Magazyn koscian.net

09 maja 2016

Ludzie ze stali opanowali Czempiń

Zawodnicy nie szczędzili sił, a kibice gardeł. Tych pierwszych napędzał głód rywalizacji, a drugich sportowych wrażeń. Do historii przeszedł pierwszy ChampionMan Duathlon Czempiń.

Zorganizowanie pierwszego duathlonu w Czempiniu zaproponowali mieszkańcy miasta Piotr Lisiecki i Izabela Siczyńska. Oboje z powodzeniem startują w zawodach triathlonowych. Inicjatywę wsparła gmina Czempiń. Dzięki połączeniu sił udało się przygotować zawody, które na długo pozostaną w pamięci i uczestników, i kibiców.

Na starcie sobotnich zawodów stanęło ponad 300 zawodników. 151 zdecydowało się na pokonanie dystansu sprint (5 km – bieg, 20 km – rower, 2,5 km – bieg). Był to ukłon dla tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z duathlonem. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się dystans długi (10 km bieg, 60 km rower, 10 km bieg). Wystartowało w nim 177 zawodników.

Dystans sprint jako pierwszy pokonał Marek Barczewski startujący w barwach Bydgoszcz Triathlon Team. Pokonanie 27,5 km biegiem i na rowerze zajęło mu 1 godz. 1 min. i 53 s. Wśród kobiet zwyciężyła Marta Zygmunt z MLUKS Triathlon Koło (1:10:23). Na długim dystansie zwyciężył Paweło Kamoda ze Sport Team (2:41:39) Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Ruta z MOTIV HOME TEAM (3:26:42).