menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
22 października 2017, niedziela, Imieniny obchodzą:

Aktualności

30 Sty 2017

Osiedle nie po myśli wojewody

Wizualizacja budynków na budowanym osiedlu Wizualizacja budynków na budowanym osiedlu

Władze samorządowe Kościana wejdą w spór z wojewodą wielkopolskim. Wojewódzki Sąd Administracyjny rozstrzygnie, czy zgodne z prawem jest ustanowienie nazwy osiedla dla kilku budynków, które powstają na terenie dawnej fabryki mebli

W listopadzie ubiegłego roku Rada Miejska Kościana podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy dla osiedla. Rajcy przychylili się do propozycji włodarza miasta, aby nosiło ono nazwę Generała Władysława Andersa. Władze miasta uznały, że dla kilku budynków wielorodzinnych sensowniejsze będzie osiedle niż ulice.

Innego zdanie jest wojewoda wielkopolski. Rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność uchwały w sprawie nadania imienia osiedlu. Władze miasta są zdziwione takim podejście do sprawy. Rada Miejska Kościana zgodziła się na propozycję burmistrza, aby zaskarżyć decyzję wojewody.

- Wojewoda wielkopolski powołuje się na przepis ustawy o samorządzie gminnym, który mówi, że gmina ma prawo do nadawania herbu gminy, nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Osiedla nie są wymienione, ale wyinterpretowujemy to z przepisu mówiącego, że do zakresu działań gminy należą wszystkie sprawy publiczne, które nie są w kompetencjach innych organów. Nie ma w Polsce organu, który zajmowałby się nadawaniem nazw osiedlom – mówił wiceburmistrz Kościana Maciej Kasprzak. - Nie mamy wątpliwości co do tego, że jest taka możliwości. Dlatego będzie nam zależało na tym, żeby z panem wojewodą podyskutować na ten temat i poprosić sąd o rozstrzygnięcie.

Z informacji przekazanych przez developera wynika, że już w czerwcu – lipcu br. do nowych budynków mogą zacząć wprowadzać się mieszkańcy.

- Będziemy starali się zrobić wszystko, żeby mieszkańcy nie pozostawali w zawieszeniu i mogli się zameldować – zapewnił Kasprzak. (h)

GK4/2017

Powrót
Oceń artykuł: 20 12

Komentarze (9) zobacz

  • 3 (11)

  max, w dniu 01-02-2017 11:31:27 napisał:

  wojewoda poznański z PIS ma bardzo dużo pracy. Przecież najważniejsze to decydowanie czy Kościan może nadawać nazwy nowym osiedlom czy nie. A może miało się nazywać osiedlem Szanownego Najwybitniejszego Nadprezydenta Kaczyńskiego. WON PIS z Poznania i WLKP!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (3)

  kościaniak, w dniu 04-02-2017 13:39:05 napisał:

  Ot i cała Polska. Taką błahą sprawą, z całą powagą piastowanych urzędów, będą się zajmować całe tabuny urzędasów przez długie miesiące a sprawy naprawdę ważne, dla naszego kraju i jego mieszkańców, leżą odłogiem latami i nikt się tym nie przejmuje.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  nie hejter, w dniu 04-02-2017 14:35:26 napisał:

  nazwa Lecha Kaczyńskiego to bardziej pasuje dla jakiejś arterii czy alei a osiedle można nazwać Oś Macierewicza !!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Karol, w dniu 07-03-2017 09:40:17 napisał:

  Bzdura

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Malkontent, w dniu 07-03-2017 19:50:36 napisał:

  Stalinowskie metody - co nie jest dozwolone, to jest zabronione. Normalne metody - co nie jest zabronione, to jest dozwolone.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 54.225.47.94

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

U nas zjesz najtaniej i najsmaczniej !!!
Moduł reklamowy
40PLN
MIAŁ WYSOKOKALORYCZNY z węglem PL - SUPER JAKOŚĆ
NOWA DOSTAWA 700zł/PLN
TRANSFER POLECA!!
GRYS DOLOMITOWY ŻÓŁTY 8-32mm cena 180zł/tonaPLN
ORZECH - SUPER PROMOCJA !
DUSZYŃSKI 730zł/tonaPLN
Sok pomarańcza 1l
3,99PLN
ZOBACZ MENU >>>

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie