menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
27 kwietnia 2017, czwartek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

19 kwietnia 2017

Na początek ,,Kanał’’ Wajdy

W najbliższy piątek w Kościańskim Ośrodku Kultury zostanie zainaugurowany nowy filmowy cykl zatytułowany ,,Mistrzowie kina’’.

W piątek, 21 kwietnia, o godz. 19. w sali klubowej KOK wyświetlony zostanie ,,Kanał’’ Andrzeja Wajdy. Wstęp wolny.

,,Kanał’’ to film z 1956 r. Jest pierwszym powojennym polskim filmem opowiadającym o powstaniu warszawskim. Po nieudanej próbie przebicia się przez stanowiska oddziałów niemieckich, kompania żołnierzy Armii Krajowej dowodzona przez porucznika Zadry otrzymuje polecenie przedostania się z Mokotowa do wciąż walczącego Śródmieścia. Jedyna droga dotarcia do tego miejsca prowadzi przez kanały. Scenariusz oparto na opowiadaniu Jerzego Stefana Stawińskiego, uczestnika powstania.

,,Kanał’’ był pierwszym polskim filmem zauważonym w Zachodniej Europie. Dzięki projekcji na Festiwalu w Cannes w 1957 r. poznała go światowa krytyka. Doceniając oryginalność i nowatorstwo jury nagrodziło film Wajdy Srebrną Palmą.

Do końca roku widzowie obejrzą jeszcze inne filmy Wajdy. W kolejnych miesiącach wyświetlone zostaną: ,,Popiół i diament’’, ,,Lotna’’, ,,Krajobraz po bitwie’’, ,,Wesele’’ i ,,Ziemia obiecana’’. Niewykluczone, że uda się jeszcze w tym roku zaprezentować także któryś ze sfilmowanych spektakli teatralnych Wajdy. 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (1) zobacz

    • 1 (1)

    wrona, w dniu 20-04-2017 09:37:21 napisał:

    UWAGA ! Wajda to pupilek minionej epoki...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe.

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać
numer ip Twojego komputera: 23.20.24.116

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

WŁASNA KOMPOZYCJA - 45cm
23 + dodatkiPLN
Parametry : Q - 28000-29000 kJ/kg, A 8-10, S 0,20%, W max. 10%
Największa PIZZA w mieście 60cm
ORGANIZACJA IMPREZ RODZINNYCH
Finezja tel. 655 120 995PLN
NOWOŚĆ NOWOŚĆ !!!
PELET KARBOPAL worek 20 kg - 11zł.PLN
Nowy PUB w Śmiglu. Zobacz menu>>>

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie