menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 listopada 2017, czwartek, Imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

O teleskopie kosmicznym Hubble'a...

Miejscowość: Kościan
Miejsce: Wieża Ciśnień
Data rozpoczęcia: 27-07-2017
Data zakonczenia:
Organizator:

Opis wydarzenia:

apraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy pt. „Teleskop kosmiczny Hubble'a”, który odbędzie się 27 lipca o godzinie 18:00 i 20:00. Wykład poprowadzi dr Krzysztof Kamiński z UAM w Poznaniu.

 W połowie wieku XX rozwój technologii kosmicznych umożliwił umieszczanie teleskopów astronomicznych na orbicie wokółziemskiej. Jednym z najbardziej znanych przykładów astronomicznych teleskopów kosmicznych jest Hubble. Choć obecnie jest uznawany za ikonę amerykańskiej agencji kosmicznej, początkowo jego budowa budziła wiele wątpliwości, a późniejsza historia nie była jedynie pasmem sukcesów. Dziś, gdy minęło już ponad 25 lat pracy tego chyba najbardziej znanego teleskopu świata, możemy z perspektywy czasu docenić liczne spektakularne badania wykonane tym teleskopem. I choć już niebawem służba tego zasłużonego instrumentu badawczego dobiegnie końca a teleskop ulegnie zniszczeniu w atmosferze Ziemi, możemy z jeszcze większą niecierpliwością oczekiwać na zdumiewające wyniki badań nowych teleskopów kosmicznych i naziemnych.

 Dr Krzysztof Kamiński zajmuje się budową nowych i ulepszaniem istniejących instrumentów astronomicznych, wykonywaniem obserwacji gwiazd i planetoid na sterowanym przez internet Poznańskim Teleskopie w Arizonie oraz badaniami pulsacji i ruchów gwiazd podwójnych i pulsujących w celu lepszego poznania detali ich budowy wewnętrznej, ich ewolucji i wykrycia ewentualnych nowych planet wokół nich krążących.

 Wykład jest nieodpłatny prosimy jednak o zgłoszenie swojego udziału dzwoniąc lub wysyłając SMS na numer: 500 014 582.

 Zapraszamy.

Zobacz dziś:

Przed nami:

Regulamin dodawania nowych wydarzen

Zapowiedzi imprez edukacyjnych, kulturalnych i sportowych odbywających się w powiecie kościańskim zamieszczamy bezpłatnie.

Zastrzegamy sobie prawo do niepublikowania zapowiedzi bez podania przyczyn. W przypadku imprez komercyjnych zastrzegamy sobie prawo do publikacji informacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie wydarzenia.

Organizatorzy ubiegający się o patronat medialny nad imprezą proszeni są o kontakt z redakcją: projektpks@gmail.com

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>
ZOBACZ MENU >>>
ZOBACZ MENU >>>
ZOBACZ MENU >>>
ZOBACZ MENU >>>
ZOBACZ MENU >>>
Uroczystości imieninowe SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
ZADZWOŃ ZAPYTAJ 655 120 995PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie

Dodaj wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji:

Nieprawidłowy adres e-mail.
Wymagane pola nie zostały wypełnione!
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.
Anuluj