menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
21 października 2017, sobota, Imieniny obchodzą:

Aktualności

13 czerwca 2017

Pożar w Lubiniu

Strażacy z Kościana, Krzywinia i Jerki gasili wczoraj pożar budynku gospodarczego w Lubiniu.

W poniedziałek, 12 czerwca, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie zostało poinformowane o pożarze na ul. Mickiewicza w Lubiniu. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się dom mieszkalny położony w sąsiedztwie opactwa benedyktynów. Po wysłaniu na miejsce zastępów z Komendy Powiatowej PSP w Kościanie i jednostek OSP w Krzywiniu i Jerce, dyżurny operacyjny powiatu uzyskał informację, że pożar wybuchł w budynku gospodarczym.

- Najintensywniej paliło się w jednym z pomieszczeń na parterze, ale języki ognia wydobywały się także spod kalenicy dachu pokrytego blachodachówką. Z całego obiektu wydobywały się kłęby gęstego dymu – mówi Andrzej Ziegler, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie. - Wobec braku pewności czy w budynku jest odłączony prąd na miejsce wezwano także załogę Pogotowia Energetycznego a do czasu jego przybycia działania prowadzono z zachowaniem szczególnej ostrożności tak aby ratownicy nie byli narażeni na porażenie prądem elektrycznym.

Z części nieobjętej pożarem strażacy wynieśli 2 butle z gazem oraz część mienia, które mogłoby ulec spaleniu w przypadku, gdyby pożaru nie udało się szybko zlokalizować.

- Po kilku minutach działań gaśniczych w natarciu oraz w obronie intensywność spalania zmniejszyła się na tyle, że ratownicy mogli wejść na połać dachu w celu wykonania otworu w pokryciu. To pozwoliło na skuteczne oddymienie pomieszczeń oraz precyzyjne dogaszanie pojedynczych zarzewi ognia – relacjonuje rzecznik straży. - Sprawne działania ratowników pozwoliły na uratowanie budynku a także znajdującego wewnątrz sprzętu estradowego oraz elementów dekoracji i mebli. Obiekt po naprawie części dachu będzie mógł być dalej użytkowany.

Co było przyczyną pożaru ma ustalić śledztwo prowadzone przez kościańską policję.

Fot. archiwum KP PSP w Kościanie

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (4) zobacz

  • -3 (3)

  Anonim, w dniu 13-06-2017 15:48:57 napisał:

  Pierwszy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (2)

  Anonim, w dniu 13-06-2017 18:36:58 napisał:

  Trzeci

  odpowiedz

  • 0 (0)

  zdzichu, w dniu 15-06-2017 18:34:13 napisał:

  a podnośnik gdzie?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.158.238.108

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Kamień granitowy różowy 8/16
PRYZMAT 240 zł/tonaPLN
MIAŁ KL.22
620 zł.PLN
NAJLEPSZA KAWA W MIEŚCIE !
NOWA JAKOŚĆ ! - FINEZJA ZAPRASZA !PLN
Delma 450g
2,99PLN
Sok jabłkowy nektar czarna porzeczka 1l
2,99PLN
Największa PIZZA w mieście 60cm

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie