menu>
Ostatnie wypowiedzi na forum
23 listopada 2017, czwartek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

04 Lis 2017

Mammobus w Czempiniu

W trosce o zdrowie mieszkanek Wielkopolski zachęcamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych profilaktycznych badaniach mammograficznych. Badanie powtarza się co dwa lata. Może ono wykryć nawet bardzo niewielkie, niewyczuwalne dotykiem, zmiany w piersiach.

Niektóre zmiany, które może wyczuć u siebie prawie każda kobieta są normalnymi zmianami w piersiach i mogą wiązać się z fazą cyklu miesiączkowego, ciążą, okresem karmienia piersią czy menopauzą. Inne zmiany w piersiach mogą być związane m. in. z infekcjami piersi, pojawieniem się w nich zmian torbielowatych, wystąpieniem łagodnych guzów piersi lub innymi chorobami piersi. Większość zmian w piersiach ma charakter łagodny i nie powoduje poważniejszych szkód w organizmie. Nie każda zmiana występująca w piersi jest objawem nowotworu złośliwego, ale każda wymaga specjalistycznego badania diagnostycznego, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości - dalszego kontaktu z lekarzem.

Panie w młodszym wieku, oprócz samobadania piersi co miesiąc, powinny wykonywać regularnie USG piersi, a wieku 35-40 lat po raz pierwszy powinny udać się na mammografię, na podstawie skierowania od swojego lekarza ginekologa.

W celu ułatwienia mieszkankom Wielkopolski dostępu do badań bezpłatne badania profilaktyczne prowadzone są w mammobusach - mobilnych pracowniach na terenie całego województwa.


Dodatkowo wszystkie Panie w wieku 25-59 lat zachęcamy także do regularnego wykonywania bezpłatnych profilaktycznych badań cytologicznych.

Najbliższe bezpłatne badania w powiecie kościańskim: Mammobus: Czempiń – 8.11.2017 i 18.12.2017

O przyjeździe do danej miejscowości będą informowały specjalne plakaty.

Wszystkie Panie, które chciałyby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i wykonać cytologię lub mammografię, ale nie mają z kim zostawić dziecka lub osoby dorosłej, którymi się opiekują proszone są o przekazanie takiej informacji podczas rejestracji na badanie. Istnieje możliwość zapewnienia bezpłatnej opieki nad osobą zależną na czas badania, którą będzie sprawować pielęgniarka lub położna.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o terminach i miejscach postoju mammobusu i cytobusu oraz znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące badań profilaktycznych zapraszamy na stronę projektu – www.openbadania.pl

Rejestracja telefoniczna na badania w mammobusie i cytobusie: 61 855 75 28, 61 851 30 77 oraz 609 000 082.

Profilaktyczną mammografię i cytologię można wykonać od poniedziałku do soboty w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, ul. Kazimierza Wielkiego 24/26 (rejestracja telefoniczna: 61 851 86 31),

a samą cytologię w Centrum Diagnostyki Ginekologia Położnictwo USG w Poznaniu, Plac Spiski 1 (rejestracja telefoniczna: 61 847 87 27).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wykonywania badań!


Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Złap aktualne okazje z Kościana i okolic na superokazje.net !

Kamień granitowy różowy 70/150 do gabionów
PRYZMAT 240,00PLN
tel. 655-119-801
ZOBACZ MENU >>>PLN
BRYKIET TORFOWY
620PLN PRYZMAT POLECA 500PLN
Baton Lion 42g asortyment
1,05PLN
Kamień ogrodowy kolorowy 16/32 Otoczak
PRYZMAT 170 zł/tonaPLN
DREWNO BUKOWE OPAŁOWE NOWOŚĆ
195 zł. / 1,3 m3PLN
Poezja Smaku - CATERING

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.koscian.net

zobacz wszystkie