Wiadomości

30 maja 2016

Niedziela z drezynami

W Racocie przeprowadzono eliminacje gminne XII Otwartych Mistrzostw Gościnnej Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych.

W niedzielnych zawodach drezyn ręcznych rywalizowało dziesięć czteroosobowych osad. Załogi ścigały się na dystansie 120 metrów. Wygrała drużyna Herkules Konary, która pokonała dystans w czasie 24,84 sekund. Drugie miejsce zajęła drużyna Herkules Konary II (czas 24.88 sek.), a trzecie Szkaradowo (czas 25,39 sek.). Drużyna Spytówek reprezentująca gminę Kościan uplasowała się na siódmym miejscu. Najlepszą osadą żeńską były Babeczki Team, a na drugim miejscu uplasowało się Koło Gospodyń Wiejskich z Gryżyny.

Po zawodach dorosłych do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn dziecięcych, które ścigały się na dystansie około 100 m w dwuosobowych zespołach na drezynie rowerowe. Zwyciężył zespół w składzie: Mikołaj Przydrożny i Bartosz Matyjasik. Drugie miejsce zajęli: Szymek Borysiak i Roksana Kaczor, a trzecie Patryk Borowiak i Alek Opas.

Organizatorami zawodów byli: Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna”, Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan przy pomocy OSP Spytkówki. Zawody połączono z piknikiem drezynowym.