menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
11 grudnia 2017, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 czerwca 2017

Powrót z praktyk w Hiszpanii

Osiemnaścioro uczniów z ZSP w Nietążkowie odbywało praktyki zawodowe w Hiszpanii.

Nie był łatwy powrót naszych uczniów z gorącej Hiszpanii do deszczowej Polski. Od 15 maja do 2 czerwca br. 18-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie zakwalifikowana do projektu „Praktyki w Hiszpanii szansą na sukces zawodowy” odbywała praktykę zawodową w hiszpańskich przedsiębiorstwach. Projekt jest częścią programu ERASMUS +.

Uczniowie kształcący się w zawodach: technik informatyk, technik spedycji, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych mieli niezwykłą szansę poznać hiszpański rytm pracy i życia w Sewilli. W stolicy najcieplejszego regionu Hiszpanii- Andaluzji uczniowie codziennie zmagali się z temperaturami sięgającymi ponad 40 stopni Celsjusza. Praktykanci uczyli się samodzielności oraz języków obcych w praktyce dojeżdżając do miejsc pracy komunikacją publiczną.

Po praktykach odbywali kurs języka hiszpańskiego z rodowitą hiszpanką Maríą. W czasie wolnym od pracy i zajęć nie mogło zabraknąć poznawania kultury oraz przepięknych atrakcji turystycznych. W samej Sewilli uczniowie zobaczyli przepiękny park Marí Luisy z Placem Hiszpańskim, Katedrę z Wieżą Giralda na wzór której został zbudowany nasz polski Pałac Kultury w Warszawie, ogromne ogrody przy Pałacu Alkazar, w którym był kręcony film „Gra o tron” oraz Złotą Wieżę przy rzece Gwadalkiwir. Na całodniowe weekendowe wycieczki uczniowie wyjechali do miasteczka Ronda, w którym mogli zobaczyć przepiękny most, domy na skałach oraz jedną z najstarszych w Hiszpanii arenę byków. Następnego dnia na plaży w Kadyksie mogli się ochłodzić w ciepłych i turkusowych wodach Zatoki Kadyksu. Ponadto uczniowie wyjechali do Kordoby, gdzie zwiedzali miasto wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kordoba jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast Andaluzji i można w niej zobaczyć urokliwe, wąskie uliczki, ozdobione kwiatami patia, charakterystyczny most pamiętający czasy rzymskie oraz wspaniale zachowany Meczet-Katedrę. Ostatnią całodniową wycieczkę praktykanci spędzili w Portugalii. W regionie Algarve zwiedzali spokojne miasteczko Tavira oraz kąpali się w wodach Oceanu Atlantyckiego.

Wszyscy uczniowie wrócili z bagażem doświadczeń, których bardzo długo nie zapomną i wszyscy zgodnie powtarzają, że gdyby mieli jeszcze jedną szansę na takie praktyki to nie wahaliby się ani minuty.

Edyta Baranowska
koordynator projektu, nauczycielka j. angielskiego i hiszpańskiego w ZSP w Nietążkowie

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (1) zobacz

    • 0 (0)

    tobiasz matyjasik , w dniu 13-06-2017 09:32:37 napisał:

    fajno interesujonce pozdrawiam cieplutko cala reodznke

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.167.44.32

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Kamień granitowy biało-szary niesort
PRYZMAT 140 zł/tonaPLN
PIJ KAWE DO WOLI FINEZJA POLECA !!!
DOLEWKA GRATIS !PLN
Drewno podpałkowe 4-10 kg
małe 7,5 zł. duże 16 zł. PLN
DREWNO BUKOWE OPAŁOWE NOWOŚĆ
195 zł. / 1,3 m3PLN
Filet z dorsza czarniaka kg
18,50PLN
Ogłoszenie drobne
1PLN
WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK, BRUNATNY
DUSZYŃSKIPLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie