek, 24 kwietnia, nagrody zwycięzcom wręczył Starosta Kościański Bernard Turski, v-ce Starosta Kościański Stefan Stachowiak oraz p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie st.kpt. Robert Natunewicz.

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.158.238.108

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Kamień ogrodowy kolorowy 16/32 Otoczak
PRYZMAT 170 zł/tonaPLN
FINEZJAFIT oficjalnie otwarty !!!
www.finezjafit.pl zapraszamy PLN
Ogłoszenie drobne kolor
2PLN
Kawa Astra 250g + 50g
9,30PLN
ZOBACZ MENU >>>
UROCZYSTOŚCI RODZINNE - NOWA JAKOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN
ZORGANIZUJEMY DLA CIEBIE UROCZYSTOŚĆ !
Finezja tel. 655 120 995PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie