menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 lutego 2017, czwartek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

30 Sty 2017

Osiedle nie po myśli wojewody

Wizualizacja budynków na budowanym osiedlu Wizualizacja budynków na budowanym osiedlu

Władze samorządowe Kościana wejdą w spór z wojewodą wielkopolskim. Wojewódzki Sąd Administracyjny rozstrzygnie, czy zgodne z prawem jest ustanowienie nazwy osiedla dla kilku budynków, które powstają na terenie dawnej fabryki mebli

W listopadzie ubiegłego roku Rada Miejska Kościana podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy dla osiedla. Rajcy przychylili się do propozycji włodarza miasta, aby nosiło ono nazwę Generała Władysława Andersa. Władze miasta uznały, że dla kilku budynków wielorodzinnych sensowniejsze będzie osiedle niż ulice.

Innego zdanie jest wojewoda wielkopolski. Rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność uchwały w sprawie nadania imienia osiedlu. Władze miasta są zdziwione takim podejście do sprawy. Rada Miejska Kościana zgodziła się na propozycję burmistrza, aby zaskarżyć decyzję wojewody.

- Wojewoda wielkopolski powołuje się na przepis ustawy o samorządzie gminnym, który mówi, że gmina ma prawo do nadawania herbu gminy, nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Osiedla nie są wymienione, ale wyinterpretowujemy to z przepisu mówiącego, że do zakresu działań gminy należą wszystkie sprawy publiczne, które nie są w kompetencjach innych organów. Nie ma w Polsce organu, który zajmowałby się nadawaniem nazw osiedlom – mówił wiceburmistrz Kościana Maciej Kasprzak. - Nie mamy wątpliwości co do tego, że jest taka możliwości. Dlatego będzie nam zależało na tym, żeby z panem wojewodą podyskutować na ten temat i poprosić sąd o rozstrzygnięcie.

Z informacji przekazanych przez developera wynika, że już w czerwcu – lipcu br. do nowych budynków mogą zacząć wprowadzać się mieszkańcy.

- Będziemy starali się zrobić wszystko, żeby mieszkańcy nie pozostawali w zawieszeniu i mogli się zameldować – zapewnił Kasprzak. (h)

GK4/2017

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (6) zobacz

  • 0 (8)

  max, w dniu 01-02-2017 11:31:27 napisał:

  wojewoda poznański z PIS ma bardzo dużo pracy. Przecież najważniejsze to decydowanie czy Kościan może nadawać nazwy nowym osiedlom czy nie. A może miało się nazywać osiedlem Szanownego Najwybitniejszego Nadprezydenta Kaczyńskiego. WON PIS z Poznania i WLKP!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (2)

  kościaniak, w dniu 04-02-2017 13:39:05 napisał:

  Ot i cała Polska. Taką błahą sprawą, z całą powagą piastowanych urzędów, będą się zajmować całe tabuny urzędasów przez długie miesiące a sprawy naprawdę ważne, dla naszego kraju i jego mieszkańców, leżą odłogiem latami i nikt się tym nie przejmuje.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  nie hejter, w dniu 04-02-2017 14:35:26 napisał:

  nazwa Lecha Kaczyńskiego to bardziej pasuje dla jakiejś arterii czy alei a osiedle można nazwać Oś Macierewicza !!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.166.14.86

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

ORZECHO-KOSTKA GAT I - SUPER JAKOŚĆ NAJTANIEJ ! PROMOCJA !
710zł/tona DUSZYŃSKIPLN
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>
ZOBACZ MENU >>>
tel. 655-119-801
ZOBACZ MENU >>>PLN
Kamień granitowy różowy 70/150 do gabionów
PRYZMAT 230,00PLN
Burger 100% wołowiny
13,50PLN
Jedzenie na telefon 601 256 116

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie